Довірчі відносини між мамою і дитиною
Коли народжується малюк, мама думає про те, що вони обов'язково стануть друзями, будуть ділитися своїми секретами і переживаннями. Однак на практиці все не так просто, довірчі відносини між мамою і дитиною не формуються природним шляхом, а закріплюються через правильне ставлення до малюка з боку мами.
Коли народжується малюк, мама думає про те, що вони обов'язково стануть друзями, будуть ділитися своїми секретами і переживаннями. Однак на практиці все не так просто, довірчі відносини між мамою і дитиною не формуються природним шляхом, а закріплюються через правильне ставлення до малюка з боку мами.
5 кроків до довірчих відносин
Щоб між мамою і малюком встановилися довірчі відносини, необхідно використовувати такі методи:
- Важливо прислухатися до дитини, чути, що він говорить, чим цікавиться, особливо це стосується теми «подобається / не подобається». Якщо мама помітила, що малюк чимось зацікавився, варто докладніше розпитати про це, розповісти про себе, про свої захоплення. Обмін емоціями, особистими спогадами покажуть дитині, що це нормально, тоді і він почне ділитися з мамою, більше їй довіряти.
- Переглядати з малюком його дитячі фотографії, пам'ятні дрібнички, малюнки і записи перших слів і виразів. Діти дуже люблять цим займатися, їм подобається усвідомлювати, що вони виросли і стали дорослими. Такі вечори спогадів зближують маму і дитину, зміцнюють їх довірчі відносини. Цей метод працює з дітьми до 10 років, потім вони соромляться свого дитинства, нерідко заперечують його існування.
- Важливо серйозно ставитися до особистих почуттів крихти, перші «закоханості» в садку і школі не можна висміювати, дитину потрібно підтримати, побільше розпитати про те, хто подобається, дізнатися, що так привернуло малюка в цю людину.
- Щира і відверта розмова найкраще виходить за будь-яким загальним справою, з дитиною можна пограти, помалювати, полепіть, покататися разом на ковзанах / роликах. Такі спільні дії об'єднують і дуже зближують маму і малюка.
- Формуючи довірчі відносини, не варто «викопувати» всі секрети дитини, краще дочекатися, коли він сам захоче поділитися, крім того, у нього можуть бути його особисті секрети, якими він не зобов'язаний ділитися з усіма, навіть з мамою.
Помилки, що руйнують довіру
Встановлюючи довіру, важливо, не допускати помилок, які можуть зруйнувати те, що так довго будувалося:
- завжди знаходити час, щоб вислухати дитину;
- Не відмахується від дитини, навіть якщо він підійшов з «дріб'язкової» проблемою;
- не сміятися над його почуттями, переживаннями;
- не змушувати розповідати абсолютно все;
- не кричати, все бесіди проводити в дружній формі;
- не критикувати помилки і помилки, давати можливість пояснювати, чому так вийшло.
Постійно допускаючи такі помилки, мама ризикує втратити довіру дитини, в результаті він закриється в собі, перестане ділитися своїми думками, що в майбутньому може зробити його агресивним, депресивним, тривожним і сором'язливим.
Таким чином, щоб не втратити дитину в підлітковому віці, ще в дитинстві необхідно формувати з ним довірчі відносини. Спочатку через спільні ігри, інтереси, потім через душевні бесіди за спільною справою. Такі відносини допоможуть виростити психологічно і емоційно здорової дитини.