Не люблю свою дитину
20.09.2019 425 0

Не люблю свою дитину

Психологія особистості
В закладки

Любов до дитини у багатьох батьків виникає з першої секунди його життя. Здається, що неможливо залишитися байдужим до маленького грудочки щастя, вперше взявши його на руки. Однак існують жінки, які відчувають нелюбов до дітей, не відчувають ніжності і трепету, доглядаючи за новонародженими сином або дочкою, і бояться зізнатися навіть самій собі. «Я не люблю свою дитину, що робити ?!» - ця думка приводить в жах молодих матусь, змушуючи відчувати сором і почуття неповноцінності. Коли виникає материнський інстинкт і як полюбити виробленого на світло чоловічка, якщо малюк не викликає щирих позитивних емоцій?

Чому мами не люблять своїх дітей

Нелюбов батька засуджується значно менше, ніж материнська. Вважається, що в жінку самою природою закладена тяга до турботи і виховання малюків, які продовжать сімейний рід. Багато хто вважає, що це безумовне явище, природна потреба кожної представниці жіночої статі. І якщо до подібного поведінки асоціальних особистостей громадськість звикла, то допустити, що нормальна мама не любить дитину неможливо. І сама мати, яка хоча б один раз задумалася: дітей люблю чи ні, і не зуміла ствердно відповісти, відчуває гнітючі і тяжкі почуття. Замовчуючи проблемну ситуацію, жінка мучиться і не робить руху до позитивних змін у взаєминах з малюком.

Причин, які відповідають на питання «чому я не люблю дітей», психологія виділяє кілька:

  • інфантильність мами, яка після народження власної дитини не може змиритися з тим, що її дитинство завершено;
  • напружена обстановка в сім'ї;
  • розлучення;
  • гормональні розлади;
  • психічні або фізичні захворювання малюка;
  • матеріальні труднощі.

Як полюбити своїх дітей? В першу чергу усвідомити, що материнство - не чари, а прихильність, яку можна і потрібно створювати самостійно.

Нелюбов до дітей: чим вона викликана

«Чому я не люблю свою дитину?» - чи чули ви таке запитання від близьких подруг або родичок? Позитивну відповідь дадуть багато жінок. Психологи стверджують, що в світі близько 18% мам, які не зазнають ніжних почуттів до народженому на світло малюкові. Чому між матір'ю і її чадом не виникає взаємної любові?

Новонароджені

Молоді мами рідко зізнаються в тому, що не люблять немовлят. Однак насправді багато перші кілька днів, тижнів або навіть місяців не відчувають абсолютно ніякої радості від материнства. Це явище називають післяпологову депресію. Жінка повинна зрозуміти і прийняти свою нову роль, відвести для крихти місце в своєму житті.

Не люблю свою дитину

Мама може недостатньо любити новонародженого по ряду причин:

  • складні пологи;
  • незапланована або небажана вагітність;
  • народження дитини негативно позначилося на кар'єрі;
  • немовля народжений від нелюба;
  • крихітка має вроджені дефекти.

Нерідко жінка відчуває розчарування, коли замість пухленького малюка з картинки, вона бачить зморщене тільце власну дитину з неідеальної формою голови, набряклим обличчям і синюшними кінцівками. Для нього проходження через родові шляхи не менший стрес, ніж для матері, тому в перші години життя немовля не нагадує еталон краси.

Занадто правильний дитина

«Не люблю дітей - вони надто ідеальні!» Багато мам мріють, щоб дитина росла чесним, освіченим, слухняним і справедливим. Але дуже правильний малюк, що перевершує в манерах поведінки, розважливості, серйозності або будь-яких уміннях своїх батьків, часто стає дратівливим об'єктом. Це обумовлено тим, що дорослі можуть відчувати почуття власної неповноцінності і недосконалості в порівнянні з власним чадом.

Діти від минулих шлюбів

При розлученні в більшості випадків неповнолітні діти залишаються з матір'ю. Новий партнер, обрані на роль батька і чоловіка, відразу ж намагається налагодити контакт з нащадками коханої і почати їх виховувати. Маленькі хлопчики і дівчатка не завжди охоче спілкуються з чужою людиною, не хочуть слухатися і вередують, чим викликають невдоволення мами. У такій ситуації важливо зрозуміти, що почуття маленького члена сім'ї неоднозначні: йому складно сприймати маминого чоловіка в ролі батька. Мати повинна проявити терпіння і відверто поговорити з дитиною, на зрозумілій йому мові пояснивши причини життєвих змін.

Гіперактивний непосида

Як навчитися любити свою дитину, якщо він не може всидіти на місці, постійно бігає і шумить, своєю активністю дратуючи флегматичну маму? За ним потрібно невпинно стежити, оберігати від небезпек, які він просто не помічає. Мати, завантажена іншими домашніми справами, збивається з ніг, намагаючись втихомирити гіперактивного сина або дочку. Вона розуміє, що негативне ставлення до дитини засновано на накопичену втому, відсутність відпочинку і часу для усамітнення. Жінка не може зрозуміти, як полюбити свою дитину, якщо він дратує і не дає спокою.

Не люблю свою дитину

Підлітки

Багато мам стверджують: «Люблю своїх дітей, але не можу витримати грубість і хамство підростаючого покоління». Дитина, який вступив в підлітковий вік, стає справжнім випробуванням для батьків. Він веде себе нерозважливо, на ласку відповідає зневагою і зухвалістю, перестає слухати старших. Підліток починає віддалятися від мами і тата, знаходячи інші авторитети. Мама починає сумніватися, чи любить вона дочку або сина, які абсолютно не цінує її старання і турботу. Вона думає: «Якщо мене не любить дитина, я теж можу його розлюбити». У складний період для обох надзвичайно важливо не втратити зв'язку, інакше тимчасові негаразди, зумовлені особливостями віку, будуть мати плачевні наслідки.

Чим загрожують проблеми у взаєминах матері і дитини

Любіть своїх дітей! Хлопці, які недоотримали в дитинстві батьківської любові, часто відчувають себе відкинутими і в дорослому житті. Вони бояться суспільства, критики, не впевнені в собі. Перед строгими і вічно роздратованими батьками вони відчувають страх і найчастіше зовсім припиняють спілкуватися з батьком і матір'ю. Люди, котрі не люблять дітей, виховують собі подібних. Їх сини і дочки рідко здатні створити повноцінну сім'ю і бути щасливими в шлюбі.

Як полюбити малюка: поради психолога

Що робити, якщо не любиш свою дитину? Проводьте більше часу з малюком - прихильність виникає при тісному тілесному і емоційному контакті. Обіймайте малюка, розмовляйте з ним, практикуйте грудне вигодовування.

  1. Допомога родичів повинна бути обмежена домашніми справами. Не дозволяйте бабусям брати на себе турботу про дитину - через це молода мама перестає відчувати незамінність і не може повноцінно зануритися в материнство.
  2. Опишіть на папері, розділивши її на 2 колонки, всі позитивні і негативні сторони материнства. Порівняйте їх - плюсів виявиться значно більше. У хвилини роздратування і паніки частіше згадуйте про все хороше, що пов'язано з чадом.
  3. Чи не скупайте свою нелюбов дорогими подарунками - це тільки нашкодить.
  4. Сліпа любов шкодить ще більше, ніж брак уваги. Створіть сприятливий домашній клімат, і у вихованні не виникне труднощів.

Як полюбити свою дитину? Потрібно просто усвідомити, що дочка або синочок - ваше продовження, немає нікого рідніше і дорожче. Материнство - новий життєвий етап, яким потрібно насолоджуватися!

Комментарии (0)
Додати коментар
Агресія у дітей: причини і методи подолання
Дитяча агресія - звичайне явище, яке супроводжує період дорослішання. Це одна з найбільш часто зустрічаються проблем, що турбують батьків і педагогів, якщо дитина
Як полюбити себе і змінити життя
Як полюбити себе і змінити життя
Як полюбити себе і змінити життя
11.09.19 Психологія особистості
У вас веснянки? Недостатньо струнка фігура? Не вмієте смачно готувати? Чи не можете познайомитися з гідним чоловіком?
Як можна зізнатися чоловікові в любові
Як можна зізнатися чоловікові в любові
Як можна зізнатися чоловікові в любові
26.08.19 Психологія особистості
Багато жінок вважають, що про трепетних почуттях першим повинен заговорити представник сильної статі.
Едипів комплекс - що це таке
Давньогрецька легенда про Едіпа, який убив свого справжнього батька і одружився на матері, відома дуже давно.
Криза спільного життя: рішення сімейних проблем
Криза в сімейному житті - природний процес у взаєминах пари. Від нього ніхто не застрахований, навіть безмірно люблять і поважають один одного подружжя стикається з
Як полюбити свого чоловіка знову
Як полюбити свого чоловіка знову
Як полюбити свого чоловіка знову
03.09.19 Сімейні стосунки
Після декількох років спільного життя пристрасні почуття у пари поступово згасають. Подружжя живе разом за звичкою, вони стають хорошими друзями, проводять разом багато