Комплекс неповноцінності у чоловіка
19.09.2019 1 202 0

Комплекс неповноцінності у чоловіка

Психологія особистості
В закладки

Комплекс неповноцінності у чоловіків спостерігається досить часто. Представники сильної статі тільки в жіночих фантазіях мають величезну силу, необмеженими можливостями, фінансово забезпечені і надзвичайно красиві. Насправді, ідеальних людей не існує. У будь-якого хлопця є недоліки і слабкості, які змушують його сумніватися у власних силах, принижують самооцінку і викликають відчуття нікчемності. Що таке комплекс неповноцінності, якими факторами він породжений в чоловічій свідомості і що слід робити, щоб позбутися від психологічної патології?

Опис і причини виникнення

Комплекс неповноцінності - це в психології звичайне явище. Термін позначає стан, коли людина відчуває свою нездатність принести користь собі і оточуючим. Він виникає, якщо хлопця осягають невдачі у важливих справах, він не може реалізуватися в професії або завести сім'ю. Закомплексований чоловік, який не зумів перемогти невпевненість і страх у власній свідомості, може швидко втратити близьких людей або зіпсувати взаємини з друзями. У нього часто виникають неприємності на роботі і в особистому житті.

Які комплекс неповноцінності у чоловіків має ознаки:

  • постійний пошук схвалення вчинків сторонніми;
  • невелике коло спілкування;
  • приниження власних достоїнств;
  • боязнь заводити нові знайомства;
  • прагнення володіти статусними речами;
  • підвищена агресивність;
  • страх припуститися помилки;
  • безперервна самокритика.

Синдром меншовартості грунтується на недоліках, які індивідуум не просто зауважує в собі, а часто спеціально вигадує. Сильних і вольових людей невдачі тільки стимулюють до самовдосконалення, а ущербний людина це сприймає як оцінку особистих здібностей.

Психологія пояснює, що почуття непотрібності, в якому перебувають представники сильної статі, розвивається в дитячому віці, якщо дитина недоотримує материнської любові, кожна його дія піддається критиці і негативну оцінку. У зрілому віці проблема посилюється другою половинкою: жінки часто незадоволені фінансово незабезпеченим або займає нижчу посаду партнером, замість підтримки висміюють найменші промахи. Джентльмен відчуває постійну напругу, його психологічний стан викликає побоювання. Він намагається уникнути найменших помилок, які можуть свідчити про його ущербності і нікчемності.

Комплекс неповноцінності у чоловіка

Синдроми неповноцінності: які бувають

Щоб змінився нерішучий чоловік, психологія пропонує звернути увагу на різновиди вищевказаного комплексу. Тільки зрозумівши, чим вони відрізняються і які причини їх провокують, можна надати джентльменові ефективну допомогу.

Синдром Наполеона у чоловіків

Цього різновиду психологічної проблеми схильні люди з дефектами зовнішності. У психології синдром Наполеона описується як бажання людини маленького росту досягти величезних життєвих успіхів і довести оточуючим, що вони мають майже надприродними здібностями. Такі люди зазвичай з дитинства агресивні, амбітні, рано дозрівають для сексуальних відносин і часто вибирають партнерку високого зросту.

Синдром царя Давида

Згідно з легендою про правителя, він заманював в свою постіль юних дів, щоб приховати реальний вік. В даному випадку комплекс неповноцінності має симптоми такі: старіючий чоловік шукає панянок набагато молодше і заводить з ними відносини. Зазвичай подібної різновидом комплексу потерпають забезпечені джентльмени, які розуміють, що за гроші можна купити все, крім молодості.

Синдром Дон Жуана

Багато хлопців думають, що кидати жінок - виключно чоловіча привілей. Боячись бути кинутим, чоловік прагне першим розірвати відносини при найменшому прояві холодності з боку партнерки.

Синдром імпотента

Найбільше на світі чоловіки бояться зазнати невдачі в сексі. Якщо з віком у них починаються проблеми з потенцією, то ніяка громадська невдача не завдасть стільки шкоди психіці, скільки страх виявитися не на висоті в ліжку.

Комплекс неповноцінності у чоловіка

Синдром боса

Багато чоловіків відчувають дискомфорт, якщо ними керують жінки. Їм з дитинства прищеплюють думку, що панянки - слабкіші і дурніші, до них варто ставитися зневажливо, а високі пости дами займають виключно завдяки сексуальних зв'язків з фінансово забезпеченими чоловіками. Комплекс неповноцінності запросто може розвинутися у чоловіка, дружина якого заробляє більше або займає керівну посаду на підприємстві.

Методи боротьби з відчуттям непотрібності і нікчемності

Як боротися з комплексом неповноцінності? Необхідно усвідомити, які події стали його причиною. Якщо самостійно докопатися до істини, прихованої в підсвідомості джентльмена, не виходить, йому рекомендується відвідати психолога. В ході сеансу психотерапії фахівець допоможе розкрити проблему і запропонує ефективні шляхи її вирішення.

Якщо комплекс неповноцінності у чоловіків процвітає, як позбутися від нього? Любляча жінка повинна підказати коханому, як діяти. Психологи дають такі рекомендації.

  1. Не звинувачуйте себе в невдачах. На помилках вчаться, тому постарайтеся перетворити негативний досвід в підказку до подальших дій.
  2. Вибачте всі образи, критику і образи, залиште їх у минулому і почніть життя з чистого аркуша.
  3. Не створюйте ідеалів. Ідеальних людей не існує. Цінуйте власні досягнення і хваліть себе за найменші успіхи.
  4. Постійно переконуйте себе, що ви здатні досягти будь-яких поставлених цілей. Сміливо крокуйте вперед і не звертайте уваги на критику заздрісників.
  5. Постійно розширюйте коло знайомств і ніколи нікому не заздріть.

Комплекс неповноцінності подолати можна і потрібно. Головне - цілеспрямовано йти до досягнення поставленої мети.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як побороти комплекси і набути впевненості в собі
Людина - головний критик самого себе. Досить рідко зустрічаються індивідууми повністю задоволені собою: зовнішністю, добробутом, фізичними даними, вміннями та знаннями.
Як боротися з нав'язливими думками
Люди давно навчилися підкоряти собі стихії, успішно освоювати космічні простори і підводні глибини, але впоратися з власною свідомістю можуть далеко не завжди.
Едипів комплекс - що це таке
Давньогрецька легенда про Едіпа, який убив свого справжнього батька і одружився на матері, відома дуже давно.
Як повернути довіру коханої людини після брехні
Що є основною складовою ідеальних взаємин? Довіра і любов - нерозривно пов'язані почуття, без них неможливо побудувати сім'ю.
Як змусити одружитися чоловіка: жіночі секрети
Всі представники чоловічої статі дорого цінують свободу. Навіть тривалі любовні відносини з власної волі вони не поспішають перетворити в шлюбні, знаходячи тисячі
Чоловічі ревнощі
Чоловічі ревнощі
Чоловічі ревнощі
01.08.19 Сімейні стосунки
Більшість сучасних Отелло не схильні до психоаналізу, тому дошукуватися до причин чоловічих ревнощів доводиться їх партнерок.