Як побороти комплекси і набути впевненості в собі
20.08.2019 438 0

Як побороти комплекси і набути впевненості в собі

Психологія особистості
В закладки

Людина - головний критик самого себе. Досить рідко зустрічаються індивідууми повністю задоволені собою: зовнішністю, добробутом, фізичними даними, вміннями та знаннями. Внутрішня непевність у власних силах і невміння правильно оцінювати гідності призводять до закомплексованості, що заважає будувати гармонійні взаємини з іншими людьми і отримувати задоволення від життя. Як боротися з комплексами? Цим питанням займалися багато найвідоміші предки психоаналізу, і їх вчення лежать в основі сучасної психотерапії.

Як побороти комплекси і набути впевненості в собі

Відчуття невпевненості: чому воно виникає

Вперше поняття комплексу неповноцінності було визначено віденським психіатром Альфредом Адлером. Він називав його особливістю людської психіки, що стала наслідком страхів і образ, психологічних травм, отриманих в дитячому, підлітковому і зрілому віці. Негативне сприйняття своєї особистості - важка гиря, що не дозволяє розвиватися і займати в суспільстві високе положення.

Як позбутися від докучають комплексів і стати більш впевненою в собі? Перш за все, слід зрозуміти, що невпевненість - відображення стану душі жінок і чоловіків, які не вміють полюбити і прийняти без оглядки на інших власне Я. Звідки беруться псують життя комплекси? Негативні відчуття можуть спровокувати такі фактори:

  • наявність фізичних недоліків;
  • дефекти мови;
  • гіперопіка батьків або, навпаки, відсутність уваги;
  • постійне навіювання негативних сценаріїв життя;
  • неблагополучне дитинство;
  • часте критичне сприйняття близькими людьми скоєних вчинків;
  • порівняння власних умінь і досягнень з оточуючими.

Як побороти свої комплекси? Людина повинна усвідомити, що будь-який недолік можна вдало трансформувати, якщо не в перевага, то в родзинку. Напевно, у кожної особистості є привід для гордості і далеко не один.

Комплекс через зовнішність

Деяким дівчатам краса дається від природи. Однак, навіть маючи правильні риси обличчя, красиві очі, струнке тіло і розкішне волосся, досить часто можна почути від дівчат: «Я комплексую через зовнішність!». Що вже говорити про володарка довгих носів, відстовбурчених вушок, зайвої ваги або кривих зубів. Випадково загублений сторонньою людиною фраза або жарт про дефект, може спровокувати роздуття невпевненості до грандіозного масштабу. Як позбутися комплексу невдоволення зовнішністю?

Як побороти комплекси і набути впевненості в собі

Попрацюйте над недоліками

Станьте перед дзеркалом і подивіться на віддзеркалення. Боротьба з руйнівними комплексами починається з адекватної оцінки достоїнств і недоліків зовнішності і фігури. Необхідно озброїтися листком паперу і ручкою, розділити поле на 2 частини і записати в різних колонках плюси і мінуси. Подумайте, що можна зробити з тим, що вам конкретно не подобається:

  • стирчать вуха можна прикрити вдалою стрижкою;
  • з проблемною шкірою, висипаннями і веснянками допоможе впоратися грамотно підібрана лікувальна косметика;
  • мініатюрний бюст можна візуально збільшити бюстгальтером з пуш-апом;
  • великі груди приховає одяг просторого крою;
  • довгий ніс заховати важко, але можна вміло акцентувати увагу на волоссі, зробивши незвичайну стрижку або укладку;
  • від зайвої ваги допоможе позбутися правильне харчування і фізичні навантаження;
  • короткі ноги стануть візуально довшими і стрункішими, якщо носити зручне взуття на високих підборах.

Відмовтеся від порівнянь

Ніколи не порівнюйте себе з зірками кіно і естради. Картинка, яку глядач бачить на екрані, або фото на обкладинці журналу не більше, ніж вдала робота гримерів, візажистів та майстрів комп'ютерної ретуші. У житті публічні персони виглядають набагато скромніше і простіше.

Не бійтеся змін

Позбавлення від комплексів піде набагато швидше, якщо дівчина перестане боятися змінитися і змінити світ навколо себе. Почати можна з кардинальної зміни гардеробу та іміджу. Експериментуйте з різними стилями, виберіть той, в якому відчувається душевний комфорт. Почавши з невеликих змін, напевно захочеться внести корективи в графік життя і оточення.

Як побороти комплекси і набути впевненості в собі

Працюємо над свідомістю

Як позбутися комплексу неповноцінності? Починати працювати над власною свідомістю необхідно відразу, як тільки страхи і невпевненість стали заважати нормального життя. Що для цього рекомендують робити психологи?

З'ясувати причину

Визначте, чому виникла невпевненість у власних силах, невдоволення собою і негативне сприйняття особистісних особливостей. Зазвичай комплекси з дитинства заважають людині жити повноцінним життям, не дозволяють зважитися на відповідальний крок, перешкоджають реалізації життєвих планів і цілей. Як не комплексувати? Виявити причини страхів і спрямуйте всі сили на їх усунення.

Проаналізувати ситуацію

Як впоратися з комплексами, які руйнують зсередини? Зрозумійте, ідеальних людей не буває. Просто більшість чоловіків і жінок не акцентують увагу на наявних недоліках і слабкостях, вони намагаються демонструвати оточуючим лише сильні сторони. Постарайтеся відпустити ситуацію і не зациклюйтеся на недоліках.

Позбутися від побоювань

Як прибрати комплекси в собі? Необхідно подолати залежність від громадської думки. Не бійтеся зробити помилку - не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Пробуйте нове, не прагніть сподобатися абсолютно всім. Ставтеся до всього що відбувається простіше і скоро помітите, як вантаж комплексів зникне.

Повірити у власні сили

Нехай основним життєвим девізом стане фраза «Я зможу!». Тільки віра у власні сили допоможе подолати будь-які страхи. Можна написати на листку паперу якості, якими хотілося б мати, і постійно їх перечитувати. Згодом вони обов'язково стануть притаманні характеру.

Поставити мету і прагнути до неї

Як позбутися від страхів і комплексів? Виключіть з лексикону вживання будь-яких слів з частинкою «не»: не можу, не любить, не поважає, не підтримує і подібні. Визначте мету і сміливо крокуйте до неї, активно працюючи. Без наполегливої ​​праці домогтися позитивних результатів не вийде.

Як побороти комплекси і набути впевненості в собі

Розвивайте любов до себе

У вас повно комплексів і як від них позбавитися не знаєте? Досить полюбити себе і життя! Радійте кожному наступило дня, не впадайте у відчай, не витрачайте час на самоїдство. Виробляйте звичку оцінювати вчинки в позитивному ключі, не критикувати власні дії, а спокійно ставитися до рідкісних промахів.

Як подолати комплекси, що заважають жити щасливо? Поважайте себе як особистість і менше слухайте оточуючих. Можливо, їх негативна критика викликана банальною заздрістю і не має реальних підстав.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Екстраверт і інтроверт: особливості психотипів
Людина - особистість з індивідуальними вміннями, навичками, негативними і позитивними рисами характеру.
Психологічні типи особистості людини
Психологічні типи особистості людини
Психологічні типи особистості людини
07.08.19 Психологія особистості
Для кожної людини властиво мати свої особливості поведінки і характеру, які частково успадковуються від предків, а частково купуються при взаємодії з суспільством.
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
06.08.19 Психологія особистості
Негативні риси характеру негативно впливають на відносини з близькими людьми, ускладнюють налагодження нових контактів, перешкоджають досягненню життєвих цілей.
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Андрофобія - боязнь відносин з протилежною статтю
Андрофобія - це страх перед представниками сильної статі. Фобія часто виникає через психологічну травму або внаслідок соціального тривожного розладу.