Як навчитися правильно розмовляти з людьми
Щодня людина контактує з десятками, а то й сотнями представників цивілізованого світу. Як навчитися спілкуватися з людьми, не відчуваючи внутрішнього дискомфорту? Невміння вступати в розмову, зацікавлювати співрозмовника, підтримувати цікаву бесіду є причиною виникнення певних комплексів, гнітючих і породжують невпевненість в собі. Як навчитися розмовляти з людьми, щоб тебе слухали і чули?
Чому виникають комунікативні труднощі
Уміння спілкуватися з людьми зазвичай дано людині від природи, адже він є соціальним істотою і зобов'язаний взаємодіяти з оточуючими. Це ціле мистецтво, талант, який деяким індивідуумам доводиться розвивати в собі роками, постійно вдосконалюючи навички.
Чому людині буває деколи так важко спілкуватися:
- не впевнений у собі;
- занижена самооцінка;
- вроджена сором'язливість, боязкість, стриманість;
- невміння слухати співрозмовника;
- страх перед критикою;
- відсутність досвіду в розбудові міжособистісних взаємин.
Як правильно спілкуватися з людьми? Якщо навчитися чітко формулювати думки і знаходити індивідуальний підхід до партнера по розмові, то проблему взаєморозуміння та налагодження контактів можна вирішити з максимальною користю для власного розвитку.
Боротьба з внутрішнім страхом
Близько 70% населення планети відчуває дискомфорт при вербальному взаємодії з незнайомцями. Надаючи надмірне значення ситуації, людина відчуває величезну відповідальність і занадто зациклюється на думках про зовнішній вигляд, манери розмови, підборі грамотних або доречних слів. Це сковує і породжує страхи. Психологія, яка підказує як навчитися правильно розмовляти з людьми, радить активно боротися з внутрішнім дискомфортом, пропонуючи 2 дієвих способу.
- Отримання позитивного досвіду. На психологічних тренінгах змушують заговорювати зі 100 незнайомцями, щоб людина зрозуміла, що кожен з них такий же звичайний індивідуум і в бесіді з ним немає нічого страшного.
- Зниження значимості ситуації. Не перебільшуйте значення звичайної бесіди. Ви не зобов'язані нікому подобається або доводити власну правоту. Відчувайте себе впевнено, не дозволяйте недоречним думкам руйнувати вашу внутрішню впевненість, міняйте установки і відчувайте розслаблення.
Про що розмовляти з незнайомцем
Як розговорити людину? Ефективність комунікації залежить від здатності співрозмовників підбирати цікаві їм обом теми для розмови. Щоб проблем у взаєминах не виникало, психологи дають кілька порад з проведення бесіди з незнайомцями.
- Проявляйте щирий інтерес. Про що поговорити з людиною? Поставте себе на місце співрозмовника і задумайтеся, про що б хотіли поговорити. Задавайте навідні запитання, промацують ґрунт і напевно знайдете десятки спільних тем.
- Звертайтеся по імені. Чуючи власне ім'я, людина розслабляється і відчуває власну індивідуальність, а також розташування до співрозмовника.
- Запам'ятовуйте деталі. Про що розмовляти з людьми? Про погоду, подорожах, роботі, дітях і домашніх тварин. Якщо ви плануєте продовжувати спілкуватися, то уважно слухайте і запам'ятовуйте всі подробиці розмови. Це основне правило спілкування з людьми, адже кожному приємно, якщо його слова порахували значущими і запам'ятали.
- Використовуйте невербальні знаки. Жести, погляди, міміка, тон голосу - в них також полягають секрети ефективного спілкування. Вміле використання невербальних знаків допомагає розташувати до себе співрозмовника і провести бесіду в позитивному ключі.
Заявляючи «Не вмію спілкуватися з людьми!», Людина зазвичай і не підозрює про свій потенціал. Трохи психологічної роботи над свідомістю і бажання навчитися активно взаємодіяти з соціумом допоможуть досягти вражаючих результатів.
Секрети ефективної комунікації
Навички спілкування з людьми можна придбати методом наполегливих психологічних тренувань. Це ціле мистецтво і, щоб її опанувати, знадобиться час. Щоб зрозуміти, як ефективно спілкуватися з людьми, необхідно регулярно відточувати комунікативні вміння.
Розмова з іграшкою
Стверджуєте: «Не знаю про що говорити з людьми!»? Спробуйте щодня розмовляти вголос з ... іграшкою! По парі хвилин говорите на різні теми, намагаючись грамотно вибудувати бесіду: почніть зі вступу, розвивайте цікаве питання, потім підведіть розмову до завершення.
Опис того, що відбувається
Ще один ефективний вправа - докладний описування всього, що відбувається навколо. Можна подумки обговорювати пейзаж, який бачите по дорозі на роботу, запам'ятовуючи різні деталі і додаючи до кожного назвою предмета поширені прикметники.
Постійне спілкування
Боїтеся спілкуватися з іншими людьми? Значить, робіть це постійно! Заводите бесіду з незнайомцями, переступаючи через свої страхи. Як почати розмову з незнайомою людиною? Почніть з зауваження про погоду, внаслідок футбольного матчу збірної країни, цінах - зацікавити можна будь-якою темою.
Слова і жести
Як правильно вести діалог? Не можна перебивати співрозмовника, говорити без зупинки і постійно критикувати чужу думку. Діалог передбачає вербальне взаємодія двох людей, а не монолог оратора. Обов'язково використовуйте в своєму розпорядженні жести і посмішку, щоб співрозмовник відчував ваше розташування і позитивний настрій.
Вчіться ділитися з близькими
Завжди будьте щирими з рідними і друзями, спробуйте поділитися з ними не тільки радощами, а й обговорити печалі. Не надягайте маску байдужості або благополуччя, будьте чесні і відверті.
Успішне спілкування з оточуючими дозволяє особистості відчувати себе впевнено, розвиватися і досягати нових вершин. Однак бувають ситуації, коли від комунікації з співрозмовником краще відмовитися. З якими людьми не варто спілкуватися? В їх число входять заздрісники, недоброзичливо налаштовані знайомі, асоціальні індивідууми, а також чоловіки і жінки, які люблять самостверджуватися, принижуючи чужі гідності. Спілкуйтеся з тими людьми, які налаштовані доброзичливо, що не зловтішаються через програшів і здатні порадіти виграшами інших. Розвивайте в собі щирість і викорінювати страхи, тоді удача завжди буде на вашому боці!