Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека
20.09.2019 745 0

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Сад та город
В закладки

Для створення домашнього затишку господині прикрашають приміщення кімнатними квітами. Рослини з декоративним листям або яскравим цвітінням вносять в інтер'єр родзинку, перетворюють будь-яку кімнату. Вазони з доглянутими зеленими вихованцями викликають захоплення у гостей, вони очищають повітря від шкідливих домішок. Однак на підвіконня в квартирі можуть потрапити і отруйні кімнатні квіти. Вони здатні залишити опік, спровокувати отруєння, а деякі екземпляри навіть представляють крайню небезпеку для життя. Купуючи черговий горшкових екземпляр для будинку, слід остерігатися покупки небезпечного представника світу рослин, або при роботі з ним дотримуватися запобіжних заходів.

10 найнебезпечніших домашніх рослин

Фахівці радять не створювати в житлових приміщеннях справжні багатокомпонентні оранжереї. Надмірна кількість кольорів може зробити негативний вплив на здоров'я проживаючих в будинку людей. Деякі екземпляри не можуть бути сусідами один з одним, виділяють небезпечні летючі речовини, які потрапляють в повітря, а потім в легені людини, викликають певні захворювання або алергічні реакції. Зазвичай це проблема вирішується просто - частим провітрюванням житлового приміщення.

У світі також існують кімнатні отруйні рослини небезпечні самі по собі. Які ж представники квітництва таять в собі загрозу?

Фікус

Несприятливим впливом на здоров'я людини має звичайний фікус. При обламуванні листа на стовбурі з'являється молочний сік. Чіпати його категорично заборонено. При попаданні на шкіру вони викликають роздратування, а у людей, схильних до алергії, може викликати напад астми.

Азалія

Квітка з неймовірно красивим цвітінням. Існує величезна кількість сортів азалії, від простих до махрових, їх забарвлення може бути в абсолютно різної палітрі. Рослина часто використовують для прикраси віталень кімнат в будинках і квартирах.

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Небезпеку становлять квіти азалії. Занадто насичений аромат бутонів провокує виникнення головного болю, запаморочення і може стати причиною непритомності. Вазон з рослиною забороняється встановлювати в приміщеннях невеликої площі. Азалія виділяє токсичні сполуки, що викликають блювоту, рясне слиновиділення, чхання, алергію.

Олеандр

Практично всі отруйні домашні рослини мають красивий зовнішній вигляд. Олеандр не виняток. У нього незвичайні ланцетні листя, а квіти зібрані в пишні грона. У народі квітка часто називають «ароматним символом благополуччя». Олеандр дуже швидко розростається, цвіте рясно і тривало.

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Небезпеку становлять листя і їх сік при попаданні всередину організму. У них міститься серцевий глікозид, що викликає аритмію і блокуючий провідність серцевих судин.

Кротон

Цей представник сімейства молочаевая має дуже гарний зовнішній вигляд. У нього товстий стебло, щільні зелене листя з яскравими світлими прожилками - справжня мініатюрна пальма. Однак і він відноситься до небезпечних домашнім квітам. Насіння і молочний сік отруйні, після дотику до цих матеріалів на шкірі можуть з'явитися подразнення і невеликі опіки у вигляді пухирів. Потрапляючи в очі, рідина може викликати почервоніння, кон'юнктиви і короткочасну сліпоту. При важкому ступені отруєння у людини спостерігають: затьмарення свідомості, непритомний стан, проблеми з кровообігом, судомні конвульсії.

Диффенбахія

Зелена красуня теж відноситься до домашніх отруйним квітам. У диффенбахії отруйні речовини містяться у всіх зелених частинах. Сік рослини здатний убити тварину - навіть декількох крапель достатньо для важкої інтоксикації. У людини ознаки отруєння проявляються стандартно: набрякання мови, нудота, тривала діарея, блювотні позиви, почастішання серцебиття.

Амариліс беладона

Які відомі кімнатні квіти отруйні? До списку небезпечних рослин відноситься і амариліс беладона. Працюючи з ним необхідно все маніпуляції проводити в гумових рукавичках. Потрапляючи на шкірний покрив, в очі або на будь-яку слизову оболонку молочний сік квітки викликає свербіж, а при ковтанні стає причиною розладу шлунково-кишкового тракту.

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Антуріум

Представник сімейства ароїдних користується величезною популярністю у квітникарів. У нього блискучі темно-зелене листя, які красиво контрастують з яскраво-червоними бутонами. Антуріум вважається одним з найбільш отруйних кімнатних рослин. Його сік містить солі щавлевої кислоти. На попаданні на шкіру він може залишити почервоніння або викликати бурхливу алергічну реакцію. Якщо сік потрапляє в ротову порожнину, людині загрожує набряк гортані і невеликий опік слизової.

Пуансетія

Різдвяна зірка доповнює список отруйних кімнатних рослин. Пуансетія підкорює своєю оригінальністю, її часто підносять в подарунок на Новий рід або Різдво. Однак радіти презенту не варто. Як і всі представники молочаев, пуансетія - рослина з отруйним соком. Чумацький рідина виділяється при найменшому пошкодженні листа або стовбура. Стикаючись зі слизовою оболонкою або шкірою, викликає почервоніння, свербіж і печіння.

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Герань

Це простий і невибагливий в догляді квітка є в кожному будинку. Багато квітникарі знають про антисептичних властивостях листя герані, але мало хто знає, що це аллергенное рослина. У період цвітіння сильний аромат квіток може викликати астматичний кашель.

Кливия

Любов багатьох квітникарів завоювала краса яскравих великих бутонів, що розкриваються в пишний букет. Ці домашні рослини красиві, але неймовірно небезпечні. Сік красуні клівії при попаданні в організм здатний спровокувати параліч. Особливо небезпечна рідина з кореневища і дорослих листя.

Кімнатні отруйні рослини: прихована небезпека

Запобіжні заходи

Які кімнатні отруйні рослини можна заводити вдома? Практично всі, проте розміщувати їх необхідно грамотно, а доглядати за небезпечними жителями підвіконь слід дуже обережно.

  1. Якщо в будинку проживають маленькі діти або тварини, отруйні рослини слід ставити в недоступних для них місцях.
  2. Пересаджувати, видаляти мляві листя і проводити будь-які маніпуляції з небезпечними квітами необхідно тільки в рукавичках.
  3. Остерігайтеся потрапляння соку на незахищені шкірні покриви, слизові і в очі.
  4. Після контакту ретельно вимийте руки з милом.
  5. Якщо сталося отруєння, потрібно відразу ж випити активоване вугілля і звернутися за допомогою до лікаря.

При правильному дотриманні заходів безпеки, рослини з наявністю несприятливих властивостей не зроблять негативного впливу і будуть радувати своєю красою.

Комментарии (0)
Додати коментар
Кактуси: догляд в домашніх умовах
Колючі кактуси - гості з Америки. У природних умовах живої природи вони виростають до значних розмірів, відмінно себе почувають в посушливих пустелях і в тропічних
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
01.08.19 Сад та город
Які квіти асоціюються з красою і елегантністю? Безумовно, це орхідеї. Завдяки своєму природному витонченості, вони придбали величезну популярність у всьому світі і
Як істотно продовжити життя зрізаним трояндам
Отримувати букети з живих квітів неймовірно приємно. Удвічі приємніше, якщо флористична композиція зібрана з величних троянд.
Як створити затишок в домі
Дуже приємно повертатися в будинок, де панує спокійна атмосфера і радує око багато приємних дрібниць.
Яка вологість повітря повинна бути в квартирі
Норма вологості повітря в квартирі - це один з показників, яким характеризують мікроклімат житла.
Пом'якшення води: швидке видалення шкідливих домішок
Миття голови - обов'язковий пункт догляду за волоссям. Однак водопровідна рідина може мати негативний вплив на стан пасом.