Як боротися з нав'язливими думками
Люди давно навчилися підкоряти собі стихії, успішно освоювати космічні простори і підводні глибини, але впоратися з власною свідомістю можуть далеко не завжди. Іноді в голові гучним роєм кружляють негативні думки, не даючи ні хвилини спокою. Наша психіка досить часто підносить неприємні сюрпризи, заважаючи нормальному життю виникненням різних страхів, побоювань, комплексів. Як позбутися нав'язливих думок в голові, щоб знайти душевну рівновагу? Постійне перебування в стані тривоги негативно позначається на самопочутті, пригнічує працездатність і не дає розслабитися. Подолати його можна як за допомогою психологів, так і самостійно, позначивши коріння проблеми і вникнувши в її суть.
Нав'язливі думки - що це
Обсессия - психічне явище, при якому в свідомості людини постійно прокручуються одні і ті ж тривожні ідеї, часом помилкові і нічим не обгрунтовані. У неврології це стан називають «уявної жуйкою» - круговорот думок не припиняється, страхи і необгрунтовані переживання вимотують. Чоловіки і жінки починають відчувати справжній жах, вважаючи, що поодинці впоратися з нервовим розладом неможливо. Як відігнати від себе погані думки вони самі зрозуміти не в силах.
Нав'язливі думки мають ірраціональну природу. Вони пов'язані з емоціями і нагадують про проблеми, які потребують термінового вирішення. У деяких випадках постійні думи приймають крайню форму і загрожують перетворитися на параною. Як позбутися від негативного мислення і жити в гармонії з розумом?
Причини виникнення
Як боротися з нав'язливими думками, щоб не стати частим гостем у психіатра? Для початку слід визначити чому вони виникають. Обсесивно-компульсивний розлад може з'явитися раптово, особливо часто до нього схильні люди, які перенесли важкий стрес.
Які ж найчастіші причини ОКР:
- звичка вести внутрішній діалог;
- постійний аналіз власних вчинків і переконань;
- надмірні фізичні навантаження.
- хронічна втома;
- перевтома.
Нав'язливі суті змушують людей вдаватися до роздумів поза їхньою волею. У свідомості постійно з'являються питання, які потребують роздумів, монотонний сюжет обертається багато разів, віднімаючи увагу від дійсно важливих життєвих подій. Як позбутися нав'язливих думок про людину або вчинок? Керуючись логікою, зробити це неможливо, слід приборкати емоції.
Види обсессий
Якщо вас не покидають нав'язливі думки, як позбутися від них? Необхідно щиро захотіти стати на шлях зцілення свідомості. Щоб успішно боротися з обсесивно-компульсивним розладом, потрібно знати, які бувають думки.
- Страх за збереження власного житла, що викликає уявні сумніви: «Вимкнула я праску?», «Заблоковано газ і воду?» І т.д.
- Сумніви у власній привабливості.
- Негативні імпульси і роздратування по відношенню до іншої людини.
- Перфекціонізм, який дозволить порушувати звичайні ритуали.
- Почуття провини.
- Боязнь за власне здоров'я.
Якщо помітили перші ознаки морального недуги, слід відразу дізнатися, як викинути погані думки з голови, інакше вони загрожують перетворитися на параною або тугу.
Коли потрібно турбуватися
Надзвичайно важливо як сама людина ставиться до відвідують його дум. Якщо він може залишити їх без уваги і просто переключитися на іншу хвилю, хвилюватися не варто. Приводом для занепокоєння є зацикленість на одній і тій же ситуації, поява параноїдального мислення, виникнення думок про суїцид.
Як позбутися нав'язливої ідеї, що виникла на тлі душевних переживань? Зробити це слід після прояву перших симптомом ОКР.
Налаштовуємо мислення на позитивний лад
Як позбутися від непотрібних думок в голові? Твердо вирішивши звільнитися від рабства негативного мислення, починайте активно діяти. Якщо не знаєте, як налаштуватися на позитивні думки, поради психолога будуть дуже актуальні.
Наповніть життя позитивом
Як прибрати з голови нав'язливі негативні думки? Спілкуйтеся з людьми, які вам подобаються, ходите на концерти улюблених виконавців, купите бажане плаття або шикарні туфлі. Робіть те, що вам дійсно подобається, живіть в задоволення і не відмовляйте собі в приємних дрібницях.
Практикуйте сеанси розслаблення
Як налаштувати себе на позитивні думки? Відчуйте гармонію з власним тілом. Всі побоювання і страхи швидко відступають, якщо м'язи знаходяться в стані спокою. Коли м'язове напруження зменшується, тривога і паніка йдуть, а разом з ними усувається і нав'язливість ідей.
Як зупинити потік думок в голові? Приляжте на м'яке ліжко, уявіть себе в гарному й спокійному містечку. Для більшої ефективності можна на півгодинний сеанс релаксу включити запис зі звуками живої природи.
Перемкніть увагу
Як впоратися з нав'язливими думками? Займіться фізичної або творчою роботою. Нове захоплення допоможе абстрагуватися від уявного безладу і налаштуватися на позитивне мислення.
Не займайтеся самонавіюванням
У психотерапевтичної практиці здатність людини вселяти собі що-небудь здавна користується успіхом. За допомогою самонавіювання можна зняти больовий синдром, поліпшити емоційний стан. Однак в разі страждання нав'язливістю, воно може істотно погіршити ситуацію. Людина вселяє собі, що безпорадний, його не покидає і все більше поглинає відчуття повної туги і безнадії. Якщо ви постійно обмірковуєте одну і ту ж негативну думку, постарайтеся змінити уявну установку на кардинально іншу і частіше думати про неї.
Скористайтеся народними рецептами
Як позбутися від параноїдальних думок? Необхідно зайнятися комплексним лікуванням емоційних відхилень. У занедбаній, але не Крічний ситуації, допускається практика народних рецептів. Фахівці рекомендують вживання заспокійливих відварів з трав. Їх готують з ромашки, меліси і м'яти, чебрецю, валеріани, звіробою. Сушені травички запарюють окропом і щодня приймають в рекомендованої дозуванні.
Якщо від нав'язливих думок позбутися не вдається і цим методом, пацієнту прописується медикаментозне лікування. Антидепресанти і препарати від неврозів заглушають симптоми розладу, однак найбільшу ефективність вони покажуть в поєднанні з відвідуванням кабінету психолога.