Панічні атаки: як боротися з нападами паніки
12.08.2019 397 0

Панічні атаки: як боротися з нападами паніки

Здоров'я
В закладки

Людина, яка зазнає почуття безпричинного страху, потребує негайної допомоги. Напади паніки - вірні супутники вегето-судинної дистонії, що характеризуються відчуттям невиправданої тривоги, страху за власне життя і здоров'я близьких, високим тиском і болем в області грудей. Ввести індивідуума в подібний стан може найменший стрес. Як боротися з панічними атаками самостійно і коли не уникнути звернення до психотерапевта?

Причини виникнення

Як побороти панічну атаку? Спочатку важливо розібратися в корені її виникнення. Всього за одну мить випадкова думка, видана підсвідомістю, може обернутися жорстоким нападом. Боротьба з панічними атаками - це подолання наслідків стресу, спусковим механізмом розвитку якого може стати будь-який фактор.

Які причини ПА називають сучасні психологи:

  • порушення режиму сну;
  • втрата контролю над дійсністю;
  • стресова робота;
  • конфлікти в сім'ї;
  • малорухливий спосіб життя;
  • дитячі страхи, які не вдалося подолати за віком;
  • висока недовірливість;
  • холеричний склад характеру;
  • неправильне харчування і зловживання спиртними напоями.

Як боротися з нападами паніки, які після першого спалаху повторюються регулярно і все більше погіршують стан людини? Головне, усвідомити, що це явище не смертельно і піддається лікуванню.

Симптоматика

Як розпізнати панічну атаку? Приступ змушує індивідуума зіткнутися з наступними відчуттями:

  • помутніння свідомості;
  • здавлювання в горлі, відчуття грудки і нестача кисню;
  • втрата контролю над власними діями;
  • почастішання серцебиття;
  • тремор кінцівок;
  • безпричинний страх за себе, дітей, батьків або будь-якого знайомого;
  • біль за грудиною;
  • посилене відділення поту і задишка;
  • напруга в м'язах;
  • нудота;
  • жар у всьому тілі або озноб;
  • бажання сховатися від навколишніх.

Панічні атаки: як боротися з нападами паніки

Іноді паніку можна сплутати з неприємностями в роботі серцево-судинної системи. Як відрізнити серцевий напад від панічної атаки? При проблемі з серцем у пацієнта не спостерігається почастішання дихання, а біль має гнітючий характер і віддає в ліву руку, область спини і шиї. Цей стан триває більше 5 хвилин, при цьому інтенсивність больових відчуттів може змінюватися.

Як подолати паніку: 5 перевірених рад

Самостійна робота над недугою вимагає чимало часу. Як пережити панічну атаку і що необхідно зробити для того, щоб вона не повторилася?

Приймайте контрастний душ

Щодня, повернувшись додому після важкого трудового дня, або при найменших симптомах безпричинного занепокоєння, йдіть у ванну кімнату. Увімкніть спочатку гарячу, а потім холодну воду і обдавайте тіло. Душ зніме напругу, заспокоїть і зміцнить судини.

Вчіться долати себе

Як впоратися з панікою? Психологи рекомендують не уникати тих місць, де може статися напад. Це лише закріплює страх і обмежує людини. Навпаки, побувайте там, де обстановка викликає дискомфорт, але при цьому говорите собі, що нічого страшного не відбувається і попереду чекає лише хороше. Бажано зробити прогулянку в компанії партнера, якому відомо про індивідуальну проблему.

Дихайте правильно

Як заспокоїти себе при панічної атаки? Необхідно освоїти дихальну практику, що дозволяє знизити вміст кисню в крові, що виникає на тлі прискореного дихання. В першу чергу, слід знизити частоту вдихів. Для цього потрібно зробити глибокий вдих і на рахунок 4 видихнути. Потім почекати 4 рахунки і знову наповнити легені киснем. Повторювати вправу до відчуття розслаблення м'язів.

Панічні атаки: як боротися з нападами паніки

Спорт в допомогу

Як заспокоїтися під час панічної атаки? Слід почати робити легкі фізичні вправи, адже паніка провокує викид адреналіну і його необхідно затратити на спортивні навантаження: пробіжку, присідання, заняття на тренажері.

Народні засоби

Для підвищення опірності організму до стресів можна зробити домашній відвар з трав. Для цього необхідно взяти 3 частини чебрецю і рути, 4 частини меліси або сушеної м'яти перцевої. Все змішати і 1 ст. л. трав'яного збору залити 250 мл води кімнатної температури. Настоювати протягом 12 годин, а потім приймати по 50 мл 2-3 рази на день.

Позбутися від панічних атак назавжди цілком реально. Потрібно лише усвідомити проблему і направити внутрішні сили на боротьбу з неприємним недугою. успіх гарантований!

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
06.08.19 Психологія особистості
Негативні риси характеру негативно впливають на відносини з близькими людьми, ускладнюють налагодження нових контактів, перешкоджають досягненню життєвих цілей.
Як зняти стрес: досягнення душевної рівноваги
Протягом усього життя людини супроводжують переживання і змушують нервувати ситуації. Негативні емоції можуть швидко привести в депресію, змусити панікувати і втратити
Депресія: симптоми і що робити
Світ перестав переливатися яскравими фарбами, життя здається нудною і безперспективною, дратують рідні люди і хочеться подалі сховатися від сторонніх очей?
Харчування при алергії
Організм людини щодня потребує збалансованої і корисної їжі. Вона дає енергію, стабілізує роботу внутрішніх органів, впливає на самопочуття і зовнішній вигляд.
Пітливість уві сні: причини і лікування гіпергідрозу
Чому людина сильно потіє вночі уві сні? Це неприємне явище може бути спровоковано найрізноманітнішими факторами.