Сценарії для незабутнього проведення Дня рибалки
Привіт, дорогі читачі! Сьогодні поговоримо про свято, яке люблять усі: і дорослі, і діти. Ми поговоримо про День рибалки. Цей день святкують традиційно у другу неділю липня. Липень, як правило, - самий жаркий місяць в році і святкування часто проходить біля водойм, у вигляді ігор і конкурсів, стилізованих під справжню риболовлю. Для такого свята як День рибалки сценарій просто необхідний, якщо ви хочете підготувати його для своїх дітей і друзів.
День рибалки в дитячому таборі
Діти, які відпочивають в таборі на початку липня, завжди з нетерпінням чекають цього дня. Ще б пак, адже це свято наповнений веселощами і цікавими конкурсами. Вожаті та педагоги дитячих таборів не тільки чекають дитячого свята, а й продумують сценарії. У мене є для вас дуже цікавий варіант.
Так як День рибалки безпосередньо пов'язаний з водою і водоймами, з рибалками і рибами, то все завдання і питання будуть саме за цими темами. Для початку, необхідно діточок поділити на дві команди, вибрати капітанів і назвати їх відповідно тематиці, наприклад, "Красиве озеро" для дівчаток і "Швидка річка" для хлопчиків. Звичайно, краще хлопцям самим придумати назву, але ваша допомога зайвою не буде.
Першим конкурсом можна зробити "ловлю рибок" з акваріума або невеликого надувного басейну. Вам знадобиться сам акваріум або басейн. Перший можна залишити порожнім, якщо він невеликий або насипати на дно гальку і додати кілька невеликих кущиків трави. А ось з басейном найкраще використовувати спеціальні кулі. Крім цього, вам потрібні рибки і вудки. Рибок можна вирізати з кольорового паперу, а вудки зробити з невеликих палиць з мотузочками.
Ловля відбуватиметься не так, як прийнято. "Наживкою" і навіть самим "гачком" будуть ваші питання, а в разі правильної відповіді, гравець отримує на свій гачок рибку. Безсумнівно, питання повинні підходити не тільки темі свята, а й віку дітей. Ось кілька прикладів:
- В харчевню з яким "риб'ячим" назвою заходив Буратіно в казці "Золотий ключик"? - відповідь "Три пічкура";
- Якого каменю ви не зможете знайти не в одному морі? - відповідь "сухих";
- На якому з континентів земної кулі немає жодної річки? - відповідь "Антарктида";
- Як називається будиночок для риб, що живуть у нас вдома? - "акваріум";
- Що пов'язує рибалки з рибою? - відповідь "волосінь";
- В якому морі немає жодної риби? - відповідь "в мертвому морі, занадто солоне";
- Хто з домашніх улюбленців дуже любить рибу? - відповідь "кішка".
Команда, правильно відповіла на більшу кількість загадок, отримує один бал, який можна видавати капітанам команди у вигляді рибок. Можна переходити до наступного конкурсу. Безсумнівно, завдання повинні бути не просто розважальні, але ще і повчати, наступне завдання можна зробити саме таким.
Вам знадобиться велика магнітно-маркерна дошка, магніти і великі якісні зображення риб.
Картинки з рибами необхідно закріпити на дошці так, щоб залишилося місце для підписів.
І далі кожну команду по черзі просите знайти на дошці рибу, яку ви називаєте. Причому, отримавши правильну відповідь ви не тільки підписуєте малюнок, але і розповідаєте щось цікаве і пізнавальне про ці рибах. Де водяться, коли нерестяться, якого максимального ваги бувають. Команда, яка визначити більше риб, отримує бал - рибку.
Третій конкурс краще зробити активним. Для цього необхідно поставити 4 столи, по два для кожної команді, на відстані 10 метрів один від одного. На дальній поставити великий таз або іншу ємність, а на ближньому ще одну, наповнену водою, і невеликий стакан. Хлопці повинні будуть по черзі переливати воду з ємності з одного столу в ємність на іншому, використовуючи один стакан. Конкурс проводиться на час, зазвичай на хвилину-три, в залежності від того, скільки дітей в командах. За підсумками необхідно виміряти, якій команді вдалося перенести більше води. Виграли хлопці знову отримують рибку.
Ще один активний конкурс. Обидві команди стають в два кола і в руки хлопцям дається зав'язана мотузка. До вузлика можна прив'язати рибку або яскраву стрічку і дати в руки капітанам. Далі діти повинні переміщати мотузку руками за годинниковою стрілкою. Та команда, у якої рибка швидше знову опиниться в руках капітана, перемагає. Конкурс проводиться в три тури, після чого підраховуються очки.
Останнім можна зробити конкурс капітанів. Знадобляться вудки, два олівці і дві порожні скляні пляшки. Олівці потрібно прив'язати до вудок. Капітанам пропонується з невеликої відстані потрапити олівцем в горлечко пляшки. Той, кому вдасться зробити це швидше отримає заслужений бал.
Такі змагання для дітей принесуть їм масу задоволення. Подарунки, безсумнівно, отримують всі учасники, а виграла команду можна нагородити спеціальними грамотами або звільнити їх від чергування на один вечір.
Цей сценарій підійде і для святкування в дитячому саду, але, звичайно, питання слід замінити на більш легкі і відповідні віком дошкільнят.
День рибалки для дорослих
Дорослі святкування виглядають дещо по-іншому, в залежності від формату самого свята. Якщо у вашому місті, в селі, чи іншому населеному пункті проходять масові гуляння в цей день, то у вас є можливість взяти участь в подібному конкурсі. А на центральних площах часто влаштовують концерти та театралізовані вистави.
Крім того, досить часто в форматі Дня рибалки проводять не тільки саме свято, а й дні народження, корпоративи, інші застілля і торжества. Звичайно, конкурси тут будуть відрізнятися від дитячих, вони можуть бути більш прикольні і смішні. А призами можуть послужити рибальські сувеніри або невеликі снасті, блешні, гачки - все, що потрібно справжньому рибалці. Переможцю ж можна під оплески вручити справжнісіньку рибу - великого коропа на блюді, або навпаки - живу акваріумну рибку в маленькому пакеті або склянці.
Так, наприклад, можна влаштувати святкують «справжню риболовлю». Знадобиться акваріум, великий таз або каструля з водою і спеціальні рибки і вудки з магнітами - їх можна купити у відділі дитячих іграшок. Ловляться ці рибки досить складно, тому кожному гравцеві буде досить весело і цікаво зловити нарешті хоча б одну.
Також можна збирати розкладені по частинах вудки: вудилище, блешні, волосінь і гачки. Вибрати з залу двох найактивніших і запропонувати зробити їм це на час. Перемагає найшвидший рибалка.
Якщо на святі зібралися завзяті рибалки, які не бояться забруднити руки, то можна попросити їх виловити якомога більше рибок з «водойми» голими руками. Вам знадобляться 10-12 невеликих пластмасових або силіконових рибок, новорічна гірлянда «дощик», яка буде виступати в якості водоростей і два якихось водойми.
У таз з водою необхідно покласти гірлянду так, щоб вона покрила всю поверхню і заховати в ній рибок. Гравцеві пропонується виловити руками всіх риб, і перекласти в другій таз, наповнений чистою водою. Перемагає той, хто впорається швидше за всіх.
Є відмінний і смачний конкурс, прекрасно підійде жінкам. Пропонується з зав'язаними очима і не пробуючи продукти на дотик зробити один з найвідоміших рибних салатів - оселедець під шубою. Безсумнівно, знадобляться фартухи, рукавички, пов'язки на очі і вже підготовлені (варені, нарізані) продукти. А дамам залишається тільки приготувати сам салат, на дотик визначивши, який в якій послідовності викладати інгредієнти в посуд. Переможницю вибирайте всім колективом, у кого вийшло правильно визначити і красиво все оформити, а також обов'язково спробуйте на смак.
Є ще один шикарний варіант для тієї компанії, яка святкує безпосередньо на березі річки за риболовлею. Вибрати певний відрізок часу, за який всі гравці повинні зловити рибку. А далі, в залежності від улову, роздати грамоти зі званнями:
- найшвидший рибалка - для того, хто витягнув свою рибку першим;
- найхитріший рибалка - для того, у кого був найцікавіші прикорм або болісно;
- найсильніший рибалка - для того, хто витягнув найбільшу рибу;
- рибалка-колекціонер - для того, чий улов виявився найрізноманітнішим;
- самий жадібний рибалка - для того, у кого найбільший вагу улову;
- найщасливіший рибалка - тому, хто зловив унікальну рибу, якої немає більше ні в кого.
Для безлічі людей в нашій країні День рибалки - це один з улюблених свят, як для дорослих, так і для дітей. У цей день можна відмінно повеселитися, зануритися в атмосферу дитячих спогадів, провести час зі своїми близькими. Поділіться в коментарях, як святкуєте це свято ви? І не забувайте частіше заглядати сюди, попереду ще маса всього цікавого.