Який газон вибрати: рулонний або посівний
04.09.2019 596 0

Який газон вибрати: рулонний або посівний

Сад та город
В закладки

Доглянута і акуратна смарагдова галявина - мрія будь-якого домовласника, але ось дилема: який краще, рулонний або посівної газон, - ставить багатьох в глухий кут. З одного боку, готові травосуміші - це шанс створити неповторний газонний шедевр своїми руками, а заодно і оздоровити грунт. З іншого ж - готовий газон в рулонах досить правильно розкачати, щоб через кілька годин роботи насолоджуватися свіжої та соковитою зеленню. Який газон вибрати в підсумку визначається декількома факторами: складністю рельєфу, необхідністю в рекультивації земельної ділянки, особистим бажанням створити досконалу галявину і, в якійсь мірі, фінансовими можливостями.

Думка фахівців

Для агрономів і дендрологів проблеми, який газон вибрати, не існує, оскільки вони знають, що це дві абсолютно різні технології створення смарагдового трав'яного килима. Готовий газон в рулонах - це повністю зріле, щільне і здорове покриття, яке формувалося протягом двох-трьох років на спеціальних полях, де рослини росли, міцніли і пристосовувалися до реальних погодних умов. Тому і укладання рулонного газону, що проводиться в теплий сезон з травня по жовтень, практично не залежить від погоди. Головне, щоб не було заморозків. Готовий газон в рулонах - ідеальний варіант для тих, хто хоче швидко отримати доглянуту галявину з акуратним і рівномірним трав'яним шаром.

Посівний газон - це традиційний варіант створення зелених галявин. Яскравим прикладом може служити мавританський газон. Його головна перевага - економія коштів при покупці. Але це дуже відносна вигода, оскільки зазвичай вважається і порівнюється вартість рулонного газону і вартість травосмеси для сіяної галявини. Однак ніхто не враховує час на вирощування посівного килима, яке становить не менше двох - трьох сезонів, і інші витрати: на боротьбу з бур'яном, регулярний полив, підживлення, стрижку. На думку фахівців, посівної газон варто вибирати тим, хто хоче самостійно виростити красиву галявину, а також при специфічних умовах ділянки.

Переваги, догляд і пристрій рулонного газону

Перш ніж потрапити на ділянку натуральний рулонний газон вирощується у відкритому грунті, в так званих «газонних розплідниках». Для посіву підбираються насіння трав з високим ступенем схожості, стійких до температурних перепадів, посухи та хвороб. Шар щільною Двосантиметровий дернини, змотаною в рулон і повністю готової до укладання, і є натуральний рулонний газон. Зазвичай готові «живі» килими мають стандартний однаковий розмір, але деякі виробники пропонують різні формати газонів для озеленення складних по рельєфу ділянок.

Який газон вибрати: рулонний або посівної

До переваг рулонного покриття можна віднести швидкість озеленення території та високий декоративний ефект. Після укладання, при грамотному догляді, який зводиться до необільних, але частого поливу або укриття нетканим матеріалом, газон без проблем вкорінюється і перетворюється в зелений оазис на ділянці. На відміну від сіяного галявини, яка «забивається» бур'янами, вимагає делікатності і потребує постійного уважного догляду, на газоні з рулонів вже через пару тижнів після настилу можна бігати, відпочивати, грати з дітьми, влаштовувати пікніки. Невеликі дефекти укладання, наприклад, просідання легко виправити, піднявши дерен і підсипали землі.

Посівний газон: плюси, мінуси і тонкощі вирощування

Посівний газон дає можливість експерименту і створення галявини в своєму власному стилі. Це може бути як класичне, садово-паркове покриття, так і квітучий луг, створений з різнотрав'я і дикорослих злаків. Плюси посівного способу проявляються, коли ділянки мають свою специфіку: на території дуже низька освітленість, спостерігається закислення або виснаження ґрунту. Виростити однорідний рулонний газон без «лисин» і «вогнищевих» хвороб на таких місцях складно. У випадку з посівним газоном під кожну конкретну проблему можна або знайти вже готові травосуміші, або зібрати насіння відповідних трав і злаків.

Який газон вибрати: рулонний або посівної

До мінусів посівного газону можна віднести клопітка його вирощування. Крім регулярного поливу (особливо, в спекотні дні) і підгодівлі, коткування, ретельного догляду за появою сходами, необхідно дотримати терміни його посіву. Висівання газонних трав визначається погодними умовами і обмежена термінами: це середина квітня - початок травня і кінець липня - серпень. При висіванні насіння навіть стійких до температурних перепадів, морозам і посухи трав в більш пізні терміни, не можна гарантувати, що газон благополучно перенесе зиму.

Особливі труднощі при створенні сіяного газону являє дотримання рівномірності і норм посіву. Рекомендована щільність зазвичай вказується на упаковках з травосмесями. Перевищувати її, на думку фахівців, безглуздо, оскільки густота газону з часом нівелюється. Більш того, при занадто щільному засіву велика ймовірність отримання ослаблених сходів, схильних до ураження грибком. Для рівномірного посіву потрібно ретельно перемішувати великі і дрібні насіння спочатку між собою, а потім з піском і намагатися їх розподіляти по поверхні однаковими порціями.

Особливості правильного вибору

При виборі насіння і готових травосмесей для посівного газону важливо враховувати дату виробництва. При боргом і неправильному зберіганні насіння втрачають свою схожість: за один рік вона падає приблизно на 20%. Тому перед посівом необхідно перевірити насіння на здатність до проростання і при необхідності докупити відсутню кількість. Не варто купувати дешеві насіння, оскільки великий шанс отримати під виглядом газонних трав кормові суміші або прострочений товар. При покупці готових травосмесей необхідно враховувати їх склад, підбираючи трав'яне покриття під особливості ґрунту на ділянці.

При покупці рулонного газону першочергову увагу необхідно звернути на його свіжість і якість дерну. Добротна дернина повинна бути щільною, пружною, що не кришитися при розкритті. Готовий газон в рулонах не повинен бути теплим на дотик і не повинен мати неприємного прілого запаху. Ці ознаки свідчать про те, що термін зберігання зрізаного газону, який становить не більше трьох днів, перевищено. Такий газон не порадує смарагдовою зеленню, оскільки не приживеться.

Комментарии (0)
Додати коментар
Домашні коржі на кислому молоці
Коржик - це традиційний хліб народів Середньої Азії. У багатьох кухнях світу зустрічаються різноманітні види цього вироби з тіста з різними наповнювачами: приправами,
Фікус: види, догляд, розмноження
Фікус - одне з найпопулярніших живих прикрас в будинках і квартирах. Кімнатний фікус відрізняється цілим рядом специфічних особливостей: він погано переносить протяги,
Декоративна трава
Декоративна трава
Декоративна трава
20.08.19 Сад та город
Традиційно злакові в саду є «ізгоями», з якими ведуть безперервну боротьбу. Але не так давно ландшафтні дизайнери розглянули їх «архітектурну» і
Як створити затишок в домі
Дуже приємно повертатися в будинок, де панує спокійна атмосфера і радує око багато приємних дрібниць.
5 ідей для подарунка татові своїми руками
5 ідей для подарунка татові своїми руками
5 ідей для подарунка татові своїми руками
30.06.19 Подарунки своїми руками
Привіт всім! З вами Скореева Настя і поспішаю я до вас сьогодні для того, щоб розповісти який подарунок татові своїми руками можна зробити на будь-яке свято.
Гідрогель - недорогий, оригінальний і вражаючий подарунок для всіх
Привіт, дорогі читачі! Новий рік вже відступає, а низка свят продовжує свій хід, а, значить, ідеї оригінальних подарунків і раніше актуальні як ніколи.