Різниця між гординею і гордістю
01.10.2019 2 487 0

Різниця між гординею і гордістю

Психологія особистості
В закладки

Гординя і гордість - поняття, між якими існує очевидна різниця, в чому не складно переконатися, заглибившись в психологічні особливості випробовуваних емоцій. У першому випадку мова йде про надмірно завищену самооцінку. Снобізм і зарозумілість ускладнюють рух вгору по кар'єрних сходах і перешкоджають побудові щасливих стосунків з партнером.

Різниця між гординею і гордістю

У другому випадку простежується чіткий взаємозв'язок між умінням адекватно оцінювати свою значимість і успіхом у всіх сферах. Людина, у якого відсутня гордість, не здатний ставити життєво важливі цілі і досягати їх. У нього нульова мотивація, він не бачить можливості поліпшити матеріальне становище і умови життя. Він відчуває себе дрібним невдахою і навіть не намагається виправити ситуацію.

Гордість: що це таке

Щоб розібратися, чим відрізняються гордість і гординя, потрібно враховувати нейтральну або позитивну трактування першої і негативне тлумачення другий. Почуття самоповаги природно для мислячої людини, який намагається дотримуватися загальноприйнятих етичних і моральних норм.

Це типовий приклад гордості за власну силу волі, бажання дотримуватися загальнолюдські закони, вміння не опускатися до низьких вчинків, ніж це поняття і відрізняється від гордині, яка навпаки змушує індивіда проявляти далеко не кращі риси характеру.

Гордість - це така емоція, яка підтверджує позитивну, високу самооцінку особистості, що побічно вказує на внутрішню гармонію і душевну рівновагу, ніж вона і відрізняється від гордині, привносить в життя переживання, тривогу і сум'яття.

На думку психологів, гордість - це добре, тому що людина, що виявляє цю рису характеру, має почуття власної гідності, що може перерости в розряд погано сприймаються якостей тільки при необгрунтовано завищеною або гіпертрофованої самооцінці.

Якщо людина цінує себе як особистість, відноситься до себе з повагою, йому легше добиватися поставлених цілей. Спираючись на ці корисні якості характеру, нескладно продовжувати тріумфальний хід по життю, реалізуючи сміливі проекти і штурмуючи ще нескорені вершини.

Прагнення долати перешкоди, перемагати, розвиватися і рухатися вперед в порівнянні з бажанням стати вище всіх в контексті соціального стану з випинанням напоказ сумнівних досягнень і переваг - це не одне і те ж.

Щоб знайти різницю між термінами «гордий» і «гордовитий», потрібно розуміти, що в другому випадку прикметник використовується, щоб підкреслити манери і особливості поведінки людини, якому властива гординя, ніж він відразу помітний в суспільстві.

В історичних літературних джерелах за допомогою цього слова автори ілюстрували звичаї знаті, кажучи про представників привілейованих класів суспільства, що у них гордовита постава, хода, поза. Подібна поведінка властиво гордовитим аристократам, які зверхньо дивляться на оточуючих, видом висловлюють перевагу, жадають поклоніння і захоплення.

Різниця між гординею і гордістю

Що таке гординя

Гординя - це така риса характеру, яка ускладнює життя людини, перешкоджаючи йому у всіх починаннях, що негативно відбивається на побудові кар'єри, відносинах з партнером, колегами та членами родини. Гординя відрізняється від гордості потребою в демонстрації і емоційними відтінками, близькими до зарозумілості, егоїзму, зарозумілості, ніж заслуговує осудження і несхвальні оцінки оточуючих.

Психологи вважають, ця риса характеру властива індивідам, яких долають внутрішні недозволені проблеми. Такі люди часто відчувають напади дратівливості без причини, їх захльостують почуття обділеності, неоціненим і несправедливості. Гординя несе з собою численні ускладнення. Така людина:

  • Чи не довіряє оточуючим, закритий для спілкування із зовнішнім світом, не говорить щиро про свої почуття.
  • Відчуває прихований страх і невпевненість в собі, завуальовану маскою зарозумілості.
  • Залежимо від паталогічна, що руйнують зсередини негативних емоцій, спровокованих непереборним бажанням піднятися над іншими.

Гординя перетворює індивіда в егоїста. Він концентрується виключно на власних переживаннях і потребах, не здатний міркувати розсудливо і виважено. Це властивість характеру змушує людину відчувати душевні страждання. Він не усвідомлює власні недоліки, тому навіть не бореться з ними. Разом з тим конфлікт між самооцінкою індивіда і думкою оточуючих супроводжується постійним психологічним дискомфортом першого.

Основні відмінності

Гордість і гординя - пароніми, слова, які схожі за звучанням, але різні за змістом. Відмінності лексичного плану чітко простежуються, незважаючи на спільне коріння слів. Головна відмінність гордості від гордині полягає у відсутності відхилення від психологічної рівноваги, психічної норми. Людині, долають гординею, не вистачає розсудливості, він самовпевнений і егоцентричний.

Помірне прояв гордості побічно свідчить про успішність і самодостатність індивіда. Так відгукуються про неприступною жінці, яка в будь-якій ситуації зберігає честь і гідність. Це поняття асоціюється з людьми, які пред'являють до себе високі вимоги, прагнуть відповідати завищеним стандартам.

Різниця між гординею і гордістю

Це в якійсь мірі синонім слова «благородний». Гордий, що поважає себе і оточуючих людей не опуститься до підлості, брехні, лицемірства і зради. Людина відчуває почуття гордості, коли сам домагається успіху або щиро радіє досягненням інших. У цій позитивній емоції багато різновидів і відтінків. Яка буває гордість:

  • За дітей, партнера, батьків, друзів, близьких людей. Ми відчуваємо захват і розчулення, дивлячись, як маленька дитина вперше вивів на папері незрозумілі карлючки, вимовив перше слово, самостійно зробив перший крок.
  • За іменитих предків, родовід.
  • За батьківщину, рідне місто.
  • За перемоги та досягнення людей, народів, країн.

Можна відчувати почуття задоволення і симпатії, дивлячись на достоїнства і таланти незнайомих людей - спортсменів, артистів, політиків, громадських діячів, які поставили спортивний рекорд, отримали престижну нагороду, домоглися міжнародного визнання або вчинили вчинок з великої літери. Гамма різнопланових емоцій, які в цей момент відчуває людина по відношенню до знаменитості, викликала їх, обов'язково включає гордість за неї, що ніяк не пов'язане з такими поняттями, як гордість або гординя.

Гординя вважається смертним гріхом в біблійних канонах. Різниця між гординею і гордістю полягає в тому, що в першому випадку людина відверто демонструє перевагу над іншими. Причому зарозумілість може проявлятися в прихованій формі філантропії - заступництво і допомогу нужденним людям з метою створення сприятливого іміджу в суспільстві. Гординя в християнстві - одна з гріховних пристрастей, яка тягне за собою неможливість порятунку душі без щирого каяття. Їй протиставляється смиренність.

Якщо коротко, різниця між гордістю і гординею полягає в тому, що перша не потребує виставлення на показ, у чому завжди досягає успіху друга. Марнославство має на увазі потребу відкрито висловлювати зарозумілість, зарозумілість, гордовитість. Оточуючі повинні бачити, що перед ними птах високого польоту, блакитна кров, важлива персона. Такі люди зневажають всіх, кого вважають представниками нижчого класу - дурними, жебраками, неосвіченими, неотесаними, грубими.

Тільки позначивши свою перевагу над ними, індивід, долає гординею, відчуває внутрішнє задоволення, на відміну від особистості, яка відчуває гордість і не прагне привселюдно поширюватися про власну значимість. Не варто плутати здорові амбіції з претензійністю. Без прагнення до успіху, здійснення бажань, здійснення заповітної мрії людині складно долати перешкоди і досягати результатів в роботі, творчості, особистого життя.

Різниця між гординею і гордістю

Як позбутися від гордині

Щоб позбутися від неприємної риси характеру, яка відлякує друзів, суттєво ускладнює взаємини з партнером, привносить психологічну незадоволеність і дисгармонію в душу людини, потрібно усвідомити причини ситуації, що склалася. Психологи радять:

  1. поважати інших.
  2. Виявляти увагу до оточуючих людей - коханій людині, дітям, членам сім'ї, колегам.
  3. Не піддаватися стереотипному мисленню. Орієнтуючись на звичні схеми поведінки, запозичені у батьків, однокласників, героїв популярних фільмів, неможливо проявити свою індивідуальність та унікальність.
  4. Ставити цілі, знайти призначення.
  5. Полюбити себе, незважаючи на недоліки. Повага до себе, як до особистості, подарує внутрішню радість, спокій і душевну рівновагу.

Досить сприймати свою значимість, прощати собі дрібні помилки, намагатися виправляти помилки, прагнути до самовдосконалення, щоб стати успішною особистістю і отримати безліч приводів, щоб пишатися собою без найменшого натяку на зарозумілість, зарозумілість чи зарозумілість.

Як стати гордою

Багато невпевнені в собі жінки хочуть дізнатися, як стати гордою. Уява відразу малює збірний образ, який асоціюється з відомими літературними персонажами - Ганною Кареніної Л. Толстого, Джен Ейр Ш. Бронте, Скарлетт О'Хара М. Мітчел, Маргаритою М. Булгакова. Книжковим героїням властиво здорове честолюбство, глибина почуттів, щирість, сміливість і рішучість.

Вони не просять милості у оточуючих, не скаржаться на долю, не покладаються на прихильність провидіння, вважаючи за краще діяти і домагатися бажаного. Така жінка не боїться відстоювати свою думку, тому що справедливо покладається на інтелект, ерудованість і компетентність в питанні. Вона об'єктивно оцінює свої достоїнства і соціальний статус, не допускає зневажливого ставлення до себе, кладе край спробам маніпулювати собою.

Різниця між гординею і гордістю

Як стати гордою:

  1. Розвивати гідності - інтелектуальні здібності, фізичні і зовнішні дані.
  2. Позбавлятися від недоліків.
  3. Позитивно сприймати світ і оточуючих.
  4. Набратися терпіння, тому що рух до поставлених цілей зустрічає на шляху перепони і перешкоди.
  5. Чи не принижуватися і не випрошувати уваги до своєї персони, незалежно від того, наскільки вам важлива думка, турбота та участь конкретної людини.

Заохочуються будь-які види і способи саморозвитку та самовдосконалення. Ставши успішною у власних очах, жінка не буде шукати схвалення оточуючих. Головне, об'єктивно оцінювати досягнення, не вдаватися до самозамилування, не розтрачувати безцінні хвилини життя на задоволення егоїзму і марнославства.

Гордий людина - це добре, коли він адекватно сприймає свої достоїнства і недоліки, це стає погано, якщо самовпевненість і високу думку про себе виходять за межі розумного, змушують індивіда здійснювати погані вчинки або штовхає його на шлях лицемірства, брехні, недоброзичливості.

Комментарии (0)
Додати коментар
Що таке почуття власної гідності
Що таке почуття власної гідності
Що таке почуття власної гідності
01.10.19 Психологія особистості
Почуття власної гідності - це суб'єктивна оцінка, яка відображає відчуття власної значущості.
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
Як маніпулювати чоловіком: жіночі хитрощі
09.08.19 Психологія особистості
Жінки - істоти слабкі і ніжні. Сама природа наділила їх мудрістю і жіночої хитрістю. Бажаючи домогтися свого, вони прекрасно освоюють психологічну науку - маніпулювання
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
Як змінитися в кращу сторону
06.08.19 Психологія особистості
Негативні риси характеру негативно впливають на відносини з близькими людьми, ускладнюють налагодження нових контактів, перешкоджають досягненню життєвих цілей.
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Коли варто розірвати відносини
Коли варто розірвати відносини
Коли варто розірвати відносини
30.09.19 Сімейні стосунки
На жаль, не всі відносини закінчуються щасливим кінцем. По початку, ознаки неблагополучних відносин можуть бути непомітні, якщо мова не йде про серйозні речі на кшталт
Криза у відносинах: як зрозуміти, що пора розлучатися
У взаєминах чоловіка і жінки настає момент, коли необхідність бути разом викликає сумніви.