Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі
28.08.2019 377 0

Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі

Корисні поради
В закладки

Тарифи ростуть і рахунки за комунальні послуги з кожним місяцем збільшуються. Прийшов час продумати, як можна економити електроенергію в квартирі. Застосовуючи прості способи, неважко домогтися зниження витрат на 25%. Чим не привід задуматися про енергозбереження?

Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі

Загальні рекомендації

Велика економія починається з маленьких звичок. Як економити електроенергію в будинку знають багато, важко привчити сім'ю до цих правил. Вимикати світло, виходячи з кімнати, виймати зарядні пристрої з розетки, коли прилад заряджений, ефективніше використовувати побутову техніку, менше часу дивитися телевізор - невеликі зміни в способі життя допоможуть зберегти немало засобів.

Світло можна заощадити як за допомогою обмежень, так і використовуючи прийоми, якими володіють шведи і скандинави. Відмова від важких портьєр, тюлі на вікнах дає кращу освітленість. Світлі стіни і підлогу відображають до 80% сонячних променів - значить, рідше знадобиться вмикати освітлення.

Важливо також регулярно мити скла, протирати від пилу лампочки, плафони на люстрах і бра - забруднення приглушують світло на третину. Вікна та двері з гарною теплоізоляцією, сучасна проводка і прилади - це витрати, але вони швидко окупляться скороченням комунальних платежів.

Основні способи економії електроенергії

В квартирі та приватному будинку економити електрику можна як на освітленні, приготуванні їжі, так і на побутовій техніці - в кожному напрямку необхідно знизити витрати. Комфортно працювати, читати можна при настільній лампі, не запалюючи 3-5 ріжкову люстру. Користуватися пилососом знадобиться рідше, якщо позбутися від килимів і регулярно витирати пил. Правильне застосування побутової техніки, вибір енергозберігаючих ламп і приладів, розрахунок тарифів - основні ресурси розумного витрачання грошей.

Правильне використання електроприладів

Знання секретів збереже чимало коштів. Як правильно застосовувати побутову техніку, щоб не переплачувати за електрику?

  1. Прилади, що не потребують, як холодильник, в безперебійному харчуванні, краще відключати з розетки на ніч. Для цього зручно користуватися мережевими фільтрами з вимикачами.
  2. Не залишати в режимі очікування комп'ютер, ноутбук, принтер, іншу техніку. За рік це скоротить витрати на оплату 200 квт.
  3. Холодильник ставити тільки далеко від нагрівальних приладів. Відучити сім'ю заглядати в нього просто так - енерговитрати на охолодження, після відкривання дверки збільшуються на 5%.
  4. Пральну, посудомийну машини запускати тільки при повному завантаженні. Використовувати якісну побутову хімію і низькотемпературні режими.
  5. Гладити речі, що вимагають делікатного поводження, після відключення, холонучим праскою. Прасувати одяг, тільки накопичивши кілька комплектів, щоб не нагрівати праска багато разів. Постільна білизна просто розправляти після прання і акуратно складати.
  6. Відмовитися від покупки непотрібної техніки - електричні каміни, кавоварки, Термопоти, декоративні лампи не сприяють економії. Їх функції часто дублюються іншою технікою.

Контролювати відключення приладів клопітно, але зниження витрат порадує відповідального господаря. Заощадити електроенергію в будинку так само просто, як завести нові звички.

Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі

Придбання енергозберігаючої побутової техніки

Купівля правильних приладів - важлива частина економії. Гроші за електрику збереже сучасна техніка. Що важливо врахувати?

  1. Клас енергоспоживання. Краще вибирати А чи В. Холодильник класу А споживає від 130 до 300 кВт / год, категорії D і C збільшать цю цифру в 2-3 рази.
  2. Розмір. Для сім'ї з трьох чоловік навряд чи знадобиться великий холодильник, він буде стояти напівпорожнім, а платити за його енергоспоживання доведеться.
  3. Сучасні технології. Індукційні плити нагрівають тільки дно посуду, їх ККД доходить до 95%!

Портативні акумулятори на сонячних батареях зарядять смартфон, такі акумулятори застосовують і при зарядці ліхтариків, які використовують замість каганця. Режими енергозбереження вбудовані в сучасні комп'ютери, планшети, важливо не полінуватися і з'ясувати, як правильно цим користуватися. Відключення і видалення непотрібних додатків збільшить час роботи смартфона на 15-20%, а значить заряджати його треба буде рідше.

Застосування світлодіодних ламп

Світло - доступний спосіб заощадити, як це зробити, знає багато хто. Треба замінити лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Лампа розжарювання споживає 60 Вт, люмінесцентна - 15 Вт, а світлодіодна - 8 Вт. Вибір очевидний. Потрібно купувати світлодіодні лампи надійних виробників, вони дорожче, але за рахунок довгого терміну використання виправдовують витрати і дають відчутну економію. Які ще у них переваги?

  • Чи включаються миттєво.
  • Чи не нагрівають цоколь і плафон.
  • Цоколі Е27 і Е14 підходять до більшості світильників.
  • Можна вибрати теплий або холодний світло - це вказано на упаковці.

Заміна всіх лампочок - найшвидший спосіб побачити економію електроенергії. Уже через місяць зекономлені кіловати скоротять витрати за світло в 2 рази.

Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі

Установка двухтарифні лічильника

Діапазони приладів обліку з двома тарифами: з 7.00 до 23.00, з 23.00 до 7.00. У деяких регіонах різниця денної і нічної ставки досягає 30 копійок. Саме для них використання таких лічильників стане вигідним. Установка окупиться за рік, якщо вдома багато електроприладів, які можна включати на ніч - пральна і посудомийна машини, тепла підлога, кондиціонер, а також, якщо господарі пізно приходять додому або працюють на комп'ютері ночами.

Економія на кухні

Прилади з самими великими енерговитратами знаходяться на кухні. Це плита, чайник, холодильник, мікрохвильова піч. Як скоротити тут витрати енергії?

  1. Регулярно розморожувати холодильник, якщо він не оснащений системою No Frost.
  2. При можливості підключити газову плиту.
  3. Купити посуд з товстими стінками і дном - їжа в ній нудиться при відключенні нагріву, встигне приготуватися і довше залишиться теплою.
  4. Кип'ятити воду без запасу - стільки чашок, скільки планується випити.
  5. Користуватися термосом. Якщо наповнити його окропом з ранку, води вистачить на весь день.
  6. Пароварка або мультиварка дозволяють приготувати одночасно кілька страв.

Мудра господиня знає, як економити електроенергію без шкоди для якості життя. Регулярне чищення чайника від накипу, закривання каструлі при приготуванні їжі, використання скороварки - прості рецепти домашньої ощадливості.

Інші способи економії

В інтернеті є різні методи скоротити витрати на оплату рахунків. Занепокоєні, як заощадити електроенергію в квартирі народними засобами, можна знайти побутові хитрощі, які використовуються мешканцями, щоб не платити за електрику. Це застосування магніту, дроту для блокування лічильника. На запит про те, як економити електроенергію в будинку, можуть вийти рекомендації про заземлення нульового контакту та інші незаконні способи. Наслідки їх застосування можуть бути занадто неприємні, щоб всерйоз радити такі експерименти.

Прилади для економії електроенергії

Яка техніка допоможе менше витрачати електрику? Всі прилади для економії енергії розраховані на своєчасне вимикання техніки або світла. Чи можна заощадити з їх допомогою і як це зробити замислюються власники квартир і приватних будинків. Що варто зробити?

  1. Встановити датчики руху і присутності в місцях, де людина перебуває короткочасно: комора, коридор, туалет.
  2. Використовувати прохідні вимикачі: на початку і кінці сходів, довгого коридору ставлять клавіші, щоб відключати освітлення, залишаючи приміщення.
  3. Користуватися реле часу. Світильники для квітів, тепловентилятори, навіть водонагрівачі об'ємом 30-40 літрів зручно запрограмувати на роботу в певний період. І жодних стежити за їх своєчасним відключенням.
  4. Налаштувати терморегулятори. Економити будинку електроенергію можна встановлюючи температуру води в бойлері, режим підігріву підлоги або електрокотла.

Зберегти гроші вдасться, встановивши корисні пристосування в квартирі або будинку. Якщо днем ​​господарів немає, опалення на цей період можна знизити на кілька градусів, щоб термостат піднімав температуру за годину-дві перед приходом господарів.

Як ефективно заощаджувати електрику в квартирі

Як заощадити електроенергію в приватному будинку

Всі перераховані для квартир способи працюють і для індивідуальних житлових будинків, але через більшої площі в них можуть бути свої особливості. Заощадити електроенергію в приватному будинку не складніше, ніж в квартирі, потрібно тільки знати як. Опалення бере на себе більшу частину витрат. Теплі підлоги, електрокотел краще замінити газовим або твердопаливним опаленням. Добре утеплені стіни обмежать тепловіддачу. Російська піч, камін зігріють приміщення і додадуть оригінальність інтер'єру.

Ощадливі господарі знають, як просто заощадити електрику в приватному будинку. Вони на етапі будівництва планують льох або підвал, який замінить холодильник, а також літню кухню, де готують, використовуючи піч або гриль. На прибудинковій території потрібно встановити ліхтарі на сонячних батареях. Сонце нагріє воду влітку, вуличний душ не вимагає енерговитрат.

Власники котеджів знають, як ще економити електроенергію в приватному будинку - установка сонячних панелей дає в ясний день 120 кВТ з 1 кв. м. Система вимагає вкладень, але здатна стати серйозною підмогою в скороченні витрат на ресурси.

Економія і дбайливе ставлення до екології - сучасні пріоритети. Розумне споживання енергії збереже гроші на відпочинок або навчання. Безліч людей в усьому світі піклуються про економію електрики, а значить, про збереження ресурсів планети.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як збільшити кімнату візуально: поради дизайнерів
Власники малогабаритних квартир або приватних будинків з невеликими житловими приміщеннями часто замислюються над тим, як збільшити кімнату візуально.
Як створити затишок в домі
Дуже приємно повертатися в будинок, де панує спокійна атмосфера і радує око багато приємних дрібниць.
Ремонт в двокімнатній квартирі
Ремонт - величезне випробування для всіх членів сім'ї і одночасно відмінна можливість зробити житло більш комфортним, стильним і безпечним.
Як ефективно прибрати жовтизну з пластика
Пластик - універсальна сировина, з якого сьогодні виготовляють найрізноманітніші конструкції і предмети.
Дизайн маленької квартири
Крихітні кімнати, мініатюрна кухня, низькі стелі, суміщений санвузол - все це типові характеристики маленької квартири.
Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля
Придбання житла на первинному ринку має чимало істотних плюсів, тому покупка квартири в новобудові - самий часто розглядається варіант серед тих, хто прагне поліпшити