Як часто треба міняти постільну білизну будинку?
Зміну постільної білизни можна сміливо віднести до однієї з гігієнічних процедур, важливих для здоров'я людини. Стежити за чистотою простирадл і наволочок так само важливо, як і регулярно прати одяг. Якщо довго не міняти постільну білизну, в ньому починають активно розмножуватися патогенні мікроорганізми, що викликають алергічні реакції і загострення хвороб. Саме тому дорослі і діти повинні спати виключно на чистих наволочках і присутніх. Регулярна його заміна - запорука комфортного сну і здоров'я людини.
Скільки разів потрібно міняти постільну білизну?
Фахівці в області епідеміології рекомендують прати спальний комплект дорослим раз в 10 днів. Щоночі з тіла людини на ліжко переміщаються відмерлі клітини шкіри, піт, органічні виділення. Все це є живильним середовищем для постільних кліщів, бактерій, грибків. Якщо людина часто потіє уві сні, це вагомий привід міняти білизну на чисте ще частіше, т. К. Підвищена вологість - ідеальне середовище для розмноження грибків.
Треба сказати, що зміна наволочок повинна відбуватися в два рази частіше, ніж інших елементів спального комплекту. Це особливо важливо, якщо на шкірі є висипання або людина має певне захворювання інфекційної природи.
Дитячі постільні приналежності слід міняти не рідше, ніж раз в 7 днів, навіть якщо комплект здається чистим. Наволочку необхідно замінювати на чисту двічі в тиждень. Грудничку і новонародженому знадобиться кілька наборів постільної білизни.
Якщо малюк спить без підгузників, зміна простирадлом може відбуватися щодня, а то й частіше. Щоб не займатися постільною білизною добу безперервно, варто придбати одноразові вбираючі пелюшки.Як часто прати постільну білизну?
Через скільки днів слід прати наволочку, підодіяльник і простирадло? Прання постільної повинна відбуватися з тією ж частотою, що і його зміна. «Дорослі» комплекти потрібно прати раз в 10 днів, дитячі - раз в тиждень. Якщо на постільній білизні з'явилися плями, доведеться замінити комплект завчасно.
Дитячі речі необхідно прати окремо від дорослих. Постільний комплект малюка повинен піддаватися або ручної, або машинної чищенні в режимі делікатного прання. Наявні забруднення необхідно попередньо натерти господарським милом. Рекомендується використовувати кошти для дітей з нейтральним рН без запаху. Від кондиціонерів і відбілювачів краще відмовитися, щоб уникнути алергічних реакцій.
Речі дорослих можна прати в більш гарячій воді. Якщо білизна виготовлена з бавовни, рекомендується вибрати режим «Бавовна», яким оснащені багато машин-автомат. Ця програма забезпечить більш тривалу прання при 60 або 95 ° С. Гаряча вода ефективно усуває патогенні мікроорганізми, які живуть в постільній білизні. Втім, в якому режимі краще прати комплект, виробники вказують на етикетці.
У які дні міняти постільну білизну?
В який день тижня міняти спальний комплект, - виключно справа кожного. Багато влаштовують «день прибирання» в суботу, тоді і оновлюють білизна. Якщо ж мова йде про людину, що працює на дому, або мамі в декреті, то постіль можна випрати і в понеділок, і в середу, і в будь-які інші добу. Краще призначити для себе певний день зміни простирадлом, щоб контролювати час, який минув від моменту останнього оновлення комплекту, і точно знати, коли треба міняти на нове.
Зміна постільної білизни повинна відбуватися на регулярній основі, адже від цього залежить здоров'я людини. Важливо стежити за чистотою як дитячих, так і дорослих спальних комплектів. Необхідно не тільки оновлювати наволочки, простирадла і підковдри, але і не забувати провітрювати подушки і ковдри хоча б раз на місяць.