Екстраверт і інтроверт: особливості психотипів
Людина - особистість з індивідуальними вміннями, навичками, негативними і позитивними рисами характеру. Фахівці в області психології, в залежності від властивого людській поведінці набору якостей, поділяють індивідуумів на 2 психотипу. Хто такий екстраверт і інтроверт? Про них вперше згадав Карл Юнг, відомий учень не менш відомого вчителя, батька психоаналізу Зигмунда Фрейда, ще в кінці XX століття. Інтроверт і екстраверт - хто це, які особливості мають обидва визначення і чим відрізняються?
Люди, відкриті світу
Екстраверт - це людина, яка любить товариство, намагається бути в центрі уваги, не боїться гучних компаній. У нього багатий внутрішній світ, він активно взаємодіє з оточуючими людьми, випромінює енергію і підживлює нею інших. Такі особистості не соромляться проявляти емоції і прагнуть до лідерства.
Що значить екстраверт? Цьому психотипу притаманні такі якості:
- товариськість;
- гарне почуття гумору;
- емоційність;
- балакучість;
- здатність співчувати;
- щирість;
- нездатність економити;
- гарний смак.
У житті екстраверти постійно діляться переживаннями, радощами і печалями, бурхливо жестикулюючи і використовуючи всю міміку. Вони відверті і чекають прямоти від співрозмовника. Люди даного психотипу легко вливаються в будь-який колектив і відчувають себе комфортно в компанії незнайомих людей.
Індивідууми, які віддають перевагу самотність
Інтроверт - це людина, яка всю життєву енергію спрямовує всередину себе. За його зовнішнім виглядом неможливо вгадати які емоції він відчуває або про що думає. В оточенні незнайомців інтроверти виявляють занепокоєння, відчувають дискомфорт і незручність, воліють залишатися непоміченими. Вони не дуже сором'язливі, а люблять спілкуватися у вузькому колі і обходять стороною гучні компанії.
Що значить інтроверт? Справжні представники цього психотипу володіють наступними особливостями:
- заводять знайомства лише за потребою і вкрай рідко;
- не люблять брати участь в масових заходах;
- цураються уваги оточуючих;
- вірні наявними друзям;
- воліють відновлювати активність абстрагуючись від суспільства;
- завчасно все планують і підраховують;
- схильні до внутрішніх роздумів.
Інтровертізмом пояснюється бажання менше бувати на публіці, прагнення після роботи відправитися додому замість бару, позайматися діяльністю, не пов'язаної зі спілкуванням з іншими представниками людства. Інтровертів надзвичайно виснажують постійні контакти, навіть для роботи вони підбирають сферу, де взаємодія з суспільством буде зведено до мінімуму.
Секрети спілкування
Якщо ваш друг екстраверт чи інтроверт, як слід з ним спілкуватися, щоб дружба була взаємно приємною? Елементарні знання психології цих двох психотипів допоможуть знайти спільну мову.
Якщо ваш товариш екстраверт:
- навчитеся слухати і вислухайте до кінця;
- робіть сюрпризи;
- не заважайте виражати емоції;
- не принижуйте гідність;
- хваліть на публіці, робіть компліменти і висловлюйте особисту симпатію.
Якщо ваш друг інтроверт:
- не квапте;
- не влазить в особистий простір;
- не перебивайте;
- не змушуйте виступати на публіці;
- Не хваліть дитину при сторонніх;
- поважайте право людини побути наодинці з собою.
Що таке інтроверт або екстраверт? Це психологічний тип особистості, це вроджені якості, змінити які кардинально просто неможливо. Тому запорукою міцної дружби стане прийняття людини такою, якою вона є, без спроб його переробити.
Професійна реалізація
І екстравертів, і інтровертів рано чи пізно доводиться влаштовуватися на роботу. Які професії підходять людині в залежності від типу його особистості? У виборі роботи надзвичайно важливо показати сильні сторони і приховати слабкості.
Якщо людина за типом характеру інтравертний - це значить йому простіше буде реалізуватися в діяльності, де не потрібно взаємодіяти з великою кількістю людей. Для таких індивідуумів кращим вибором стане:
- копірайтер, письменник;
- дизайнер, який працює віддалено;
- програміст;
- бухгалтер;
- доктор;
- перекладач.
Відмінним варіантом стане робота на дому без необхідності постійної присутності в офісі. Екстравертований інтроверт може влаштуватися на посаду позаштатного кореспондента, стати модельєром чи швачкою. Багато людей, в яких змішалися два психотипу, починають невеликий приватний бізнес і вельми в ньому процвітають.
Ким буде комфортно працювати екстраверту:
- вихователем;
- учителем;
- адвокатом;
- менеджером з реклами;
- гідом;
- дипломатом;
- поліцейським;
- адміністратором.
Екстраверти комфортно себе почувають, виступаючи перед публікою, їм відмінно підійдуть професії, здатні розкрити весь потенціал.