Три стилю оформлення вітальні
Якщо дизайн приміщення вже давно набрид, потрібно радикально його поміняти. Стилісти пропонують звернути увагу на три стилю оформлення вітальні, які перетворюють інтер'єр і додають відчуття новизни і затишку.
Вони досить легко відтворюються атмосферу відпочинку, особливо в шумному мегаполісі.
Якщо дизайн приміщення вже давно набрид, потрібно радикально його поміняти. Стилісти пропонують звернути увагу на три стилю оформлення вітальні, які перетворюють інтер'єр і додають відчуття новизни і затишку. Вони досить легко відтворюються атмосферу відпочинку, особливо в шумному мегаполісі.
Вітальня в сільському стилі
Атмосфера домашнього тепла передається за допомогою старовинної і простих меблів. Мінімум заповненого простору і максимум декоративних речей - основне правило сільського стилю оформлення вітальні.
Меблі представлена глибокими м'якими кріслами, секретером, шафою для книг, круглим столиком. Важлива розстановка меблів. Стіл ставлять біля вікна, а крісла - біля нього. Шафа зазвичай займає місце в кутку, секретер ставлять поруч.
Затишок приміщенню надають милі декоративні деталі. Різьблені ручки і ніжки меблів, металеві прикраси. Особливе відчуття тепла надає дерев'яний матеріал меблів. Пофарбована і штучно зістарені, вона виглядає досить природно.
Настільні лампи, торшери, фоторамки, вази з квітами - з їх допомогою розставляються кольорові акценти. Тут можна дати волю фантазії і бажань і не економити на декоративних елементах. Чим їх більше - тим краще.
Головні акценти приміщення - текстиль, оббивка стін і підлоги. На килимовому покритті, численних подушках, серветках, скатертини, фіранки, оббивці меблів, шпалерах присутній невеликий квітковий узор. Звичайні польові і садові квіти в теплих тонах створюють присутність обов'язкового сільського атрибута в будинку.
Вітальня в стилі ретро
Кожному поколінню властива ностальгія, тому в сучасних вітальнях можна часто побачити оформлення в стилі ретро. Прямі кути, мінімум декору, м'які тони - основні напрямки в дизайні приміщення.
М'які меблі на тонких ніжках з дерев'яними підлокітниками і невисокими спинками, столи і стільці простої форми без декору. Обов'язковий і головний атрибут будь-якої вітальні в стилі ретро - «стінка» - набір з шаф для книг, посуду та одягу, виконана в єдиному декоративному оформленні і кольорі.
Вся декоративне оздоблення представлена в вінтажному виконанні. Дзеркало, торшер, вази, текстиль мають геометричні візерунки. На підлогу обов'язково стелиться палас, стіни оформляються однотонними шпалерами. Люстра на стелі, настінні годинники і портьєра на дверях обов'язково повинні бути присутніми в кімнаті.
Вітальня в стилі модерн
Мінімум декору і максимум простоти - запорука успішного втілення стилю модерн в оформленні вітальні. Пастельні тони в оббивці меблів, обробці стін і підлоги. Це переважно холодні тони жовтого, синього, білого, сірого. Акценти за допомогою кольору практично не ставляться, всюди допускається плавність переходу тону. Більш яскравими тонами можна виділити деякі декоративні елементи і деталі меблів, але їх не повинно бути багато.
Меблі є верх аскетичности. Вона дуже проста і її невелику кількість практично подібно зі стилем мінімалізм. На відміну від нього в модерні присутній декор у вигляді текстилю та предметів мистецтва. Меблі представлені тільки найнеобхіднішим набором: столик, стільці, диван. Безліч подушок, які розміщуються не тільки на м'яких меблів, а й на стільцях, покликані додати нотки теплоти і м'якості. Підлогу вистилають килимом, а стіни оформляють однотонними шпалерами.
Висвітленню надається особливе значення. Безліч простих світильників з абажуром, розміщених на різній висоті, мінімальне декорування вікна і двері створює відчуття додаткового простору. Цей ефект посилюється за рахунок відкритої меблів: полиці засклені прозорим матеріалом або не мають такої особливості взагалі.