Догляд за простирадлом. загальні рекомендації
Належний догляд за простирадлом дасть можливість зберегти її якісні характеристики та зовнішній вигляд привабливим на довший термін. У той же час невірні способи прання / прасування можуть зіпсувати постільна білизна, зробити його непривабливим і непридатним для використання.
Прості правила прання
За гігієнічним нормам постіль потрібно прати окремо, а не разом з кухонними рушниками і одягом. Перед відправкою виробів в пральну машину потрібно провести сортування:
- за ступенем забарвлення матеріалу. Біла білизна краще одяглися від пофарбованого - це виключить ймовірність появи на тканини кольорових плям;
- по виду полотна. Для виробів з різних тканин режим прання може відрізнятися;
- за ступенем і виду забруднень. Простирадла, просочені злегка потім, можна випрати в менш інтенсивному режимі, що дозволить уникнути передчасного зносу виробів.
Якщо на білизну з делікатних і забарвлених тканин виявляться плями, то їх потрібно обробити засобом для виведення плям. Бавовняні, лляні простирадла не потребують подібної обробки, зазвичай буває достатньо скорегувати режим прання. Краще не завантажувати пральну машину в повному обсязі: вага речей повинен бути в півтора рази менше гранично допустимої ваги. Таке завантаження дозволить відіпрати спальні вироби більш ефективно.
Прасування
Перед прасуванням спальних приладдя слід переконатися в тому, що підошва праски чиста. Забруднення, накип на її поверхні можуть безнадійно зіпсувати тканини. Перед тим як погладити, простирадло складають один раз по ширині і один раз по довжині, поєднавши і розправивши куточки і краю. Виріб спочатку відпрасовувати з одного боку, потім з іншого. Після цього його розгортають і складають проутюженной поверхні всередину, м'яті пропрасовуються з обох сторін.
Варто пам'ятати прості правила:
- бавовна можна гладити по обидва боки, допускається зволоження;
- сатин відпрасовувати з виворітного боку без зволоження;
- синтетику гладять з вивороту, не використовуючи пульверизатор;
- махрове полотно зовсім пропрасовують, інакше воно стає жорстким;
- шовк гладять ще вологим, бризкати на нього воду не рекомендується, оскільки можуть залишитися непривабливі розлучення;
- темні тканини отглаживать краще з вивороту, на лицьовій стороні будуть помітні сліди від праски.
Прасування спростить спеціальний кондиціонер, який додають при пранні і полосканні.
Як гладити простирадло на гумці (відео)
Відбілювання простирадлом
Повернути посірілий простирадлі первозданний білосніжний вигляд можна за допомогою відбілювачів. Виробники пропонують відбілюючі засоби:
- оптичні, формують виключно візуальний ефект білизни;
- на основі хлору, відбілюючі, прекрасно прибирають забруднення, дезінфікуючі. Однак вони стоншують тканину, придатні лише для ручного використання;
- кисневі, без хлору. Чи можливо застосувати до будь-якого типу тканини, їх дія відрізняється ефективністю і делікатністю.
Популярні серед господинь і методи бабусь, в число яких входить кип'ятіння, особливо підходить для лляних і бавовняних виробів. Відбілити постільна білизна також можна, використовуючи замочування в розчинах, в яких присутні підручні засоби:
- мило господарське;
- сода;
- гірчиця;
- перекис водню та інші склади.
Способів відбілити білу простирадло досить багато, господині можуть вибрати оптимальний для конкретних випадків.
Корисні поради: як швидко висушити простирадло
Багато моделей пральних машин мають опцію сушки, що дозволяє отримувати випрану білизну практично сухим і в короткі терміни. Прискорити висихання можна, використовуючи:
- електросушарка, в якій режим циркуляції повітря задається вбудованим вентилятором;
- обігрівач, встановлений в певне приміщення;
- праска, фен. Ці прилади оптимально підходять для підсушування вологої білизни.
Як правильно сушити простирадло на гумці
Простирадла з гумкою можна сушити такими ж способами, приділяючи увагу складкам по периметру вироби. Вони зазвичай сохнуть повільніше, ніж інша частина цього постільної білизни.
Точні рекомендації по догляду вказуються виробником на упаковці або на ярличку. На них нанесені допустимі режим і температура прання, умови сушіння, можливість застосування відбілювачів і багато іншого. Купуючи білизну, варто вивчити ці рекомендації і при догляді за простирадлами неухильно дотримуватися всіх вказівок.