
Як правильно підібрати окуляри за типом обличчя
Щодня наші очі піддаються серйозному навантаженні. Робота за комп'ютером, надмірне захоплення телевізором, в'язання або читання при неправильному висвітленні стають причинами погіршення зору. Виникає необхідність відправлятися за покупками в оптику. Як підібрати правильно окуляри, щоб вони не тільки позитивно впливали на очі, але і добре виглядали, гідно підкреслюючи риси обличчя. Серед представленого на вітринах асортименту складно не розгубитися. Якщо вам потрібні окуляри для зору, як вибрати комфортну і симпатичну модель?
Різновиди оправ
Сучасні окуляри такий же важливий аксесуар для створення модного образу, як і дорогі годинники, стильна сумка і дизайнерський одяг. Тому надзвичайно важливо знайти форму, яка підходить саме вам. Сьогодні окуляри здійснюють цілий ряд функцій одночасно: коригують зір, захищають очі від ультрафіолетового випромінювання, візуально приховують неідеальні пропорції обличчя і знімають напругу з очей під час читання.
Як підібрати оправу для окулярів? Світові бренди постійно придумують нові моделі, які відрізняються розмірами, формою, виробничим матеріалом. Які оправи сьогодні на піку популярності:
- броулайнери з потовщеним верхом;
- оверсайз - закривають обличчя прямокутні;
- спортивні - напівкруглі з міцною основою;
- «Метелики» - з розширеними зовнішніми краями;
- «Котяче око» або «бабка» - з витягнутими верхніми куточками;
- Панто - чітка кругла нижня частина і верхня прямокутна в товстій роговій оправі;
- тішейди - великі і круглі;
- «Авіатори» - каплевидні в тонкій оправі з металу;
- невидимки - довгасті в прозорому каркасі.
Які окуляри підходять до вашої особи
Найпростіше вибрати стильний аксесуар, якщо знаєш, до якого типу належить твоє личко. Як це визначити? Станьте перед дзеркалом і візьміть в руки змивається олівець або маркер. Окресліть на дзеркальній поверхні контур від підборіддя зони до лінії росту волосся, не відхиляючись від відображення. Відступите назад і розгляньте, яку геометричну фігуру нагадує малюнок.
Трикутник
Трикутні особи поділяють на 2 типи:
- перевернутий трикутник - з масивною щелепою і вузьким чолом;
- серцеподібні - з завужені підборіддям і широкої лобової частиною.
Для першого типу підходящим варіантом будуть наступні види очок для зору:
- невидимки - з непомітною оправою;
- Панто;
- класичні моделі - прямокутні з м'якими краями.
Для личок-сердечок виграшним варіантом будуть округлі і прямокутні прозорі оправи, а від масивних і повністю круглих стекол краще відмовитися.
Квадрат
Якщо ширина і довжина особи однакові, а лінія підборіддя, скул і зростання пасом на лобі також однієї ширини, значить, ваше обличчя відноситься до квадратному типу. Як підібрати окуляри для зору під дану форму? Не варто перевантажувати личко великими квадратами і прямокутниками. Вам більше підуть закруглені оправи, які будуть візуально пом'якшувати риси.
вибираємо:
- великі каплевидні;
- масивні кольорові оправи;
- «Авіатори» і «котяче око»;
- моделі без оправи;
- круглі і овальні.
табу:
- гострокутні квадрати;
- мініатюрні і тонкі оправи;
- основа ширше зовнішніх сторін особи.
Коло
Головними ознаками кругловидих є м'який підборіддя, широкі вилиці і округла лінія росту волосся. Підбір окулярів для зору людям з круглим типом ґрунтується на необхідності візуально витягнути обличчя і збільшити очі.
вибираємо:
- «Бабки»;
- вайфарери;
- овальні окуляри;
- оправи з тоненькою переніссям;
- оверсайз і окуляри квадратні для зору з закругленими куточками.
табу:
- круглі «Леннони»;
- моделі, що мають широку оправу на переніссі;
- варіанти з різкими і гострими кутами.
Трапеція
Коли щелепу набагато ширше лобової зони, обличчя називають трапецієподібним. Для нього характерна довжина, що значно перевищує ширину, і масивне підборіддя. Яку оправу для окулярів вибрати в даному випадку?
вибираємо:
- окуляри з об'ємною верхньою частиною;
- броулайнери;
- моделі з прозорою оправою або без неї;
- кольорові варіанти;
- «Котячі очі».
табу:
- різкі прямокутники і квадрати;
- тонкі оправлення.
Овал
Як підібрати форму очок для овального особи? Багато професіоналів називають плавні риси і переходи личка-овалу ідеальними. Його довжина не більше ширини, найширша лінія - вилиці. До овального особі підходять всі моделі окулярів, головне, щоб вони не порушували пропорції особи.
вибираємо:
- «Метелики» і «бабки»;
- прямокутні і овальні;
- тішейди;
- «Авіатори».
табу:
- оправи, що закривають брови;
- занадто широкі і надто вузькі моделі.
Окуляри за типом обличчя не може бути вибраний без примірки. Якщо хочете, щоб модель села вдало і була зручна для щоденного використання, вирушайте в найближчу оптику і приміряйте різні оправи, представлені в асортименті салону. Багато установ пропонують також виготовити на замовлення будь-які моделі.
Загальні правила вибору
Як правильно вибрати окуляри? Існує кілька рекомендацій, яких слід дотримуватися, щоб покупка виявилася вдалою.
- Як вибрати оправу для окулярів для зору? В першу чергу, модель повинна бути впору. Купуйте окуляри, що не перевантажують вигляд, але і занадто маленькі купувати не варто - вони можуть здатися старомодними.
- Добре, якщо верхня межа оправи повторює вигин брів. Не ховайте бровки під аксесуаром, інакше співрозмовник не зможе зрозуміти вашого настрою.
- Вибір очок для зору надзвичайно великий, в продажу представлені моделі не тільки з прозорими, а й різнобарвними основами. Підбирайте тон оправи відповідно до індивідуального цветотипом. Якщо у вас блакитні або сірі очі, світле волосся та шкіра, доречним варіантом будуть окуляри в сріблястому, смарагдовому, блакитному, рубіновому обрамленні. Як собі підібрати окуляри до лиця теплого тону зі смаглявою шкірою і темними очима і локонами? Віддайте перевагу варіантам в бежевих, золотистих, помаранчевих, коричневих тонах.
- Якщо плануєте носити окуляри довго, не купуйте модні сезонні моделі. Зробіть вибір на користь класичних аксесуарів.
- Як підібрати окуляри за типом обличчя? Перед походом в оптику, скористайтеся послугами спеціальних сайтів, де можна завантажити своє фото і «переміряти» на зображення десятки оправ.
Не купуйте окуляри в неперевірених місцях продажу. Продавець обов'язково повинен мати гігієнічний і підтверджує якість і безпеку товару сертифікат.




