Як навчити дитину сидіти
З народженням дитини на плечі батьків лягає велика відповідальність - навчання дитини всьому, що необхідно для життя. Молодим мамам приємно бачити, як дитина пізнає світ, набуває нових для себе навички і вміння. В першу чергу батьки прагнуть навчити дитину сидіти і ходити, вважаючи, що це допоможе йому в повноцінному розвитку.
Малюка дійсно необхідно навчити багато чому, але кожного уроку має бути свій час.
З народженням дитини на плечі батьків лягає велика відповідальність - навчання дитини всьому, що необхідно для життя. Молодим мамам приємно бачити, як дитина пізнає світ, набуває нових для себе навички і вміння. В першу чергу батьки прагнуть навчити дитину сидіти і ходити, вважаючи, що це допоможе йому в повноцінному розвитку.
Малюка дійсно необхідно навчити багато чому, але кожного уроку має бути свій час.
Як вчити малюка сидіти, стояти і ходити самостійно
З віку 4-5 місяців можна починати навчати дитину сидіти і стояти на ногах. Робити це потрібно під час занять гімнастикою, поступово додаючи до набору вже знайомих дитині вправ нові елементи:
- Вкласти в долоньки дитини вказівні пальці і, притримуючи пальчики дитини великими пальцями, підняти його. Необхідно домогтися, щоб малюк вмів міцно триматися за пальці і не відпускав, поки його не покладуть. Це розвиває фортеця рук і дає дитині можливість звикнути до відсутності опори під спиною.
- Зробити захоплення пальчиками, як у першій вправі, потягнути малюка за руки, на секунду посадити і тут же повернути в лежаче положення. Ця вправа допоможе дитині відчути м'язи преса і навчить ними користуватися.
- Зробити захоплення пальчиками, як у першій вправі, посадити дитину, як в другій вправі, дати йому посидіти кілька секунд, допомагаючи утримувати рівновагу, і покласти. Ця вправа допоможе дитині відчути своє тіло в сидячому положенні і навчить тримати рівновагу.
- Виконуючи третя вправа, потягнути дитини за ручки і поставити на ніжки. Через пару секунд посадити і покласти, притримуючи за пальчики. Необхідно стежити за силою захоплення пальчиками, якщо відчуваєте, що хватка дитини слабшає, потрібно негайно його покласти. Ця вправа дасть дитині відчути своє тіло в положенні стоячи і відчути стопи.
- Зробити четверта вправа і, притримуючи пальчики дитини, дати йому постояти кілька секунд, допомагаючи утримувати рівновагу. Спочатку дитина буде «танцювати» навшпиньки, це нормально. Вправа потрібно повторювати щодня, але збільшувати час стояння не слід, хвилини буде досить. Ця вправа допоможе дитині навчитися впевнено стояти і тримати рівновагу, стоячи на повній стопі.
- Зробити п'ята вправа, потягнувши дитини за ручки, так, щоб він зробив кілька кроків вперед. Повернути дитину в лежаче положення. Ця вправа допоможе зрозуміти дитині, як крокувати.
Це все, що необхідно робити батькам, щоб навчити дитину як потрібно сідати і ставати на ноги. При регулярних заняттях гімнастикою до 6-8 місяців дитина сам сяде, встане на ніжки і незабаром зробить перший крок. Навіть якщо дитина сяде пізніше, в цьому немає нічого страшного, це означає, що його м'язова система вимагала більшого часу для розвитку.
Як можна вчити дитину сидіти і ходити
Молодим мамам часто доводиться вислуховувати від подруг, бабусь і сусідів стурбовані висловлювання про те, що пора б уже малюкові сидіти і ходити. На молоду, недосвідчену, на їхню думку, маму дивляться з осудом, мовляв, не займається дитиною. На жаль, піддавшись впливу сторонніх, батьки роблять помилки, які потім можуть обернутися для дитини проблемами зі здоров'ям.
Що не можна робити під час навчання дитини навичкам сидіння і стояння:
- Не слід малюка саджати на дивані, в колясці, обкладаючи подушками для стійкості положення. Дитині, звичайно, буде цікаво спостерігати за оточуючими, він буде веселий і активний, але його кістково-м'язова система ще не готова для утримання тіла в сидячому положенні. Дитячий організм відчуває непомірне навантаження, страждає хребет, в першу чергу, і внутрішні органи. Тривале сидіння в подушках може привести до розвитку серйозних захворювань.
- Не варто дитини водити за ручки, якщо він ще не ходить самостійно, або надовго залишати в ходунках. Так само як і в першому випадку опорно-руховий апарат маленької дитини ще не розвинений, м'язовий корсет слабкий, а навантаження на організм занадто велика. Крім того, дитина в ходунках не може навчитися стояти і ходити правильно, використовуючи м'язи власного тіла. Діти, які проводять занадто багато часу в ходунках, страждають розладом ходи, їм складно навчитися ходити повною стопою і тримати рівновагу.
Найбільш правильним буде природний шлях розвитку, при якому дитина, відчувши фортеця і сили, самостійно перевернеться на живіт, обіпреться на руки і, відштовхнувшись, сяде. Це принесе дитині радість від перемоги і впевненість в собі, і батькам справжній привід для гордості - дитина сам сів! А коли настане час - сам встане на ніжки, сам піде і буде триматися на ногах міцно і стійко.