Матрац Боннель: плюси і мінуси, особливості, як вибрати
Конструкції матраців всередині розрізняються. Є безпружинні варіанти, які більше підходять для алергіків і дітей, а є пружинні з залежним і незалежним блоком. У статті якраз і поговоримо про одну з пружинних конструкцій визнаного якості - матрацах Боннель.
Що таке матрац Боннель
Матрац Боннель - це матрац з залежним пружинним блоком всередині, всі елементи конструкції якого з'єднані між собою. Завдяки цьому вага людини рівномірно розподіляється по всьому пружинка, не створюється перевантаження на якусь одну з них.Природно, що на голих пружинах спати не зовсім зручно, тому над ними виробники розміщують різні прошарки: латекс, кокос, поліуретан, термовойлок.
Особливості
Не слід плутати тип Боннель (bonnel) зі звичайним пружинним матрацом. Пружини в матрацах типу Боннель мають унікальну біконусную (змінюється радіус витка) конструкцією. Вони звужуються до середини і розширюються до країв. Їх щільність становить 100-150 шт / кв.м.
Пружини виготовляються з високоякісної сталі, а кріпляться вони на високовуглецеву сталевий дріт з вузлами. Останні і перші витки з'єднують з каркасом, а на крайніх спіралях створюють спеціальний "замок". Все це необхідно щоб уникнути тертя і зіткнення пружин один з одним в процесі експлуатації. Так ризик виникнення скрипу зводиться до мінімуму.
Кому підходить даний тип матраців
Часто матраци типу Боннель зустрічаються в готелях, будинках відпочинку. І це не дивно - дешево і довговічне.
У повсякденному житті їх краще вибирати для односпальним ліжка на дачі або в якості гостьового варіанту.
Удвох постійно на ньому спати не зовсім зручно, особливо особам з великою ваговій різницею. А якщо є проблеми з хребтом, то матрац даного типу краще взагалі не використовувати.
Плюси і мінуси матраців типу Боннель
Перевагами матраців Боннель є:
- Здатність витримувати серйозні навантаження (понад 110 кг), хоча і не тривалий час (знос підвищується).
- Якість перевірена часом. Як ніяк цей матрац винайшли ще в 19 столітті, взявши за основу конструкцію сидінь возів в Європі. Звичайно, з тих пір його багато разів удосконалювали.
- демократична ціна.
- Надійність і довговічність. Мінімальний термін служби - 15 років.
- Хороший повітро-і влагоообмен, оскільки основа матраца практично порожня.
- довго зберігатися еластичність.
Серед недоліків можна виділити наступні:
- Іноді кріплення не витримують навантаження, ламаються, і пружини можуть вилізти нагору. Тоді спати на матраці не представляється можливим.
- Імовірність продавлювання, через це матрац необхідно періодично перевертати.
- Можлива поява скрипу, хрускоту, тріска через тривалий час експлуатації. Пов'язано це з зносом кріплень всередині.
- "Ефект гамака", як наслідок, відсутність ортопедичної підтримки. Особливо помітний, якщо на матраці сидять / лежать кілька людей. Варто поворухнутися одному - інший відразу це відчує.
Матрац Боннель або незалежні пружини: що краще
У блоках з незалежними пружинами використовуються елементи набагато меншого діаметру, відповідно на кв.м. їх набагато більше: від 260 шт. і вище. Через це збільшується гнучкість, щільність і еластичність матраца, дозволяючи домогтися анатомічного ефекту: конструкція повторює контури тіла, розслабляючи м'язи спини і залишаючи хребет прямим.
Моделі з незалежними пружинами набагато дорожче Боннель, адже кожна пружинка вшита в спеціальний чохол-кишеню, що вимагає великих тимчасових і вартісних витрат.
Таким чином, матрац Боннель варто вибирати тим, кому не важливий ортопедичний ефект і у кого немає проблем зі спиною. А блок з незалежними пружинами, хоч і дорожче, але потрібен тим, у кого є проблеми зі здоров'ям хребта.
Як вибрати матрац Боннель
Крім пружинного блоку при покупці варто звернути увагу на наступні чинники:
- Розміри. Підбираються виходячи з габаритів ліжка.
- Жорсткість. Тут орієнтуватися варто на того, хто буде спати на матраці, на його вагу і вік. Так, особам до 70 кг підійде помірна жорсткість, а дітям необхідний жорсткий матрац.
- Прошарок над пружинами. Буває латексна (комфорт і зручність), кокосова (еко-матеріал для алергіків), повстяна (найдешевший варіант), пенополиуретановая (найбільш часто використовувана "начинка") і меморікс (матеріал з ефектом пам'яті. "Запам'ятовує" анатомічні особливості сплячого).
- Необхідність наматрасника. Крім захисту від вологи він врятує від пилу і кліщів.
Як правило, кінцева вартість продукту складається виходячи з цих параметрів. У деяких випадках додатково може бути націнка на "бренд" (наприклад матраци фірм Орматек або Аскона будуть дорожче аналогічних за характеристиками виробів, але від менш відомих виробників).
Ми розглянули особливості матраца Боннель з залежним пружинним блоком. Сподіваємося, що інформація допоможе Вам зробити правильний вибір, з огляду на свій вік, вага, а також габарити ліжка.