Як перестати залежати від чужої думки
29.08.2019 523 0

Як перестати залежати від чужої думки

Психологія особистості
В закладки

Людина залежна з моменту народження. Спочатку це виражається у фізичній несамостійності, а в міру дорослішання проявляється в нездатності ухвалювати власні рішення. Багато людей не знають, як користуватися можливістю висловлювати свої думки і не бути маріонеткою в руках умілого ляльковода. Думка інших для них єдино правильне, вони йдуть на поводу бажань сторонніх, часто сильно від цього страждаючи і шкодуючи про наслідки деяких вчинків. Як перестати залежати від чужої думки і стати господарем свого життя? Давайте розберемося в причинах і наслідках поведінки слабовільного людини.

Як перестати залежати від чужої думки

Чому виникає залежність від волі оточуючих

Уміння прислухатися до порад близьких людей - хороша звичка, що дозволяє розглянути ситуацію з різних позицій і обрати дійсно правильний шлях для її зміни. Іноді це позитивна якість трансформується в абсолютно інше явище - залежність від чужої думки. Людина припиняє довіряти собі, боїться робити вчинки і чекає, коли йому вкажуть, що потрібно робити. Громадський тиск чинить негативний вплив на всі сфери життя, змушуючи індивідуума забути про особисті потреби.

Чому людина стає веденим:

  • з дитинства позбавлений права вибору;
  • має слабку характером;
  • бути незалежним заважає інфантилізм;
  • намагається будь-якими способами заслужити любов оточуючих.

Ні про яке особистісному розвитку в даному випадку мова не йде. Індивідуум грає соціальні ролі, але власне «Я» відсуває на задній план.

Як не залежати від чужої думки? Це складно, але можливо. Поки життя не зайшла в глухий кут, де чекають глибока депресія і відчуття повної незадоволеності життям, слід вживати рішучих заходів.

Чим небезпечна залежність

Всякий раз звертаючись за порадою до знайомих або керуючись точкою зору родичів, нерішучі чоловіки і жінки вносять в своє життя негативні зміни. Вони живуть по написаному не для них сценарієм, в абсолютно некомфортною обстановці, індивідуальність засунута на другий план, але не знають, як змінити ситуацію. Як визначити залежність від громадської думки? Їй характерні такі ознаки:

  • перш ніж щось зробити, ви починаєте переживати, що про вчинок подумають інші;
  • відчуваєте необхідність в схваленні поведінки, похвалу, і виключно позитивну оцінку досягнень;
  • боїтеся висловити свої думки вголос, переживаючи, що їх засудять;
  • відчуваєте, що займаєте не своє місце в житті;
  • намагаєтеся відповідати очікуванням оточуючих, забуваючи про власні інтереси;
  • болісно реагуєте на саму незначну критику.

Як перестати залежати від чужої думки

Бути жертвою чужих амбіцій надзвичайно небезпечно. Це означає, що людині судилося злитися з сірою масою, забути про власні бажання і слухняно виконувати відведену йому роль, не маючи права на вираження особистих роздумів. Як перестати залежати від думки оточуючих?

Вчіться відстоювати власну точку зору

У деяких випадках прислухатися до громадської думки буває просто необхідно. Це доречно, коли мова йде про вже перевірених шляхи досягнення високих успіхів у кар'єрі, наукової діяльності або матеріальне благополуччя. Сторонній досвід розвиває в впевненому в собі людині амбітність і бажання перевершити певний результат. Крім того, громадська думка допомагає людям контролювати поведінку і не переступати рамки пристойності.

У всіх питаннях, що стосуються вибору життєвого шляху, пари, друзів і організації комфортних умов для життя, слід здобути незалежність від чужої думки. Поради з боку можуть раз і назавжди збити людину з істинного шляху, спрямувати не до поліпшень, а до занепаду. Як не залежати від думки оточуючих і навчитися відстоювати свою точку зору?

  1. Покажіть свою впевненість. Що робити зі своєю думкою? Сміливо висловлюйте відвідали думки, не сприймайте їх критично. Не варто відразу вважати, що ви помиляєтеся, а опонент прав. Не погоджуйтеся з невірними висновками тільки через те, що співрозмовник займає високу посаду або старше за віком.
  2. Не сподівайтеся на підтримку. Будьте готові відстоювати особисту позицію без сторонньої допомоги. Висловіть свою думку впевнено, і одночасно дружелюбно. Ви не помітите, як непорозуміння зникне.
  3. Змініть ставлення до суперечок. Якщо з вашою думкою не погоджуються, це абсолютно не означає, що ви не праві. Як відстоювати свою думку? Сприймайте будь-який спір як можливість висловитися, довести співрозмовнику достовірність інформації за допомогою розумних доводів і вагомих аргументів. Спокій збентежить вирішив підпорядкувати вас людини і змусить засумніватися у власній правоті.

Як не звертати уваги на чужу думку? Просто переконаєте себе, що людина має право ділитися особистим досвідом, проте прислухатися і повністю слідувати порадам сторонніх ніхто не зобов'язаний.

5 кроків до незалежності

Як забити на думку оточуючих? Психологи рекомендують недовірливим людям зі слабким характером обрати наступну тактику, що дозволяє мінімізувати вплив друзів і знайомих на їх дії.

  1. Не бійтеся відповідальності

Щоб зрозуміти, як перестати залежати від людей, варто спочатку усвідомити, що режисером власного життя є особисто ви. Рішення, які приймають за вас, обов'язково негативно позначаться в майбутньому. Наприклад, якщо професію за дитину вибирають батьки, а він іде на поводу і не може відстояти свою точку зору, це загрожує тим, що через кілька років син або дочка потроїться на роботу по нелюбимої спеціальності і не доб'ються ніяких успіхів. Обирайте свій шлях самостійно, не бійтеся помилок і нехай вас не хвилює, що скажуть оточуючі.

Як перестати залежати від чужої думки

  1. плануйте

Як не залежати від людей? Заведіть спеціальний зошит або блокнот, куди записуйте мети, які хочете досягти. Складайте плани на день, місяць, рік і не відступайте від них. Поступово чужа точка зору перестане вас хвилювати, і тиск сторонніх людей не змінить обраний курс.

  1. Не намагайтеся всім подобатися

Це просто неможливо. Навіть відомі актори і естрадні виконавці подобаються не всім. Як перестати боятися чужої думки? Просто прийміть, що ви не можете і не повинні викликати абсолютно у всіх людей симпатію. Подумайте, чого хочеться саме вам, і йдіть до своєї мети. На будь-яку ситуацію дивіться в позитивній перспективі і в майбутньому у вас обов'язково з'являться однодумці.

  1. Побудьте на самоті з собою

Досить часто залежні від думки сторонніх люди йдуть на поводу у чужих бажань через страх самотності. Щоб цього уникнути, психологи радять іноді проводити час поза суспільством. Ходіть на прогулянки, вимкніть на вечір телефон, посидьте в парку на лавочці - самотність допомагає розібратися в думках, привести їх у порядок і зосередитися на бажаннях. Людина повинна зрозуміти, що його індивідуальні інтереси важливіші примх маніпуляторів.

  1. Навчіться говорити «ні»

Як перестати бути залежним від чужої думки? Не бійтеся відмовляти. Почніть з дрібниць. Навчившись говорити «ні» невеликим проханням, ви і в серйозних ситуаціях зможете відстоювати особисту точку зору. Подолайте страх і побачите, що і до вашої думки прислухаються.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як перестати заздрити людям: робота над собою
Заздрість досить часто стає причиною скоєння людиною страшних вчинків. Цей порок має руйнівну силу, змушує відчувати незадоволеність, біль, страждання, якщо хтось інший
Почерк і характер людини
Почерк і характер людини
Почерк і характер людини
05.08.19 Психологія особистості
Дрібний, великий, незграбний, вигадливий, акуратний, недбалий - яким тільки ні буває людський почерк.
Як швидко прийняти правильне рішення
Як швидко прийняти правильне рішення
Як швидко прийняти правильне рішення
05.08.19 Психологія особистості
Одягнути спідницю або брюки? Записатися на плавання або в секцію боксу? Провести вихідні на дачі або валятися в ліжку?
Як боротися з нав'язливими думками
Люди давно навчилися підкоряти собі стихії, успішно освоювати космічні простори і підводні глибини, але впоратися з власною свідомістю можуть далеко не завжди.
Любовна залежність: симптоми і позбавлення
Любов - чарівне відчуття, яке неймовірно приємно, коли взаємно. Воно окрилює, змушує вдосконалюватися і прагнути до нових досягнень, штовхає на подвиги і є міцною
Що робити, якщо чоловік тиран і деспот
Домашня тиранія - одне з найпоширеніших поведінкових розладів, з якими стикаються сімейні пари.