Духи своїми руками: як зробити в домашніх умовах
Для деяких жінок покупка духів - складний і тривалий процес. Підібрати свій аромат досить важко, адже невідомо як поведе себе парфум при зіткненні з тілом під впливом його температури. Залишається лише одне - приміряти роль доморощеного парфумера. Як зробити в домашніх умовах стійкі парфуми, які відіграють переливом ароматів і піднімають настрій? Самостійна парфумерія вимагає елементарних знань.
Готуємо інвентар
Хочете зрозуміти, як роблять духи самостійно? Перш ніж вникати в тонкощі процесу, слід дізнатися про перелік інвентарю, який знадобиться для кропіткої роботи. За допомогою яких пристосувань і з чого роблять духи? Стануть в нагоді такі інструменти:
- скляні піпетки;
- флакони з непрозорого скла;
- очищений етиловий спирт;
- віск бджолиний для затвердевающих духів;
- вода очищена, бажано дистильована;
- для масляних варіантів - безароматное масло жожоба;
- багато різновидів ефірних масел;
- паперові смужки.
Крім того, обов'язково приготуйте блокнот, де будете робити пояснювальні замітки про складені ароматах. Щоб все запахи не змішалися в єдиний, візьміть баночку з кавовими зернами і періодично нюхайте їх. Це допоможе принести в порядок нюх.
Гра по нотах
Ароматичні есенції складають з летючих речовин. Це означає, що по закінченню часу виділяється рідиною запах випаровується, залишаючи вловимий шлейф. Найкращими парфумами вважаються ті, які мають довгограючим шлейфового «післясмаком». Основа для духів готується з безлічі компонентів, які в процесі «шкарпетки» відкриваються по черзі, один за одним.
Ароматична база грає трьома основними акордами.
Головний нота
Найшвидший зникаюча, «звучить» не більше півгодини після потрапляння на поверхню шкірного покриву. Тут зазвичай використовують масла перцевої м'яти, цитрусові, вербени або бергамота.
Серцева нота
Зберігається на 12-24 години. Вона розкривається повільно, граючи відразу усіма ароматичними нотками, підкреслюючи кожну. Для неї підходять масла іланг-ілангу, туберози, жасмину, герані, мирта і меліси.
Базова нота
Після зникнення «серця», база грає основний акорд. Вона розливається запаморочливим шлейфом, що вкривають теплими і об'ємними запахами: кедра, пачулі, гвоздики, амбри, мускусу, сандалу і ветівера.
Роблячи духи для будинку, слід пам'ятати, що оптимальним співвідношенням цих елементів є 2: 1: 3, тоді аромат вийде особливо цікавим і стійким.
Процес створення парфуму
Духи своїми руками в домашніх умовах за наявності всіх необхідних компонентів можна зробити досить швидко.
- Спочатку складається серцева нота. На смужки приготовленої паперу (відмінно підійде фотопапір) наносять по краплі ефірних масел, призначених для даного акорду.
- Потім заготовки в різних комбінаціях підносять до носа, вибираючи поєднання, яке сподобається. Для серця досить 2-3 ароматів.
- Як з класичних ефірних масел зробити повноцінні духи? До заданої «серця» приєднують по одному аромату зі списку для базової ноти.
- В останню чергу додають ефіри «голови».
Отриману суміш наносять на шматочок бавовняної тканини і залишають на пару годин. Якщо результат вам подобається, можна приступати до виготовлення парфумів в домашніх умовах. Визначившись з видом парфуму, який хочеться зробити, починайте діяти.
Рецепти домашньої парфумерії
Удома можна робити не тільки ароматичну есенцію. Зробити тверді духи в домашніх умовах нескладно Цей варіант надзвичайно зручний як в зберіганні, так і у використанні.
Тверда парфумерія
Для втілення рецепта беруть:
- віск бджолиний;
- базове масло без запаху;
- суміш грейпфрута, сандалового масла, бергамота і ванілі;
- упаковку для зберігання.
Як зробити вдома духи? Візьміть по 2 ч.л. воску і недезодорірованное масла, по 15 крапель ароматних ефірів. Ефірні масла слід змішати в ємності, контролюючи концентрацію запаху. Потім продукт бджільництва потрібно розплавити на водяній бані і в рідку масу влити базове масло. Ретельно перемішуючи, довести до однорідної консистенції. Зняти з плити і швидко ввести ефірну суміш. Перелити в формочку для зберігання. Через чверть години тверді духи будуть готові.
Рідкий парфум
Для тих, хто задумався, як зробити духи в домашніх умовах, рецептів існує надзвичайно багато. Для романтичного вечора можна використовувати наступне поєднання:
- 1 крапля трояндової олії і 6 крапель сандалового для початкової ноти;
- «Серце» з іланг-ілангу;
- Базовий акорд - вербена.
Для спиртових духів зміст ефірних масел має становити від 20% до 60%. З цього випливає, що на 100 мл готового парфуму необхідно взяти 80 або 40 мл спирту і 20 або 60 мл масел відповідно.
Для любителів легких ароматів підійде наступний рецепт:
- меліса - 3 краплі;
- бергамот і неролі - по 2 краплі;
- лимон - 5 крапель;
- етиловий спирт - 20 мл.
Готові духи наливають в стерильний флакон і прибирають на 14-21 день в темне місце. Періодично рідину потрібно акуратно перемішувати, що не струшуючи.