Прання постільної білизни
16.03.2020 404 0

Прання постільної білизни

Постільна білизна
В закладки

Прання постільної білизни

У кожному будинку бажано мати в розпорядженні кілька комплектів постільної білизни. Це дозволяє швидко його змінювати на свіже. У багатьох часто виникають питання, пов'язані з правильним доглядом за наволочками, підодіяльником і простирадлом, адже вони мають різні колірні рішення, і виготовляються з різних тканин. У цій статті зібрані всі корисні поради, які дозволяти зберегти постільну білизну якомога довше.

Як прати постільну білизну

Перш ніж приступати до цієї процедури, необхідно дотримуватися наступних порад:

  • подивитися на рекомендації, які пропонує виробник білизни. Там буде вказуватися оптимальна температура і режим для прання, матеріал виготовлення;
  • розподіліть постільна білизна по тканинах, температурним режимам і квітам;
  • немає необхідності з приводу і без приводу застосовувати відбілювач, він може зробити тільки гірше;
  • чим частіше проводиться прання, тим легший режим встановлюється.

У пральній машині

Такий варіант найкраще підходить для постільних речей, оскільки вони досить об'ємні. Щоб не зіпсувати зовнішній вигляд тканини, комплект необхідно вивернути навиворіт, це дозволяє зберегти колір. При завантаженні в барабан, все білизна має бути приблизно одного відтінку, щоб виключити линяння.

Спершу необхідно підібрати оптимальний режим машинки автомат для окремої тканини. Для цього вивчаються всі ярлики від виробника, де вказано, що необхідно прати при температурі в певному діапазоні. Віджимання теж може пошкодити тканину, тому важливо виставити правильну програму.

Температура прання окремих тканин

  • бавовна - 40 градусів;
  • поплін і сатин - 40-60 градусів;
  • льон і бавовна - 60-90 градусів;
  • синтетична матерія і шовк - не більше 30 градусів;
  • фланелеві комплекти - 40-60 градусів.

Не рекомендується заповнювати барабан повністю. Необхідно забезпечити вільне пересування білизни в машинці.

Який режим вибрати

Досить просто запам'ятати основні різновиди тканин, які не вимагають установки спеціального режиму машинки. До них відносяться:

  • бязь;
  • льон;
  • поплін;
  • сатину;
  • ранфорс;
  • перкаль.

Налаштування «Делікатне прання» вибирається для постільної білизни з:

  • бавовни;
  • бамбука;
  • ситцю;
  • поліестеру.

Більшість сучасних машинок автомат мають спеціально винесену настройку «Шовк». Вона ідеально підходить для того, щоб відіпрати забруднення від виробів з шовку. Потрібно розуміти, що для деяких комплектів рекомендується використовувати спеціальні хімічні речовини, згідно з рекомендаціями виробника.

Ручне прання постільних речей

Виникають ситуації, коли машинка зламалася, а корзина з брудними речами залишилася. Незважаючи на те, що прання постільної білизни на увазі серйозні витрати фізичної енергії, цей процес можна полегшити. Досить зробити спеціальний розчин і помістити в нього тканину. Такий підхід дозволить добре позбутися від в'їдаються забруднень.

Розчин містить наступні компоненти:

  • тепла вода;
  • відбілювач (одна столова ложка);
  • рідкий порошок;
  • оцет (одна ложка).

У воді, підігрітої до 50 градусів, ретельно розмішуються весь вміст.

Після змішування всіх речовин, постільна білизна замочується в ньому і витримується близько 15 годин. Для цих цілей краще всього застосовувати великі ємності (наприклад, ванну).

Якщо тканина може злиняти, необхідно використовувати більш прохолодну воду. Далі споліскування і віджимання, який проводиться без зусиль, щоб не завдати пошкодження. Оптимальний варіант - залишити виріб на деякий час, щоб воно самостійно скло.

Як часто прати постільну білизну

Починалася прання рекомендується не частіше ніж один раз на тиждень, але варто звертати увагу на сезон. Взимку люди вважають за краще надягати піжами, тому постіль довше залишається свіжою. У холодний період року можна змінити регулярність прання до одного разу на 2 тижні. При рясному потінні в літню пору, рекомендується міняти постіль кожні 3-4 дні.

Якщо людина хворіє, то найкраще заміняти наволочку, простирадло і підодіяльник кожен день. Якщо такої можливості немає, оновлювати йому хоча б наволочку.

Прати чи нову постільну білизну?

Будь-яка нова річ потребує обов'язково пранні. Це обумовлено тим, що тканина обробляється хімічними речовинами, які зберігають її форму. За рахунок цього на поверхні збирається виробнича пил і різна грязь.

Перше прання повинна проводиться на максимальній температурі, яку вказав виробник. Таким чином вбиваються всі мікроби і видаляються залишки фарби. Не варто панікувати, якщо комплект став меншого розміру, це явища нормально і спостерігається у кожної господині.

Тепер, коли ви отримали корисну інформацію про те, як правильно прати постільну білизну, можна уникнути поширених помилок, які призводять до пошкодження тканини. Правильно підібраний режим і температура - запорука успіху.

Комментарии (0)
Додати коментар
Постільна білизна з якої тканини краще?
Основний показник, на який слід звертати увагу при купівлі постільної білизни - це матеріал, з якого вона виготовлена. Існують різні види тканин, що володіють унікальним
Догляд за простирадлом. загальні рекомендації
Належний догляд за простирадлом дасть можливість зберегти її якісні характеристики та зовнішній вигляд привабливим на довший термін. У той же час невірні способи прання
Постільна білизна з льону
Постільна білизна з льону
Постільна білизна з льону
10.02.20 Постільна білизна
Здоровий сон і повноцінний відпочинок залежить не тільки від конструкції матраца і спального гарнітура, але і від якості постільної білизни. Натуральна тканина найкраще
Як часто треба міняти постільну білизну будинку?
Зміну постільної білизни можна сміливо віднести до однієї з гігієнічних процедур, важливих для здоров'я людини. Стежити за чистотою простирадл і наволочок так само
Чи потрібно прати нову постільну білизну після покупки
Постільна білизна купують для себе, дарують на день народження, восьме березня і, звичайно, річницю весілля. І ось воно чистеньке, накрохмалене, красиве лежить перед
Як правильно вибрати постільну білизну
Від якості сну залежить самопочуття людини. Облаштування спального місця передбачає не тільки покупку зручному ліжку і подушок, а й вибір текстильних речей.