Натяжна стеля у ванній: стильно і зручно
В оформленні санвузлів використовуються сучасні матеріали, що дозволяють реалізувати будь-які дизайнерські ідеї. Одне з популярних рішень - натяжна стильний стелю у ванній кімнаті. Різноманітність фактур і колірних рішень дозволяє вибрати гладкі і рельєфні вологостійкі полотна бажаного відтінку. У невеликих приміщеннях перевагу віддають традиційним однорівневим стелях. У просторих санвузлах з високими стінами частіше зводять багаторівневі зі складним сценарієм освітлення.
Види натяжних стель
Полотна розрізняють по дизайну, якості матеріалу, ширині. Матові фактури більше підходять для класичних інтер'єрів. Після установки поверхня виглядає, як після фарбування водоемульсійною фарбою. Вони обійдуться на 15% дешевше глянцевих з дзеркальним ефектом. Зате світловідбиваючі поверхні візуально збільшують просторовий обсяг і ступінь освітленості.
В елітних дизайнах частіше використовують сатинові. Такі натяжні стелі у ванній кімнаті відливають перламутром, м'яко розсіює світло. Якщо стоїть завдання виділити окремі зони, полотна комбінують.
За типом бувають шовні і безшовні. Якщо ширина плівки ледь перевищує 2 метри, після монтажу помітна зварна лінія. Плюс широких натяжних стель - можливість оформити поверхню без з'єднувального шва. Такі параметри мають штучний сатин і тканину.
На основі ПВХ
Полівінілхлоридної плівки щільністю 0,25 кг / м2, товщиною 0,15-0,30 мм виготовляють із синтетичних матеріалів з фенолом. Вона виділяє пари тільки при нагріванні, наприклад, будівельним феном. Вироби з ПВХ бувають глянцеві, матові, сатинові, фактурні, напівпрозорі з імітацією штукатурки.
Текстильні
На відміну від плівки, текстиль буває тільки матовим, зовні нагадує полотно з дрібним рубчиком. Вироби з поліестеру покриті поліуретановим просоченням, що надає еластичність і міцність. Для оригінальності на однотонні фактури наносять фотодрук, прикрашають художнім розписом, до 4 разів декорують акриловими фарбами.
Недоліки та гідності
Декоративні полотна виконують утилітарну й естетичну функції. Існують плюси і мінуси натяжної стелі, який застосовується в інтер'єрі будинку.
До переваг можна віднести:
- легко чиститься;
- водонепроникний;
- не деформується від гарячої пари;
- великий вибір колірних відтінків;
- приховує нерівності і комунікації;
- має антистатичні властивості;
- має тривалий термін служби -15 років.
Плівкові і тканинні полотнища стійкі до високої температури, крім того вони витримують до 100 л води на 1м2 при протіканні водопроводу з квартири верхнього поверху. Після сильного затоки, фахівці їх демонтують, сушать і знову встановлюють.
Недоліки натяжних стель у ванній:
- при поганій вентиляція між стелею і полотном, можлива поява грибка;
- нестійкі до пошкодження гострими предметами;
- температура експлуатації не нижче +5 ° С.
Як вибрати натяжна стеля для ванної
Різноплановість дизайну дозволяє оформити санвузол в будь-якому кольорі і стилі. Компанії пропонують вироби з Німеччини, Франції, Китаю, вітчизняного виробництва. Кращими вважають продукцію німецьких і французьких брендів.
Підбір кольору
Якщо стіни невисокі, при оформленні вибирають світлі натяжні стелі, плитку для підлоги на пару тонів темніше. Коли вікно виходить на південь, переважні холодні відтінки: блакитний, сріблястий, бірюзовий. При розташуванні санвузла на північній стороні, доречні теплі кольори на стінах - кремові, бежеві, золотисті і білий на стелі.
Освітлення
Для оформлення вибирають точкові або класичні настінні світильники, світлодіодні стрічки, люстру або комбінують прилади разом, організовуючи 2-3 сценарію освітлення.
Особливості монтажу
Установка на 10 м2 займає до години. Для цього вибирають гарпунну, клинову або кліпсовой технологію. Різниця між ними полягає в способі кріплення.
Монтаж стелі:
- встановлюють профіль по периметру;
- розкроєні полотнища нагрівають тепловою гарматою;
- по діагоналі натягають краю на каркас і заправляють;
- герметизують силіконом.
При роботі з тканиною нагрів не потрібно. Для установки системи використовують кліпсовой метод. Суть технології полягає в кріпленні прищіпками країв до пластикового профілю.
Знаючи всі особливості, залишається вибрати найкращий варіант. Оскільки всі види виготовлені з синтетичних матеріалів і мають схожі характеристики, орієнтуватися краще на дизайн і ціну. Якщо дозволяє бюджет, санвузол оформляють тканиною з поліефірних ниток. При бюджетному ремонті вибирають плівку з декоративним ефектом за демократичною ціною.