Як навчитися правильно розмовляти з людьми
21.08.2019 670 0

Як навчитися правильно розмовляти з людьми

Психологія особистості
В закладки

Щодня людина контактує з десятками, а то й сотнями представників цивілізованого світу. Як навчитися спілкуватися з людьми, не відчуваючи внутрішнього дискомфорту? Невміння вступати в розмову, зацікавлювати співрозмовника, підтримувати цікаву бесіду є причиною виникнення певних комплексів, гнітючих і породжують невпевненість в собі. Як навчитися розмовляти з людьми, щоб тебе слухали і чули?

Як навчитися правильно розмовляти з людьми

Чому виникають комунікативні труднощі

Уміння спілкуватися з людьми зазвичай дано людині від природи, адже він є соціальним істотою і зобов'язаний взаємодіяти з оточуючими. Це ціле мистецтво, талант, який деяким індивідуумам доводиться розвивати в собі роками, постійно вдосконалюючи навички.

Чому людині буває деколи так важко спілкуватися:

  • не впевнений у собі;
  • занижена самооцінка;
  • вроджена сором'язливість, боязкість, стриманість;
  • невміння слухати співрозмовника;
  • страх перед критикою;
  • відсутність досвіду в розбудові міжособистісних взаємин.

Як правильно спілкуватися з людьми? Якщо навчитися чітко формулювати думки і знаходити індивідуальний підхід до партнера по розмові, то проблему взаєморозуміння та налагодження контактів можна вирішити з максимальною користю для власного розвитку.

Боротьба з внутрішнім страхом

Близько 70% населення планети відчуває дискомфорт при вербальному взаємодії з незнайомцями. Надаючи надмірне значення ситуації, людина відчуває величезну відповідальність і занадто зациклюється на думках про зовнішній вигляд, манери розмови, підборі грамотних або доречних слів. Це сковує і породжує страхи. Психологія, яка підказує як навчитися правильно розмовляти з людьми, радить активно боротися з внутрішнім дискомфортом, пропонуючи 2 дієвих способу.

  1. Отримання позитивного досвіду. На психологічних тренінгах змушують заговорювати зі 100 незнайомцями, щоб людина зрозуміла, що кожен з них такий же звичайний індивідуум і в бесіді з ним немає нічого страшного.
  2. Зниження значимості ситуації. Не перебільшуйте значення звичайної бесіди. Ви не зобов'язані нікому подобається або доводити власну правоту. Відчувайте себе впевнено, не дозволяйте недоречним думкам руйнувати вашу внутрішню впевненість, міняйте установки і відчувайте розслаблення.

Як навчитися правильно розмовляти з людьми

Про що розмовляти з незнайомцем

Як розговорити людину? Ефективність комунікації залежить від здатності співрозмовників підбирати цікаві їм обом теми для розмови. Щоб проблем у взаєминах не виникало, психологи дають кілька порад з проведення бесіди з незнайомцями.

  1. Проявляйте щирий інтерес. Про що поговорити з людиною? Поставте себе на місце співрозмовника і задумайтеся, про що б хотіли поговорити. Задавайте навідні запитання, промацують ґрунт і напевно знайдете десятки спільних тем.
  2. Звертайтеся по імені. Чуючи власне ім'я, людина розслабляється і відчуває власну індивідуальність, а також розташування до співрозмовника.
  3. Запам'ятовуйте деталі. Про що розмовляти з людьми? Про погоду, подорожах, роботі, дітях і домашніх тварин. Якщо ви плануєте продовжувати спілкуватися, то уважно слухайте і запам'ятовуйте всі подробиці розмови. Це основне правило спілкування з людьми, адже кожному приємно, якщо його слова порахували значущими і запам'ятали.
  4. Використовуйте невербальні знаки. Жести, погляди, міміка, тон голосу - в них також полягають секрети ефективного спілкування. Вміле використання невербальних знаків допомагає розташувати до себе співрозмовника і провести бесіду в позитивному ключі.

Як навчитися правильно розмовляти з людьми

Заявляючи «Не вмію спілкуватися з людьми!», Людина зазвичай і не підозрює про свій потенціал. Трохи психологічної роботи над свідомістю і бажання навчитися активно взаємодіяти з соціумом допоможуть досягти вражаючих результатів.

Секрети ефективної комунікації

Навички спілкування з людьми можна придбати методом наполегливих психологічних тренувань. Це ціле мистецтво і, щоб її опанувати, знадобиться час. Щоб зрозуміти, як ефективно спілкуватися з людьми, необхідно регулярно відточувати комунікативні вміння.

Розмова з іграшкою

Стверджуєте: «Не знаю про що говорити з людьми!»? Спробуйте щодня розмовляти вголос з ... іграшкою! По парі хвилин говорите на різні теми, намагаючись грамотно вибудувати бесіду: почніть зі вступу, розвивайте цікаве питання, потім підведіть розмову до завершення.

Опис того, що відбувається

Ще один ефективний вправа - докладний описування всього, що відбувається навколо. Можна подумки обговорювати пейзаж, який бачите по дорозі на роботу, запам'ятовуючи різні деталі і додаючи до кожного назвою предмета поширені прикметники.

Постійне спілкування

Боїтеся спілкуватися з іншими людьми? Значить, робіть це постійно! Заводите бесіду з незнайомцями, переступаючи через свої страхи. Як почати розмову з незнайомою людиною? Почніть з зауваження про погоду, внаслідок футбольного матчу збірної країни, цінах - зацікавити можна будь-якою темою.

Як навчитися правильно розмовляти з людьми

Слова і жести

Як правильно вести діалог? Не можна перебивати співрозмовника, говорити без зупинки і постійно критикувати чужу думку. Діалог передбачає вербальне взаємодія двох людей, а не монолог оратора. Обов'язково використовуйте в своєму розпорядженні жести і посмішку, щоб співрозмовник відчував ваше розташування і позитивний настрій.

Вчіться ділитися з близькими

Завжди будьте щирими з рідними і друзями, спробуйте поділитися з ними не тільки радощами, а й обговорити печалі. Не надягайте маску байдужості або благополуччя, будьте чесні і відверті.

Успішне спілкування з оточуючими дозволяє особистості відчувати себе впевнено, розвиватися і досягати нових вершин. Однак бувають ситуації, коли від комунікації з співрозмовником краще відмовитися. З якими людьми не варто спілкуватися? В їх число входять заздрісники, недоброзичливо налаштовані знайомі, асоціальні індивідууми, а також чоловіки і жінки, які люблять самостверджуватися, принижуючи чужі гідності. Спілкуйтеся з тими людьми, які налаштовані доброзичливо, що не зловтішаються через програшів і здатні порадіти виграшами інших. Розвивайте в собі щирість і викорінювати страхи, тоді удача завжди буде на вашому боці!

Комментарии (0)
Додати коментар
Як побороти комплекси і набути впевненості в собі
Людина - головний критик самого себе. Досить рідко зустрічаються індивідууми повністю задоволені собою: зовнішністю, добробутом, фізичними даними, вміннями та знаннями.
Етикет спілкування з людьми: правила хорошого тону
Уміння грамотно спілкуватися, дотримуватися рамки тактовності і повноцінно висловлювати думки допомагає вибудовувати відносини з оточуючими.
Екстраверт і інтроверт: особливості психотипів
Людина - особистість з індивідуальними вміннями, навичками, негативними і позитивними рисами характеру.
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
Як навчитися говорити «ні»
08.08.19 Психологія особистості
У житті людини бувають ситуації, коли він не здатний відмовити в допомозі другу, знайомому або родичу, навіть, якщо це суперечить його інтересам.
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Як навчитися довіряти чоловікові: поради психолога
Втратити довіру нескладно, а його повернення варто великої праці. Як навчитися довіряти чоловікові, який зрадив або обдурив?