Всі «за» і «проти» вручення хрестика в подарунок
Доброго часу дня і ночі, дорогі читачі. Зовсім недавно ми обговорювали з вами, чи варто подавати в дар рушник. На цей раз перед нами питання ще менш тривіальний - а чи можна дарувати хрестики в подарунок?
Питання це насправді дуже тонкий, адже мова фактично йде про віру. Причому як того, хто дарує хрестик, так і того, хто повинен прийняти настільки неоднозначний презент.
[Bad]Перед врученням обов'язково переконайтеся, що людина не сповідує іншу релігію, не має ніяких забобонів щодо хреста або ж зовсім не є атеїстом.[/Bad]
Особливості вручення хрестика: коли можна вручити?
Перш, ніж задатися таким питанням, варто визначити - а як поставиться до врученому хрестику сама людина? Чи готовий він прийняти цей дар?
В яких ситуаціях хрестик буде прийнятий з вдячністю і радістю:
- Людина вже замислювався про те, щоб похреститися, але поки не прийняв віру. Якщо ви точно в цьому впевнені, то можна підштовхнути рідного вам людини до такого серйозного кроку за допомогою хрестика. Але і хрестик в цьому випадку повинен бути як мінімум срібним, а краще навіть золотим.
- Обдаровуваний сам просив вас про такий подарунок. Якщо вам довірилися з таким проханням, то не нехтуйте їй.
- Вас покликали в якості хресного. Тоді покупка релігійного символу - практично ваш обов'язок.
- Ваш близька людина просить вас обмінятися хрестами. З давніх-давен люди вірили, що такий звичай допоможе двом людям зблизитися, адже вони стають, крім усього іншого, ще й духовними братами або сестрами.
Детальніше питання вручення свого натільного хреста іншій людині розглянемо нижче.
Ставлення церкви і народні прикмети
Служителі церкви однозначно заявляють, що нічого поганого у врученні хрестика немає. Навіть навпаки, таким чином ви бажаєте людині Божого благословення, допомагаєте знайти свій шлях у житті, даруєте частинку своєї любові і турботи.
Але ось народні прикмети не настільки однозначні. Наприклад, вважається, що хрест несе в собі крім хорошого ще й чужі проблеми і горе. Недарма є вираз «нести чужий хрест». Мовляв, навіть з найтеплішими намірами можна несвідомо нашкодити одаряемому, піднісши йому свої проблеми.
А як щодо свого натільного?
Питання це вкрай неоднозначний. Найпростіша відповідь на нього полягає в тому, що все залежить від ставлення того, хто дарує хрест, до цього предмету, а, відповідно, і до самого процесу вручення. Якщо він махає рукою, кажучи, що хрест йому абсолютно не потрібний, тому і віддає, то не варто приймати в дар такий презент.
Зате вітаються обміни між близькими людьми (щоб зміцнити зв'язок) або чужими (щоб приєднатися).
Треба сказати, що спорідненість через хрест (незважаючи на всі народні прикмети) - дуже давня традиція, в яку вірили і поважали наші предки.
А якщо ваш товариш або родич потрапив у скрутне становище? У цьому випадку ваш хрестик допоможе йому, ставши свого роду оберегом від нещасть і бід. Це доречно в таких ситуаціях:
- Має бути важка операція. Сюди ж можна віднести пологи або важкий психологічний стан або психічну хворобу.
- Потрібно надовго виїхати з вимушеним обставинам (армія, в'язниця і т.п.). Навіть робота вахтовим методом може стати приводом для вручення дарунка - хто знає, що чекає працюючого далеко від дому?
- Руйнується сім'я (розлучення, чиясь загибель і т.п.). Ці обставини кого завгодно виб'ють з колії, так що потрібно підтримати близьких.
В такому випадку ви навіть не просто вручаєте хрест, ви робите благої вчинок, який допоможе іншій людині. Тут взагалі не варто роздумувати.
З якого приводу дарувати?
Можна вручити божественний символ просто так, абсолютно без жодного приводу. Про це говорять і батюшки.
Однак є всі ж і традиційні моменти, коли такий сюрприз точно виявиться до речі:
- Великі церковні свята (Великдень, Різдво і т.п.)
- День ангела
- Хрещення
Або ось, скажімо, повернулися ви з подорожі, де з'явилася можливість придбати для друзів і рідних ладанки, ікони, ті ж хрестики. В цьому випадку вручайте сувеніри без жодного сумніву.
Підтримайте маленького чоловічка, тільки що прийшов в цей світ, і його батьків. Зробити це можна саме за допомогою релігійного сувеніра.
У будь-якому випадку поставтеся до вручення хреста з усією серйозністю і відповідальністю. Адже так ви, хоч і побічно, берете турботу про людину і проявляєте небайдужість до його життя.
Підписуйтесь на оновлення і дізнаєтеся ще чимало фактів зі світу подарунків. До зустрічі!