Ковдра з мікрофібри: плюси і мінуси, особливості
Незважаючи на те, що натуральні матеріали підходять абсолютній більшості людей, сучасна текстильна промисловість пропонує більш практичні штучні тканини, які більше підійдуть для повсякденного відпочинку та сну. Однією з найбільш інноваційних технологій вважається створення мікрофібри, унікального синтетичного волокна на основі поліефіру.
Ковдра мікрофібра - що це за тканина
Мікрофібра - це штучна тканина, плетені з ниток тонше, ніж людський волос в 16 разів. У діаметрі така нитка становить всього 0,06 мм, для її виготовлення використовується від 50 до 150 шт. мікроволокон. Роздивляючись зріз нитки, можна виявити, що вона має вигляд п'ятикутної зірки, що підвищує гігроскопічні і дихаючі властивості всього матеріалу. У складі спостерігаються два основних матеріалу: поліестер і поліамід. Зазвичай вони змішуються в рівних пропорціях. Не виключено використання інших матеріалів на основі полімерів.
Плюси і мінуси
Оригінальна методика виробництва дозволила поєднати в одній матерії цілий ряд таких незамінних переваг, як:
- Хороша поглинання вологи.
- гіпоалергенність.
- повітропроникність.
- Високі міцнісні властивості: тканина не линяє, не мнеться і не чіпляє пил і дрібні смітинки.
- Мала вага.
- Швидка сушка при кімнатній температурі.
Недоліки мікрофібри в основному пов'язані з чищенням і обробкою тканини, оскільки синтетичні волокна бувають дуже сприйнятливі до хімічної і тепловій обробці. Це означає, що:
- заборонена машинне прання в воді тепліше 40 ° C;
- автоматичний віджимання виробів з мікрофібри також швидко призведе до їх псування;
- для прання можна використовувати тільки спеціалізований порошок, кондиціонер може порушити просочення волокон і знизити їх дихаючі і водонепроникні властивості;
- виключено використання засобів для виведення плям і відбілювачів;
- також необхідно виключити сушку поблизу батарей, обігрівачів і т.п.
Відгуки покупців
Враження про використання ковдр з мікрофібри виходять неоднозначними, тому що багато хто з людей, опробававшіе такі спальне приладдя, більше звикли до натуральних матеріалів: бавовни, пуху, вовни або навіть шовку. Серед позитивних моментів покупці відзначають багатий вибір кольорів і малюнків, а також той факт, що після прання не потрібно довго розподіляти наповнювач руками, щоб привести виріб у форму: досить пару раз струснути ковдру, щоб воно розправився.
Крім того, мікрофібра дуже приємна на дотик, ковдру м'яке і ніжно прилягає до тіла під час сну. З естетичних моментів слід відзначити, що поверхня тканини має цікавий блискучий відблиск.
Мандрівники і любителі турпоходів вважають мікрофібру незамінним помічником для створення комфортабельного сну в довгій поїздці, особливо холодною весною або восени.Противників ковдр з мікрофібри також знаходиться досить, оскільки, на їхню думку, воно сильно електризується при терті з постільною білизною. До того ж, такий виріб вимагає тільки дуже дбайливу ручне прання. Не кожна пральна машина зможе залишити шви ковдри в порядку. Якщо "пралка" не може працювати на малих кількостях обертів, то вже через пару прань стане помітно, що ковдру починає діряві по краях.
Також мікрофібра не підійде тим, у кого в будинку завжди спостерігається підвищений рівень вологості, оскільки вона легко збирає в себе будь-яку вологу і стає важкою і не такою приємною для тактильних відчуттів. Це ж стосується ситуацій, коли ви підбираєте таке ковдру для маленької дитини, яка може пролити рідину з пляшечки для годування собі в ліжко.
Мікрофібра або тик для ковдри: що краще
Однозначно відповісти на це питання можна тільки знаючи з якими намірами ви зібралися купувати ковдри кожного з цих матеріалів. Тика ковдру вироблено з дуже грубого, особливо міцного матеріалу і більше підходить для лежання на гамаку, дозвілля на відкритому повітрі. У домашніх умовах воно використовується досить рідко.
У свою чергу мікрофібра ідеально підходить для сну в квартирі або опалювальному приватному будинку. Також його без побоювання можна купувати дитині дошкільного віку і старше. Обидва матеріали, мікрофібра і тик, дуже якісні, але використовуються в різних побутових умовах.
Як вибрати ковдру з мікрофібри
Виріб може бути як тканим, так і з наповнювачем (бамбук, верблюжа або овеча шерсть, лебединий пух, поліестер, холлофайбер). Як і при виборі будь-якого іншого матеріалу необхідно звертати увагу на такі моменти:
- Розміри.
- Якість швів і використовуваних тканин для верхнього шару.
- ступінь тепловіддачі.
Не забудьте про наповнюваність ковдри. Вона безпосередньо впливає на те, наскільки воно виявиться теплим. Індекс №1 або №2 добре підійде для літа, для зими буде потрібно не менше №4. Якому з цих варіантів віддати перевагу, вже залежить від ваших цілей і звичок.
Так, ковдру з мікрофібри - це відмінне рішення для тих, хто не може використовувати вироби з натуральних матеріалів через появу алергії. Також велику зручність надає його меншу вагу в порівнянні з тими ж пуховими ковдрами: "мікрофібру" зручно брати з собою в будь-які поїздки, а також легко зберігати і транспортувати. Незважаючи на штучне походження матеріалу, воно становить серйозну конкуренцію і безумовно заслуговує великої уваги, особливо якщо ви розглядаєте ковдру, яке при дбайливому догляді точно прослужить довгі роки.