Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля
14.08.2019 450 0

Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля

Будинок
В закладки

Придбання житла на первинному ринку має чимало істотних плюсів, тому покупка квартири в новобудові - самий часто розглядається варіант серед тих, хто прагне поліпшити свої житлові умови. Але на ділі часто виходить так, що покупець, який уклав договір на придбання квартири в споруджуваному будинку, потрапляє в абсолютно непередбачувані неприємні ситуації, які унеможливлюють в'їзд в власне житло або ж тягнуть додаткові серйозні витрати.

Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля

Експерти ринку виділили п'ять найбільш часто зустрічаються проблем, коли порушуються споживчі права і покупка житла в новобудові перетворюється в постійний головний біль.

Придбання житла на первинному ринку має чимало істотних плюсів, тому покупка квартири в новобудові - самий часто розглядається варіант серед тих, хто прагне поліпшити свої житлові умови. Але на ділі часто виходить так, що покупець, який уклав договір на придбання квартири в споруджуваному будинку, потрапляє в абсолютно непередбачувані неприємні ситуації, які унеможливлюють в'їзд в власне житло або ж тягнуть додаткові серйозні витрати.

Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля

Експерти ринку виділили п'ять найбільш часто зустрічаються проблем, коли порушуються споживчі права і покупка житла в новобудові перетворюється в постійний головний біль.

Порушення забудовником термінів здачі

Очевидно, що при абсолютно однакових умовах продажів (вартість, метраж, район розташування) покупець віддасть перевагу варіант житла у тій компанії забудовника, яка обіцяє здати будинок в експлуатацію в максимально короткі терміни. Інвестиційна привабливість житла, яке буде готове до проживання в найближчому майбутньому, безперечна. Кому хочеться витрачати час на очікування, якщо забудовник встановлює терміни введення будинку в експлуатацію, що датуються кінцем наступного року або навіть через пару років?!

Тому покупка квартири в новобудові від забудовника, який обіцяє, що будинок буде готовий мало не завтра, часто зустрічається варіант, коли покупець з готовністю несе «на блюдце» свої «кровно зароблені» і, не роздумуючи, укладає договір на придбання житла. І ніхто, як правило, не намагається ознайомитися з проектною документацією, не цікавиться темпами, з якими ведеться будівництво. А при аналізі документів і чинників виявляється, що будинок ніяк не може бути зданий раніше, ніж, припустимо, через рік-два.

За минулий рік, за офіційними даними, число судових позовів від ошуканих громадян до таких «лукавим» забудовникам склало кілька тисяч. Насправді, їх могло б бути в десятки разів більше, якби покупці при недотриманні забудовником термінів будівництва відразу йшли в суд. Але більшість терпить і чекає. Адже судові розгляди нерідко закінчуються визнанням компанії-забудовника банкрутом, що загрожує «заморожуванням» будівництва і примарною надією коли-небудь повернути свої гроші.

Тому перш ніж укладати договір на придбання квартири в споруджуваному будинку, покупцеві буде корисно ознайомитися і з дозвільними документами на будівництво, і з реальним ходом робіт, щоб максимально мінімізувати ризики при покупці квартири. При порушенні ж своїх споживчих прав розумніше звернутися до судового органу. При складанні позову бажано скористатися допомогою професійного юриста, який здатний відстояти не тільки право покупця на стягнення із забудовника 50% штрафу за порушення умов ДДУ (договору пайової участі), а й компенсації йому моральної шкоди, а також можливість одностороннього розірвання договору.

Купівля житла з недоробками

Після отримання повідомлення про те, що необхідно підписати документи про прийом квартири, будь-який покупець виявляється на сьомому небі від щастя. Ще б! Адже це означає, що позаду довге очікування, сумніви і тривоги. Бажання, як можна швидше стати повноправним власником такого довгоочікуваного житла, призводить до того, що підписання акту прийому-передачі квартири відбувається на швидку руку, без перевірки якості проведених будівельно-монтажних робіт. Тільки потім новоспечений власник помічає, що в ремонті квартири присутні вади.

Найчастіше дефекти в ремонті на увазі криві стіни, погано функціонуючі міжкімнатні двері і вікна, тріщини в перегородках, розколоту підлогову або настінну плитку, нерівно наклеєні шпалери, а також цвіль і грибок. Пред'явити претензію забудовнику за всіма виявленими недоліків покупець має право до підписання акту прийому-передачі. І за законом забудовник зобов'язаний відшкодувати витрати на ремонт або зменшити вартість житла. Після підписання акту, на жаль, покупець цього права позбавляється і наводити чистоту і порядку застосування ПСП в будинку доведеться самостійно. Тому приймати квартиру потрібно не кваплячись, приділяючи увагу кожній деталі.

Нові квартири з поганою історією

Розглядаючи барвисті рекламні буклети майбутнього будинку під переливчасті трелі менеджера з продажу, який розповідає про перспективу району розташування, про екологічність зони забудови, про інші переваги житла, покупець непомітно для себе схиляється до покупки. Тільки після закінчення якогось часу, вже проживаючи в квартирі, він дізнається, що будинок побудований на скотомогильнику, кладовище або колишніх полях аерації. Або про те, що позиціонується як екологічно чистий район насправді знаходиться поруч з зонами відчуження або на землях поховань небезпечних відходів.

Забудовнику вигідно замовчувати інформацію, що стосується району забудови, його історії, специфіки будинку. Введення покупців в оману фразами про екологічність, перспективи та безпеки дозволяє збільшувати продажі і отримувати дохід. Тому наводити довідки і перевіряти ще раз надану забудовником інформацію необхідно дуже ретельно. Адже мало того, що жити в несприятливому місці може бути важко морально або небезпечно для здоров'я, так і вигідно продати квартиру згодом буде дуже важко: навряд чи хтось з радістю придбає житло в подібному районі.

Коли платити за квартиру в новобудові необов'язково

Однією з найбільш частих скарг покупців квартир в новобудовах, ще не пройшли приймання за актом, - рахунки за комунальні послуги, які виставляє керуюча компанія. Така ситуація складається, коли забудовник вводить будинок в експлуатацію, знімає з себе всі зобов'язання і призначає керуючу компанію. Остання, незважаючи на те, що квартири не пройшли відповідну процедуру переходу у власність, починає виставляти мешканцям рахунки.

У такій ситуації покупці мають повне право не оплачувати виставлені керуючою компанією рахунки, оскільки остання організація не володіє ніякими законними підставами, щоб змушувати мешканців платити за послуги. Тільки після того як придбане нерухоме майно пройде процедуру прийому-передачі, а покупець знайде право власності, він буде зобов'язаний оплачувати надані компанією експлуатаційні, комунальні та інші послуги.

Як покупка квартири може перетворитися в кабалу

Практично в будь-якому будівництві проектна документація відрізняється від фактичного результату. Іншими словами, якщо в договорі на придбання квартири вказується конкретна площа житла, то по завершенні будівництва метраж квартири може вийти великим. Практично всі забудовники в цьому випадку вимагають від покупців доплати за що з'явилися зайві «квадрати» в ході підписання акту прийому-передачі нерухомого майна. Більшість покупців в такій ситуації щосили вишукують зазначену суму, оформляючи кредити і позичаючи гроші по друзях.

Насправді не варто влізати в борги або домовлятися із забудовником про розстрочення платежів по утворилася сумі. Відповідно до діючого закону покупець має повне право нічого забудовнику не оплачувати. А ось що йому слід зробити, так це звернутися до судового органу з вимогою передати йому куплену квартиру у власність без будь-яких доплат, бо вимога додаткових коштів з боку забудовника є незаконним.

Комментарии (0)
Додати коментар
Собака для дитини: яку вибрати
Собака для дитини - сама потаємна мрія! Хто з хлопців не мріє про вірного чотириногого друга, з яким можна буде грати і веселитися.
Диффенбахія - тропічна красуня в вашому домі
Багато квітникарі люблять вирощувати у себе на підвіконнях екзотичні рослини. Кімнатна рослина диффенбахія є одним з найбільш відомих і красивих.
Ремонт в двокімнатній квартирі
Ремонт - величезне випробування для всіх членів сім'ї і одночасно відмінна можливість зробити житло більш комфортним, стильним і безпечним.
Як вибрати праску правильно
Як вибрати праску правильно
Як вибрати праску правильно
06.08.19 Товари для дому
Прасування білизни - процес виснажливий. Господині витрачають дуже багато часу на приведення в належний вигляд випраної одягу.
Ризики при покупці квартири: як убезпечити себе від третіх осіб
Купуючи нерухомість на вторинному ринку, перш ніж укладати угоду з її справжнім власником, необхідно чітко оцінити всі можливі ризики при покупці квартири.
Хороший заміський будинок: підводні камені при виборі та купівлі
Купівля заміської нерухомості, так чи інакше, пов'язана з серйозними вкладеннями і неминучими сумнівами і питаннями: коли краще купити заміський будинок, чи може гарне