Синтепонові подушки. Користь і шкода подушок з синтепону
До вибору подушки потрібно підходити відповідально, адже вона має прямий вплив на якість сну. Але це зовсім не означає, що варто розглядати для покупки тільки вироби з натуральних матеріалів. Сучасні технології дають можливість використовувати у виробництві аксесуарів для спальні наповнювачі, які перевершують «справжні» по ряду ознак. Найбільш відомим і популярним представником таких наповнювачів є синтепон.
Особливості синтепонові наповнювача
Синтепон це матеріал, що складається з поліефірних волокон, що представляє собою об'ємну неткану матерію. Для його виробництва волокна скріплюють під впливом температури, а потім вийшов полотно обробляють силіконом і антибактеріальним складом. Матеріал виходить м'яким, пружним і недорогим.
В процесі експлуатації синтепон вмощується рівномірно, що дозволяє поверхні виробів залишатися рівною навіть після тривалого використання. Це властивість зробило його дуже популярним у виробництві різних речей. Його використовують для виготовлення:
- меблів;
- верхнього одягу;
- постільних речей;
- м'яких іграшок.
Ще однією перевагою синтепону є те, що за ним просто доглядати. Він добре переносить ручну і машинне прання. Однак зловживати цим не варто, так як при частому контакті з водою, що клеїть вимивається, втрачається зв'язок між волокнами, і виріб втрачає свою форму.
Сьогодні синтепон в чистому вигляді поступово втрачає свої позиції. На зміну йому приходять більш сучасні та практичні матеріали, які отримують при незначних змінах технології виробництва синтепону:- холлофайбер - до складу додається силіконове волокно;
- шерстепон - додається шерсть;
- сінтепласт - до синтетичного волокна додають силікон;
- синтепух - волокна скручуються в спіралі.
Синтепонові подушки: користь і шкода
Синтепон став одним з перших штучних матеріалів, який почали використовувати в якості наповнювача для подушок. Причиною тому послужила його абсолютна нешкідливість для здоров'я людини. Давайте розберемо основні переваги та недоліки даних виробів, а заодно з'ясуємо: чи заводяться кліщі в синтепонових подушках і чи може бути алергія на синтепонові подушку.
Переваги
- Гіпоалергенність: за рахунок того, що синтепоновий наповнювач для подушок не містить натуральних компонентів, він не викликає алергічну реакцію.
- Антибактеріальність: матеріал є середовищем, не придатною для розмноження бактерій, грибка і появи пилових кліщів.
- Гігієнічність: не має власного запаху, не вбирає інші, не накопичує пил;
- Простота в догляді: добре переносить прання, швидко сохне.
- Пружність: не втрачає обсягу протягом терміну служби, що забезпечує зручність користувача.
- Легкість: навіть подушка великого обсягу буде важити мало.
- Чи не накопичує вологу.
- Повітропроникність: структура синтепону забезпечує хороший повітрообмін, що сприяє швидкому випаровуванню вологи і не дозволяє накопичуватися пилу.
- невисока ціна.
- Зручність транспортування: подушку просто скласти до невеликих розмірів.
- Терморегуляція: взимку матеріал зігріває, влітку - охолоджує.
Недоліки
- недовгий термін експлуатації (до 2-х років);
- такі подушки не підходять для регулярного використання людям із захворюваннями шийного відділу хребта;
- вироби з синтепоном дуже м'які;
- може накопичувати статичну електрику, але проблема вирішується антистатиками для тканини, натуральними чохлами або спеціальними засобами для прання.
Деяких цікавить питання: "Чому не можна спати на синтепонових подушках?". Відповідаємо: Якщо у вас є захворювання шийного відділу хребта, то використовувати такі вироби небажано. Для інших протипоказань немає.
Ціни на подушки з синтепону
При виборі подушки з наповнювачем з синтепону слід тестувати виріб. В ідеалі її висота повинна бути 5-15 см, цей параметр підбирається індивідуально. Важливо знайти своє оптимальне значення, адже помилка може обернутися головним болем і втомою шиї. Ідеальним вважається варіант, коли висота подушки дорівнює довжині плеча користувача.
При підборі аксесуара для сну потрібно звернути увагу на:
- якість пошиття, тобто рядки повинні бути рівними і складатися з дрібних стібків, інакше наповнювач почне вибиватися;
- матеріал чохла, він повинен бути натуральним;
- відсутність запаху: наявність неприємного запаху може свідчити про використання у виробництві неякісної сировини.
Скільки коштує синтепоновая подушка
Ціна на виріб безпосередньо залежить від його розміру, обсягу наповнювача, а також від матеріалу чохла. Купити синтепонові подушку можна за наступними цінами:
- 50х50: від 80 до 300 рублів;
- 50х70 і 60х60: від 100 до 500 рублів;
- 70х70: від 150 до 1000 рублів.
Відео: як вибрати синтепонові подушку
Про те, як правильно вибрати подушку з синтепону і на що звертати увагу при виборі дивіться у відео:
Синтепонові подушки давно завоювали любов споживачів. Багато хто віддає їм перевагу в зв'язку з зручністю, невисокою ціною і безпекою використання. Крім того, вони є справжнім порятунком для алергіків. Головне - правильно підібрати цю незамінну постільну приналежність.