Як перестати заздрити людям: робота над собою
02.09.2019 390 0

Як перестати заздрити людям: робота над собою

Психологія особистості
В закладки

Заздрість досить часто стає причиною скоєння людиною страшних вчинків. Цей порок має руйнівну силу, змушує відчувати незадоволеність, біль, страждання, якщо хтось інший має матеріальними цінностями або особистісними якостями, про які мріє заздрісник. Як позбутися від заздрості до людей?

Чому ми заздримо

Заздрість не виникає спонтанно. Зазвичай це почуття народжується в порівнянні особистих невдач і успішності оточуючих. Чим більше людина прикладає зусиль для досягнення поставлених життєвих цілей, тим болючіше він переживає невдачі. Злість і незадоволеність деякі люди направляють всередину себе, але більшості чоловіків і жінок характерно звинувачувати у власному провалі зовсім сторонньої індивідуума. У негативних емоціях і виникає заздрість, з якої обов'язково потрібно боротися.

Як перестати заздрити людям? Спочатку необхідно розібратися в причинах появи руйнівного почуття. Що можна відповісти на питання: «Чому я заздрю?».

  1. Чи відчуваєте незадоволеність собою. Це характерно для людей, які знають про свої недоліки і нічого не намагаються з ними зробити. Їм набагато простіше очорняти чужі досягнення, чим зайнятися просуванням до власного успіху.
  2. Женіться за чужими цінностями. Бажаючи відповідати соціальним нормам, людині властиво хотіти мати речі, які вважаються благами: дорогою машиною, прикрасами, шикарною квартирою. У гонці за цим люди абсолютно забувають про індивідуальність.
  3. Невміння цінувати те, що вже маєш.
  4. Залежність від громадської думки.
  5. Марнославство. Будь-індивідуум вважає себе достойним друга, родича, колеги, і чужі перемоги йому здаються несправедливими.

Як навчитися не заздрити іншим людям? Чарівне ліки від цього гнітючого почуття ще не винайдено, проте деякі психологічні трюки вже давно використовуються на практиці.

Психологічне розподіл

У психології заздрість ділять на 2 види - чорну і білу. У першому випадку, це негативне почуття, отруйна людську душу, досить часто воно переростає в ненависть до всього світу. Заздрісник прагне володіти бажаним об'єктом, одночасно хоче, щоб у навколишніх пішла смуга невдач.

Біла заздрість - це щира радість досягнень людини, мотивуюча на удосконалення власних умінь. Це почуття творче, воно допомагає перейняти чужий позитивний досвід і успішно застосовувати його на практиці, поступово досягаючи поставлених цілей.

Заздрити - це недобре. Дитині з дитинства батьки намагаються прищеплювати здатність радіти перемогам друзів і знайомих, а не таїти злість і образу в разі власного програшу. Це дуже важливо для розвитку самодостатньої особистості. Як перестати заздрити і почати жити своїм життям, якщо все частіше відчуваєш темне почуття?

5 способів перемогти заздрість

Як перестати заздрити іншим? Психологи пропонують 5 ефективних способів здобути перемогу над негативними посиланнями.

Примиріться з собою

Як перестати заздрити подрузі, яку вважаєте красивіше, стрункішою, багатшими? Спробуйте спокійно приймати будь-які її гідності. Не порівнюйте себе з подружкою, ви абсолютно індивідуальні, ваша особистість багатогранна і має власні родзинками.

Як перестати заздрити людям: робота над собою

Ставте цілі

Заздрість легко поглинає, а розпрощатися з нею непросто. Вона заважає повноцінно жити, змушує постійно перебувати в напрузі, спостерігаючи за життям інших. Як позбутися від заздрості до подруги? Поставте перед собою мету, яка дійсно важлива або здатна поліпшити якість життя, і, щоб не відхилятися від курсу, прагнете до її здійсненню.

Використовуйте чужий досвід

Вчіться на помилках сторонніх. З кожної ситуації намагайтеся витягувати щось корисне, а після використовуйте отримані знання з користю для себе. Будьте самокритичні, нехай успіх іншої людини відкриває для вас нові горизонти.

Візьміть емоції під контроль

Як не заздрити подрузі? Перетворіть заздрість в щиру радість за близького друга. Проникніться її удачею, нехай успіх мотивує, а не дратує.

Відчуйте користь здорової конкуренції

Якщо ви вважаєте, що хтось вас перевершує, спрямуйте всі сили не на гнітючу заздрість, а на роботу над особистісними якостями: акуратністю, стресостійкість, креативність. Прийміть чужий успіх як виклик і вдосконалюйте свою душу і тіло.

Любіть те, що маєте і живіть в гармонії з собою! Радійте найменшим успіхам і не дозволяйте заздрості псувати позитивний настрій!

Комментарии (0)
Додати коментар
Як перестати залежати від чужої думки
Як перестати залежати від чужої думки
Як перестати залежати від чужої думки
29.08.19 Психологія особистості
Людина залежна з моменту народження. Спочатку це виражається у фізичній несамостійності, а в міру дорослішання проявляється в нездатності ухвалювати власні рішення.
Як змінити своє життя в кращу сторону
Як змінити своє життя в кращу сторону
Як змінити своє життя в кращу сторону
14.08.19 Психологія особистості
Постійно жити в стресі і дисгармонії з власним внутрішнім світом неможливо. Незадоволеність життям досить часто стає причиною емоційних зривів і проблем зі здоров'ям.
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
06.08.19 Психологія особистості
Негативні риси характеру негативно впливають на відносини з близькими людьми, ускладнюють налагодження нових контактів, перешкоджають досягненню життєвих цілей.
Розмови уві сні: причини і як позбутися
Розмовляєте ви, коли спите? Якщо ні, значить, вам крупно повезло. Стан, яке в медицині називають сомнілоквія, завдає чимало незручностей.
Панічні атаки: як боротися з нападами паніки
Людина, яка зазнає почуття безпричинного страху, потребує негайної допомоги. Напади паніки - вірні супутники вегето-судинної дистонії, що характеризуються відчуттям
Любовна залежність: симптоми і позбавлення
Любов - чарівне відчуття, яке неймовірно приємно, коли взаємно. Воно окрилює, змушує вдосконалюватися і прагнути до нових досягнень, штовхає на подвиги і є міцною