Енергетичні вампіри: міф чи реальність
28.08.2019 551 0

Енергетичні вампіри: міф чи реальність

Психологія особистості
В закладки

Буває, що після спілкування зі знайомим або незнайомою людиною відчувається втома, занепад сил, а настрій кардинально змінюється. Такий стан викликають особливі люди - енергетичні вампіри. Вони можуть жити з вами під одним дахом, ділити офіс або зустрітися в громадському транспорті. Це особистості, які здатні швидко завоювати увагу і довіру співрозмовника, і в ході бесіди позбавити його емоційної енергії. З негативних емоцій, які відчуває жертва, вони черпають життєву силу. Як розпізнати енергетичного вампіра і не давати собою маніпулювати?

Енергетичні вампіри: міф чи реальність

Що таке емоційний вампіризм

Згадуючи про вампірів, фантазія відразу малює образ графа Дракули з блідою шкірою і закривавленими іклами. Насправді, хто такі енергетичні вампіри? Це звичайні зовні люди, чия здатність віднімати енергію проявляється тільки при особистому спілкуванні. Після розмови з «паразитом» виникає відчуття спустошеності, зникає бадьорість, людина відчуває себе розбитим і хворим, в його житті починають відбуватися негативні події.

Що з вами поруч енергетичний вампір кажуть ознаки:

  • після спілкування з певним індивідуумом відчувається втома, гнів, почуття провини, які нічим не обгрунтовані;
  • жертві складно відмовитися від зустрічей з енерговампіром - він сам наполягає на них, постійно приходячи в гості або надзвонюючи по телефону;
  • людина відчуває, що ним маніпулюють, однак нічого не може з цим вдіяти.

Як це працює

Як захистити себе від енергетичного вампіра? Необхідно знати, як він діє, адже досить часто такі особистості навіть не мають уявлення про шкоду, якої завдають оточуючим.

  1. Фізичний контакт. Енерговампір постійно стосується жертви: доторкається до рук і плечей, любить обійми і рукостискання.
  2. Візуальний контакт. Під час бесіди вампір емоційний дивиться в очі співрозмовнику, він не відводить погляду і не дозволяє зробити це опонентові.
  3. Провокує агресію. Підживлює чужою енергетикою чоловіки і жінки відчувають задоволення, якщо жертва відчуває моральний дискомфорт. Вони спеціально будують розмову так, щоб він ніс негативний характер: вступають в безглузді суперечки, затримують поспішає людини, вербально примушують до дії, скаржаться, грублять або ображають.

Енергетичні вампіри: міф чи реальність

Типи емоційних паразитів

Психологи ділять енерговампірів на кілька категорій:

  • агресор - звинувачує, критикує, нав'язує свої смаки і погляди, розпалюють конфлікти і знають, як натиснути на саму чутливу точку, щоб викликати емоційну бурю;
  • плакальник - постійно скаржиться, бажаючи викликати співчуття і співчуття, якими і «харчується»;
  • незамінний - зайве люблячі люди, особливо жінки, які не мають власних інтересів, тому втручаються в життя домочадців або знайомих, «задухи» і дратуючи своєю увагою;
  • веселун - людина, яка створює навколо себе атмосферу свята і здатен зачарувати всіх навколо, поглинає чужу позитивну енергетику через симпатії і любов оточуючих.

Хто стає донором енергії? Це надмірно залежні від стороннього думки індивідууми, невпевнені в собі, бояться конфліктів і прагнуть всім догоджати на шкоду власним інтересам. Приречені вони все життя служити їжею для емоційних викрадачів або знаючи, як позбутися від енергетичного вампіра, можуть все змінити?

Енерговампіри в колективі

Як захиститися від енергетичного вампіра на роботі? Це непросте завдання, адже в рамках обмеженого простору доводиться регулярно спілкуватися з людиною, що поглинає чужі емоції. Крім того, ієрархія робочих взаємин з самого початку передбачає деякий нерівність, тому підлеглим практично неможливо уникати розмов з керівництвом, при цьому начальство може виражатися некоректно і спілкуватися на підвищених тонах, користуючись службовим становищем.

Як вести себе з енергетичним вампіром, який зазіхає на психологічний простір?

  1. Зупинити людини, який намагається викликати в вас негативні емоції. Іноді досить вимовити слово «Стоп!».
  2. Пояснити неможливість подібної поведінки по відношенню до вас.
  3. Попросити припинити емоційний вплив.
  4. Попередити про негативні наслідки подібного впливу для самої людини: загрожувати відмовою від спілкування і допомоги, або будь-якими іншими діями, які будуть небажані для агресора.

Головний секрет - говорити спокійним тоном і не втрачати самовладання, адже емоційний реагування і є «їжею» для страждає емоційним вампіризмом. Пам'ятайте, що ввічливість і врівноваженість - запорука вашої безпеки.

Енергетичні вампіри: міф чи реальність

Приборкання сімейних тиранів

Якщо у вашому сімействі є енергетичні вампіри, як розпізнати їх і захиститися? Союз двох люблячих сердець являє собою замкнуту енергосистему: сховатися нікуди, відмовитися від регулярного спілкування неможливо, заборонити дотику і погляди нереально. Розрив відносин паразита і донора теж не завжди вірне рішення. Що робити, якщо дружина або чоловік - енергетичний вампір - як захиститися від негативного впливу і допомогти близькій людині поповнити життєві сили?

  • Знайдіть альтернативне джерело енергії: відвезіть чоловіка на природу, проводите багато часу на свіжому повітрі, рушайте в подорож по нових місцях.
  • Домашнього вампіра можна «підгодувати», поселивши в будинку горшкові квіти, які вважаються енергодонорамі: азалія, примула, цикломен, фікус, герань.
  • Любіть свою ближнього! Якщо кохана людина потребує додаткової енергії, не віддавайте йому негатив. Подумайте, як сильно любите чоловіка енергетичного вампіра, ознаки якого проявляються в частих скандалах і невдоволення без вагомих причин, знайдіть в ньому позитивні риси і побажайте, щоб у нього все було добре.

Що робити, якщо енергетичний вампір є в родині? Приклавши трохи зусиль, можна «звернути» енерговампіра в нормального сім'янина.

Буває, що з невістки всі життєві сили випиває мати чоловіка. Вона часто чіпає молоду дівчину, з близької відстані заглядає в очі, душить ревнощами або надмірною турботою. Що робити, якщо свекруха - енергетичний вампір:

  • тримайтеся на безпечній дистанції;
  • скоротіть спілкування по телефону, м'яко посилаючись на домашні справи;
  • слухайте її скарги, не вникаючи в їх суть;
  • при зустрічі заводите розмови на нейтральні теми.

Не добившись від невістки очікуваної негативної реакції, жінка знайде інше джерело «підзарядки».

Перевиховання «онуків графа Дракули»

Часто супроводжує відчуття, що улюблений син або дочка забирають всі сили без залишку? Можливо, ваш малюк - енерговампір. Якщо дитина енергетичний вампір, які ознаки говорять про це:

  • радіє, коли батьки засмучені;
  • настрій часто змінюється;
  • володіє бурхливою фантазією;
  • постійно скиглить;
  • не терпить критики;
  • влаштовує істерики.

Енергетичні вампіри: міф чи реальність

Щоб дитині було достатньо власної енергії, необхідно багато часу приділяти його розвитку. Розкрийте його вроджені психічні можливості: доброту, вміння співпереживати, а також проявляти симпатію до людей. Грайте в спільні ігри, читайте книги і розмовляйте, дивіться добрі мультфільми і казки, де вчать корисного.

Способи розпізнати і відобразити емоційну атаку

  1. Прислухайтеся до внутрішнього голосу: відмовтеся від спілкування, якщо відчуваєте неприязнь до індивідуума.
  2. Уникайте контакту з людьми, після зустрічей з якими з'являється відчуття пригніченості, настрій погіршується і хочеться закритися від усього світу.
  3. Придбайте оберіг від енергетичного вампіра.
  4. Не піддавайтеся провокаціям. Перш ніж вступити в конфлікт, задумайтеся, чи готові ви витрачати сили на заповнення чужого емоційного голодування.
  5. Займайтеся йогою - це відмінний спосіб розкрити чакри, що відповідають за силу індивідуальної енергії.
  6. Не дозволяйте нікому, крім близьких людей, торкатися до вашого тіла.
  7. Якщо відчуваєте, що з вас тягнуть позитивну енергетику, схрестіть руки або притисніть стопи одна до одної - ці дії дають можливість закрити енергетичні канали.

Найголовніша захист від енерговампіра - гарне почуття гумору. Чим складніше спровокувати людини на конфлікт, ніж легше він сприймає важкі життєві ситуації і прагне вирішити все спокійно, тим важче зробити його жертвою.

Комментарии (0)
Додати коментар
Чому постійно думаєш про людину
Чому постійно думаєш про людину
Чому постійно думаєш про людину
23.08.19 Психологія особистості
Якщо постійно думати про людину, виникає багато питань. Наприклад, чому так відбувається, як, перебуваючи на значній відстані від іншої людини, можна знати про його
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Як навчитися правильно розмовляти з людьми
21.08.19 Психологія особистості
Щодня людина контактує з десятками, а то й сотнями представників цивілізованого світу. Як навчитися спілкуватися з людьми, не відчуваючи внутрішнього дискомфорту?
Екстраверт і інтроверт: особливості психотипів
Людина - особистість з індивідуальними вміннями, навичками, негативними і позитивними рисами характеру.
Дружба між чоловіком і жінкою: міф чи реальність
У кожної людини повинен бути близький друг - людина, з ким можна поділитися радощами і печалями, попросити підтримки або з моральним комфортом проводити час в його
Любовна залежність: симптоми і позбавлення
Любов - чарівне відчуття, яке неймовірно приємно, коли взаємно. Воно окрилює, змушує вдосконалюватися і прагнути до нових досягнень, штовхає на подвиги і є міцною
Чоловік і жінка: що таке пристрасть у відносинах
Пристрасть, що виникла між чоловіком і жінкою - це таке сильне почуття, яке здатне повністю поглинути людину, що нерідко позбавляє його здатності міркувати розсудливо і