Скільки важить постільна білизна (розрахунок для прання)
З появою пральних машин з функцією «автомат» прати речей стало набагато простіше. Але від поломок навіть найдорожчої побутової техніки ніхто не застрахований. Швидкий знос пральних машин найчастіше відбувається, коли господарі через незнання сильно перевантажують барабан пристрою, до відмови набиваючи його різними речами. Саме тому, щоб виключити поломку дорогих пристроїв, важливо знати основні нюанси того, скільки постільної білизни одноразово можна завантажувати в барабан, враховуючи пропорції сухе / вологе.
Вага аксесуарів для сну в сухому стані
Функціонал більшості сучасних пральних автоматів влаштований таким чином, що дозволяє зважувати постіль для прання самостійно. При відсутності такої функції, можна орієнтуватися на середні значення з наведеного нижче списку:
- двоспальний комплект, що складається з підковдри, простирадла і двох наволочок, важить від 1,4 до 2,1 кг;
- євро комплект - від 2 до 2,5 кг.
Вага окремих наборів може варіюватися, залежно від типу матеріалу. Так двоспальний комплект товарів для сну з льону досягає маси в 2,1 кг, в той час як набір з бязі буде важити стандартні 1,86 кг. Найбільш легкими вважаються комплекти з сатиновою тканини - їх маса не перевищує в середньому 1,4 кг. Така ж ситуація з різними ваговими значеннями йде і з євро набором.
Скільки кілограм білизни кладуть в пральну машину
Знаючи точні вагові параметри 2-спального набору, можна сміливо приступати до прання, не побоюючись, що машинка може перевантажитися. При цьому важливо пам'ятати, що якщо максимально допустима вага завантаження автомата становить 5 кілограм, то повністю забивати речами пристрій не варто. Такі параметри виробники пральних машин найчастіше виставляють при розрахунку на прання бавовняних виробів. Для наборів з інших матеріалів фахівці рекомендують дотримуватися наступних значень:
- при пранні шерстяних і шовкових виробів, маса розміщуються в пристрої речей не повинна бути більше 1,5 кг;
- в ситуації з пранням синтетичних комплектів, оптимальним завантаженням для машини стане вага, що не перевищує 3 кг.
Важливо також простежити, щоб постільної білизни в машині було більше, ніж на одну третину від рекомендованої норми, виставленої виробником. Інакше, через недобір речей, прання в напівпорожньому барабані може негативно позначитися на експлуатаційних властивостях прального автомата.
Вага кожного постільного комплекту окремо
Крім вагових значень, властивих двоспальне і євро комплекту, важливо також знати і приблизний суха вага всіх інших постільних наборів. Їх середні вагові характеристики в кілограмах такі:
- у односпального комплекту - 1,4;
- у 1,5-спального - 1,58;
- у дитячого - 1,2.
Стандартна маса кожного аксесуара окремо в свою чергу має такі приблизні значення (таблиця):
Найменування: підодіяльник простирадло наволочка 70х70 (70х50) Вага (кг) 0,7-0,8 0,5-0,6 0,2Вага в мокрому стані
При пранні в режимі «автомат» потрібно враховувати приблизний вага мокрого постільної білизни, щоб правильно розрахувати завантаження пральної машини. Такі дані виробники постільних речей практично ніколи не вказують. На етикетках розміщується тільки інформація про вагу наволочки, простирадла і підодіяльника в сухому стані. В результаті, кожному власнику прального автомата доводиться самостійно підраховувати масу постільних наборів в намоклі вигляді.
Здійснюється цей математичний процес досить просто, шляхом множення показників ваги білизни в сухому стані на три. Таким чином, отримуємо наступні значення для виробів у вологому стані:
- односпальні - 4,2 кг.
- півтораспальних - від 4,5 до 4,74 кг.
- двоспальні - від 4,2 до 6,3 кг.
- євро комплект - від 6 до 7,5 кг.
- дитячі - 3,6 кг.
Окремо кожен аксесуар в мокрому вигляді буде важити:
- підодіяльник - приблизно 2,4 кг.
- простирадло - від 1,5 до 1,8 кг.
- наволочка - 0,6 кг.
Існує і інший не менш легкий спосіб підрахунку, коли господарі пральних автоматів просто завантажують барабан пристрою на одну третину, що в сумі дає той же результат. Остаточна маса мокрих речей може залежати і від матеріалу, з якого вони зроблені. Наприклад, комплект постільної білизни з вовни при намоканні буде важити значно більше бавовняних і шовкових товарів для сну. Як правило, вага виробів в подібних ситуаціях визначається приблизно, а зайві або навпаки відсутні 100-200 грам особливого значення при пранні не матимуть.
Дотримання норм щодо ваги білизни дозволяє власникам пральних машин не тільки правильно і швидко випрати свої речі, а й оберегти техніку від можливих перевантажень. Дотримання простих рекомендацій також істотно підвищує якість самої прання, допомагаючи видалити в'їдаються забруднення без особливих проблем. Зрозуміло, кожен раз здійснювати зважування речей незручно, а тому найбільш оптимальним варіантом у такій ситуації буде приклеїти пам'ятку до прального автомата, із зазначенням значень ваги різних постільних комплектів.