Як позбутися від сивини: прості секрети привабливості
Немає на світі жінки, яку не турбував би питання, як позбутися від сивини, що з'являється несподівано і назавжди. Адже з кожним днем сивого волосся буде ставати все більше і все частіше при погляді в дзеркало вони будуть нагадувати про роки, неминуче старінні і втрати краси. Причому статися така неприємність з жінкою може в будь-якому віці і, здавалося б, без явно видимих причин. Хоча, як і будь-який біохімічний процес, поява сивини має своє коріння.
Сиве волосся: причини появи
Головна винуватиця виникнення сивини - амінокислота тирозин, вироблення якої з віком скорочується. Ця речовина не тільки лежить в основі утворення багатьох життєво важливих гормонів, але і відповідально за утворення меланіну - пігменту, що відповідає за природний відтінок волосся і шкіри. Тому, коли під вплив будь-яких факторів в організмі спостерігається брак тирозину, волосся починає сивіти.
Іноді навіть в 25 років дівчата можуть виявити у себе перші сиві волоски. Фактори, що обумовлюють дефіцит тирозину, можуть бути самими різними. Це і серйозні проблеми зі здоров'ям, і спадковість, і ставлення до життя.
Величезну роль в появі сивини грають сильні хвилювання, тривалий глибокий стрес, потрясіння, які посилюють механізми старіння.
Часто багато жінок помічають сивину під час вагітності, коли в організмі відбуваються глибокі гормональні коливання, що призводять до нестачі вітамінів і мікроелементів, а також сивина може з'явитися після чергової суворої дієти. Особливо такий, в якій жорстко обмежені білки.
У випадку з незбалансованою дієтою виправити ситуацію можна збільшивши вживання таких продуктів, як мигдаль, кунжутне масло, молоко, сир, банани, авокадо, морепродукти, риба.
Як позбутися від сивого волосся
Справитися з сивиною можна двома способами: шляхом маскування і шляхом зміцнення власного волосся. Головне, не допускати найпоширенішою помилки: не позбуватися від з'явилися сивого волосся вириваючи їх. Таке кардинальне позбавлення від проступає сивини не тільки не дасть бажаного ефекту, а й може призвести до раннього облисіння. На місці вирваних волосся будуть відростати нові, але такі ж сиві, а виривання скоротить біологічний запас волосся в цибулинах. В результаті можуть почати утворюватися залисини.
Щоб «вилікувати» сивину необхідно встановити причину її появи. Для цього знадобляться консультації ендокринолога і трихолога, здача аналізів на гормони щитовидної залози, спектрального аналізу волосся.
Крім цього, в боротьбі з передчасною сивиною допоможе скориговане харчування. У раціон необхідно обов'язково включити продукти, багаті білком, вітамінами групи В, цинком, селеном, міддю, кальцієм, залізом, біотин. До них відноситься риба, горіхи, бобові культури, зелень, субпродукти, компоти з сухофруктів, гречка, молочні продукти.
Народні засоби від сивини
При ранній сивині і встановленої причини її появи до основного лікування можна додати ефективні народні засоби. Безпечні та доступні вони допоможуть зміцнити волосся, додати їм кольору, шовковистості і блиску.
З зовнішніх коштів добре себе зарекомендували зміцнюють маски для сивого волосся із застосуванням сиру, нефільтрованого пива, ріпчастої цибулі.
- Для сирної маски знадобиться жирний домашній «відкидний» сир приблизно 200 г і чорний мелений перець близько 1/2 чайної ложки. Суміш потрібно нанести на годину на злегка вологе волосся, а потім змити.
- Суть пивний маски полягає у втиранні теплого пінного напою в шкіру голови.
- Для лушпиння маски знадобиться терта цибулина, кашку з якої потрібно втерти і залишити на чверть години. Маски від сивини потрібно робити з регулярністю раз на тиждень.
Справитися з ранніми сивиною допоможуть і відвари, які потрібно приймати тричі на день протягом 2 - 3 місяців.
- Для кропив'яного відвару знадобиться 2 - 3 столові ложки подрібненої кропиви, які потрібно додати в 300 мл окропу, варити на маленькому вогні і настояти протягом години.
- Для другого лікувального відвару потрібно взяти дві склянки цільних зерен вівса, залити окропом і проварити після закипання на повільному вогні приблизно 5 хвилин. Залишити відвар під кришкою години на два, потім профільтрувати через марлю і вживати перед їжею по половині склянки. Хороший ефект дає прийнятий усередину відвар з квіток ромашки.
Як краще замаскувати сивину
Якщо кількість сивого волосся ще піддається ліку, то виходом із ситуації може стати легка маскування шляхом тонування або мелірування. Ці процедури не тільки надійно приховають сивину від чужих очей, але і подарують пасмам блиск і шовковисте переливи.
При явно вираженої сивині без повного фарбування не обійтися. У домашніх умовах для цього підійде хна і настій каркаде для брюнеток, ромашка і відвар цибулиння - для блондинок. Правда, користуватися цими засобами доведеться досить часто.
Найкраще зробити професійне фарбування в салоні, де майстер підбере оптимальний відтінок фарби, яка стійко замаскує сиве волосся не менше ніж на місяць. Нові техніки колорування і інший підхід до фарбування дозволяють максимально зберегти структуру волосся.
Сивину, викликану природним процесом старіння, а не іншими факторами, можна забарвити, а можна залишити як є. Шляхетний сріблястий колір волосся добре виглядає в класичних і асиметричних модні стрижки на густих короткому волоссі.