Робота на себе: плюси і мінуси, з чого почати
25.02.2020 889 0

Робота на себе: плюси і мінуси, з чого почати

Корисні поради
В закладки

Робота на себе: плюси і мінуси, з чого почати

Все більша кількість людей прагнуть працювати на себе. Хтось просто хоче мати вільний графік, хтось не залежати від суворого начальства, а кого-то змушують обставини. На перший погляд може здатися, що працювати на себе важко, проте в цій статті ми розповімо в яких областях робота на себе буде успішною і з чого варто почати.

Як почати працювати на себе: перші кроки

Упевнені в собі, зі здоровими амбіціями наймані працівники мріють про самостійність і великі доходи. Деякі з них звільняються з добре оплачуваних посад, пускаються в «вільне плавання» з наміром відкрити бізнес. Але не все так просто. Часто, не встигши початися, робота на самого себе закінчується.

Так з чого почати, щоб уникнути помилок?

  • Визначтеся з ідеєю

Візьміть ручку, чистий аркуш паперу, запишіть ідеї бізнесу, які приходять в голову, як мінімум десять позицій. Потім оцініть кожен пункт окремо. Пошукайте інформацію в інтернеті, позначте гідності, недоліки.

  • Оберіть сферу діяльності

Проведіть аналіз затребуваності на ринку тих чи інших товарів і послуг. Зверніться до статистичних досліджень. Дізнайтеся на яку продукцію, роботи більше попит, наскільки велика конкуренція.

  • займіться плануванням

Грамотно складений бізнес-план описує ідею, оцінює ефективність пропонованих заходів щодо її успішної реалізації. Мета планування - вивчення ринків збуту, розрахунок передбачуваної рентабельності, постановка завдань, оцінка ризиків.

Документ пропонують для ознайомлення інвесторам, коли потрібно залучити додаткові фінансові кошти.

  • Виберіть приміщення та обладнання

Після того як визначилися з ідеєю, приступайте до втілення її в життя. Проаналізуйте вартість оренди нежитлових приміщень. Зверніть увагу на розташування, від цього залежить оборот продукції, послуг. Визначтеся з обладнанням, яке вигідніше замовляти у заводів-виготовлювачів. На оптових торгових точках купіть витратний матеріал.

  • Продумайте рекламну компанію

Використовуйте міські дошки оголошень, розклеювати рекламу на дверях під'їздів, зупинках громадського транспорту. Замовте в друкарні листівки, буклети, найміть промоутера для їх роздачі потенційним покупцям.

Створіть авторський сайт, сторінку або групу в соціальних мережах, де будете просувати товар або послуги.

Застосовуйте акції, наприклад, кожна сьома покупка зі знижкою 50 відсотків або безкоштовно.

Будьте ввічливими і позитивними. Тоді покупець відвідає вас ще не раз і порекомендує знайомим.

  • Будьте в курсі останніх тенденцій

Ринок не стоїть на місці. Що було затребуваним вчора, сьогодні не користується попитом. Дотримуйтесь останніх змін, будьте в тренді останніх нововведень.

Поради бізнесменам:

  • не відчиняйте справа якщо в характері відсутні цілеспрямованість, наполегливість, уміння самостійно приймати рішення і брати відповідальність на себе;
  • допомагають вести бізнес комунікабельність, вміння підлаштуватися під ситуацію, розважливість;
  • розвивайте в собі спостережливість, творче мислення;
  • займіться самоорганізацією, використовуйте тайм-менеджмент;
  • бізнес без вкладень почати складно, але можливо;
  • приступайте до справи якщо на руках як мінімум третину необхідної суми;
  • розгляньте варіант партнерства, пізніше Відділіться;
  • не відчиняйте то справа, в якому нічого не тямите;
  • не обов'язково реєструвати ІП або ТОВ, стаєте самозайнятими або займіться фрілансом без оформлення трудових відносин;
  • не зазіхає на супермаркет, ресторан, починайте з малого - торгового намету, маленького кафе;
  • попрацюйте рядовим співробітником в тій галузі, де хочете відкрити бізнес;
  • не звільняти з роботи, поки не ознайомитеся з тонкощами майбутньої справи;
  • щоб стати успішним підприємцем, вивчайте право, оподаткування, нові тенденції в економіці;
  • запишіться на бізнес-курси, крім знань придбаєте корисні знайомства;
  • вірте в те, що все вийде, не чекайте невдачі і провалу.

Якщо вирішите вкластися в соціально-значущі галузі - культуру, медицину, освіту, сільське господарство, то можна розраховувати на допомогу держави.

Підприємства цих сфер діяльності отримують субсидії. Будьте готові відзвітувати за кожен витрачений рубль.

Надаються в оренду приміщення на вигідних умовах, безкоштовні точки збуту продукції - виставки-магазини, ярмарки.

Якщо побоювання залишитися без засобів до існування переважають над бажанням відкрити свою справу, то починайте бізнес, зберігаючи робоче місце. Сміливо звільняйтеся після того, як доходи від своєї справи перевищать заробітну плату.

Як вибрати відповідну сферу діяльності

Як не помилитися з вибором ідеї для бізнесу, адже від цього залежить успіх подальших дій, майбутнє благополуччя.

Щоб правильно визначитися, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Проаналізуйте можливості і бажання

Перерахуйте на папері ваші навички, вміння, сильні сторони. Вирішіть, чим би хотілося займатися. Вибирайте ідею в залежності від того, до чого лежить душа.

Наведемо приклади. При схильності до точних наук і профільну освіту відкривають аудиторську контору, архітектурне бюро, юридичну консультацію.

Якщо превалює творче начало, то знаходять себе в сфері моди та дизайну, організовують невеликий квітковий магазин, салон-перукарню, студію манікюру або візажу.

  • Не піддавайтеся впливу з боку

Часто на вибір впливає оточення, направляє второваною дорогою. Якщо у батьків налагоджений бізнес, то вони сподіваються, що діти продовжать сімейну справу. Якщо жити за інерцією, виконувати чужі бажання, то це не принесе морального задоволення. Вибирайте шлях, заснований на реалізації своїх ідей, умінь.

  • Зверніться по допомогу

Слушна порада дасть досвідчений знає підприємець, який не перший рік в бізнесі. Будьте обережні, в інтернеті багато пропозицій платних консультацій про те, як правильно вибрати нішу, стати успішним. Але це не означає, що навчати вас буде людина з практичним досвідом, а не теоретик, який прочитав пару книжок.

Відразу відкидайте пропозиції швидких, високих доходів, швидше за все це розлучення, розрахований на недосвідченість і непоінформованість новачків. Тільки наполеглива щоденна праця призводить до результатів.

  • Підпишіться на електронні розсилки

Іноді трапляється цінна інформація, що приходить на електронну пошту зі спеціалізованих сайтів про бізнес.

  • Оцініть конкуренцію

Якщо там, де живете багато продуктових магазинів, то відкриття нового прибутку не принесе. Вибирайте інше місце або запропонуйте те, чого немає у конкурентів. При ринку, переповненому передбачуваної послугою або товарами, безглуздо відкривати подібну справу, якщо немає принципових відмінностей в його веденні.

  • Розрахуйте рентабельність

Існують напрямки бізнесу з низькою прибутковістю. Не варто займатися заздалегідь невигідним підприємництвом. Велика ймовірність зазнати краху.

Не бійтеся діяти. Розраховуйте на успіх. Якщо навіть початковий вибір виявиться невірним, з'явиться шанс повторно спробувати удачу.

Варіанти роботи на себе

Крім найманої праці існують інші способи заробити - відкрити бізнес, стати самозайнятою громадянином або зайнятися віддаленою роботою в якості фрілансера.

При наявності початкового капіталу, готовності ризикувати засобами відкриваються широкі можливості.

Розглянемо варіанти заробітку з вкладенням коштів:

Відкриття магазину

Торгівля найприбутковіший вид заробітку, так як населення постійно відчуває потребу в товарах широкого вжитку. Грамотно складений і реалізований бізнес-план, правильно розроблена кадрова і облікова політика, налагоджені контакти з постачальниками - головні складові успіху. Закупівля оптом продуктів харчування, одягу, товарів побутового призначення і перепродаж в роздріб приносить хороший дохід.

Ресторанний бізнес

Якщо є досвід роботи в сфері громадського харчування, ви готові запропонувати відвідувачам щось принципово нове, то для початку відкривають намет з готовими обідами або невелике кафе. Успіх ресторанного бізнесу залежить від місця розташування, рівня сервісу, кваліфікації найманих працівників.

Орієнтуються не на свої переваги, а на попит населення. Тільки в цьому випадку підприємство принесе прибуток.

інвестиції

При наявності грошових коштів і небажання працювати самому, знаходять стабільну компанію з високою рентабельністю, куди інвестують фінанси. Підприємство ризиковане, так як на отримання дивідендів впливають зовнішні чинники, наприклад, економічна криза.

приватна пекарня

Бізнес, заснований на випічці хлібобулочних виробів швидко окупається, так як хліб відноситься до товарів першої необхідності. Особливо привертають покупців продукти, виготовлені за оригінальними рецептами і технологіями.

Користуються великим попитом у населення кадрові агентства з працевлаштування, ломбарди, похоронні бюро.

Приносять хороший дохід навіть в провінційних містах салони краси, де крім перукарських послуг, пропонують манікюр, педикюр, масаж, косметологічні процедури.

Зареєструватися в якості самозайнятих і 2 роки не платити податки можуть:

  • репетитори;
  • няні, доглядальниці;
  • громадяни, які надають клінінгові послуги;
  • домробітниці.

Особливо популярні способи заробітку при мінімальних вкладеннях або їх відсутності. Робота на себе для чоловіків включає надання різноманітних послуг.

Ремонт побутової, комп'ютерної техніки

Бізнес заснований на професійних уміннях і навичках. Спеціалізується на одному виді техніки або обслуговується все - від телефонів до ноутбуків. Найбільш рентабельним вважається ремонт холодильників.

автосервіс

Кількість власників автомобілів збільшується з кожним роком, але не кожен може самостійно полагодити машину при поломці. Затребувані послуги автомеханіків, автослюсарів, автомалярів, автоелектрика.

"Чоловік на годину"

Якщо ви робітник-універсал, знайомий з плотницким, столярним справою, з навичками електрика, то замовлення від домогосподарок не змусять себе чекати.

Посередництво при купівлі та продажу нерухомості

Вартість квадратних метрів на ринку нерухомості тримається на високому рівні. І навіть невисокий відсоток з угоди (середній-2-3%) приносить відчутний прибуток в грошовому еквіваленті. Щоб стати затребуваним ріелтором потрібно стежити за тенденціями ринку, знати законодавство, вміти спілкуватися з клієнтами і мати щоденний багатогодинний робочий день.

Послуги з вантажоперевезень і вантажно-розвантажувальних робіт

При наявності «Газелі» чоловіки заробляють на квартирних і офісних переїздах, доставці товарів від дрібних виробників до торгових майданчиків. Для цього реєструють власне ІП або стають партнером транспортної компанії.

Будівельно-ремонтні роботи

Не обов'язково створювати будівельну фірму. Збирають бригаду однодумців або виконують косметичний ремонт квартир самостійно. Затребувана установка пластикових вікон, натяжних стель, стяжка підлоги, сантехнічні роботи.

Робота на себе для жінок з мінімальними вкладеннями або без них включає різні види діяльності.

Продаж готових обідів, випічки

Смачні домашні страви користуються попитом у офісних співробітників, що працюють по сусідству. Крім продуктів, знадобиться разова упаковка, власний транспортний засіб для доставки обідів споживачеві. Затребувані торти, десерти, пельмені і вареники ручної ліпки.

Створення букетів з іграшок

Не обов'язково бути фахівцем в цій галузі. Можна навчиться на майстер-класах або по відео-уроків. Ідея хороша тим, що її прибутковість становить не менше 70%.

Виготовлення домашньої косметики

Витрати на витратні матеріали для бізнесу на дому мінімальні. Вартість саморобного мила, кремів, пілінгових коштів не тільки покриває витрати, але і приносить прибуток близько 40%. Майданчиком для реклами і збуту служать сторінки, групи в соціальних мережах.

Розведення породистих кішок і собак

Заробляють на розведенні домашніх тварин. Непогані засоби приносять продажу цуценят і кошенят. Мінус бізнесу в нерегулярності доходу. Плюс - в спілкуванні з тваринами, отриманні значної суми за один раз. Наприклад, вартість модного тойтерьера в середньому становить 25 тисяч рублів. Якщо цуценят кілька, то дохід зростає в рази. Цей вид бізнесу частіше використовується як підробіток.

Пошиття і ремонт одягу на дому

При наявності навичок і швейної машинки заробляють на пошитті одягу за індивідуальними мірками. Особливим попитом користується послуга у клієнток з нестандартною фігурою. Велику частину доходу приносить підгонка готових виробів.

Творча робота на себе приносить дохід при правильному підході до справи. Крім того, підвищується популярність, майстер отримує загальне визнання.

Послуги з організації свят

Діяльність полягає в розробці сценаріїв, їх реалізації при проведенні тематичних вечорів, днів народжень, ювілеїв. Знадобиться сума до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на придбання святкового інвентарю, костюмів.

написання портретів

Один із найкращих подарунків на день народження - картина із зображенням іменинника. Популярна живопис в інтер'єрі квартир. Почніть з замовлень друзів і знайомих, створіть сайт в інтернеті, де опублікуйте зразки своєї творчості. Якщо у вас оригінальний почерк написання полотен, ви не обділені талантом, то можна стати затребуваним модним художником.

Послуги музикантів і композиторів

Зверніться в агентства з організації свят, запропонуйте включити ваш виступ в програму. Якщо маєте схильність до твору музики або текстів, навчитеся продавати результати творчості. Віртуозна гра на музичних інструментах, наявність спеціальної освіти дозволяють зайнятися викладацькою діяльністю.

Рукоділля

Любіть в'язати, вишивати, плести макраме або створювати оригінальні прикраси? Перетворіть захоплення в способи заробітку. При достатку на торгових майданчиках промислових товарів, що випускаються великими партіями, особливо цінуються вироби ручної роботи. Реалізовують продукти творчості через сайти, соціальні мережі, виставки-магазини.

Декор інтер'єру, ландшафту

Клієнти із засобами, але нічого не тямлять в облаштуванні житлових приміщень, прибудинкових територій готові оплачувати послуги дизайнерів. Для успішної роботи зберіть портфоліо з цікавими проектами, заручитися рекомендаціями колишніх замовників.

Користуються попитом послуги:

  • фотографів;
  • екскурсоводів;
  • викладачів іноземних мов;
  • туристичних агентств;
  • приватних дитячих садків;
  • тамади;
  • ді-джея;
  • по здачі в оренду житла або автомобіля;
  • з пасажирських перевезень;
  • фітнес-тренерів.

Вибирайте той вид бізнесу, який реалізує ваші бажання, дозволить застосувати накопичений професійний досвід, теоретичні та практичні знання.

Робота на себе в інтернеті

Робота на себе в інтернеті охоплює все більшу кількість людей. Плюси такої діяльності без прив'язки до конкретного географічному положенню. Всесвітня мережа дозволяє працювати як з російськими, так і з закордонними замовниками, полегшує пошук потенційних клієнтів, рекламу інтернет-бізнесу.

Робота на дому дистанційно від роботодавця актуальна для людей з обмеженими можливостями, матусь в декреті.

Найбільша група, яка заробляє в інтернеті, - фрілансери, що виконують замовлення на біржах або мають свою клієнтську базу.

До таких видів віддаленої роботи на себе відносяться:

  • програмування;
  • розробка, просування, адміністрування сайтів;
  • переклад текстів;
  • веб дизайн;
  • створення, відправлення інтернет-розсилок;
  • журналістика, копірайт;
  • реклама;
  • обробка фотографій або відеороликів;
  • ілюстрування.

Відповідальні фрілансери, що підвищують кваліфікацію, щодня відточують майстерність, заробляють в середньому 30-50 тисяч рублів щомісяця.

Поради початківцям фрілансерам:

  • щоб збільшити кількість замовлень, працюйте одночасно на декількох сайтах;
  • привернення уваги, підвищення довіри з боку роботодавця відбувається при повністю заповненій анкеті, резюме, складеному портфоліо;
  • зберігайте репутацію, відмовляючись від свідомо нездійсненного завдання;
  • для підвищення вартості робіт постійно вчіться, самовдосконалюється.

Досягти успіхів у роботі на себе через мережу нітрохи не легше, ніж створити бізнес без інтернету. В обох випадках доводиться багато працювати, переживати спади і підйоми, самостійно приймати рішення.

Крім фрілансу, в інтернеті поширені інші види діяльності.

Послуги з навчання та консультування

Маючи спеціальну освіту, професійний стаж, надають послуги-онлайн по скайпу логопеди, психотерапевти, викладачі іноземних мов. Затребувані консультації дієтологів, бухгалтерів, юристів. Продають послуги будь-якого роду провісники - астрологи, нумерологи.

Відкриття інтернет-магазину

Переваги перед традиційними торговими точками очевидні. Не треба платити за оренду площ для продажу, швидка розкрутка, велика географія покупців, постійна доступність.

Без вкладення коштів надають посередницькі послуги між закордонним продавцем і вітчизняним покупцем.

Створення власного проекту і його просування

Ця діяльність вимагає наявності творчої жилки. Якщо її немає, створіть аналог існуючих, часто відвідуваних сервісів, що надають клієнтам послуги. Наприклад, калькулятор ваги, підрахунок калорійності страв, порівняльний аналіз пропозицій банків по кредитуванню. Іноді, щоб отримувати стабільний дохід, досить розкрутити сторінку або групу в соціальних мережах.

Сайти монетизують за допомогою реклами, партнерських програм.

Плюси і мінуси роботи на себе

До позитивних сторін відкриття бізнесу відноситься:

  • розпорядження на свій розсуд чистим прибутком;
  • незалежність від начальників, можливість приймати рішення самостійно;
  • забезпеченість засобами в сьогоденні, зачепив на майбутнє;
  • заняття улюбленою справою, самореалізація, перевірка своїх здібностей.

Плюси ведення бізнесу в гарантованої роботи. Тільки від вас залежить як довго будете в справі. Підприємцям не загрожує скорочення штатів, звільнення, розширюється коло цікавих знайомств.

Мінуси роботи на себе:

  • відповідальність;
  • в разі невиконання податкових, кредитних зобов'язань доведеться розрахуватися власним майном;
  • перевірки контролюючих органів;
  • наявність стартового капіталу;
  • можлива відсутність прибутку;
  • ненормований робочий день.

Якщо не володієте набором необхідних лідерських якостей, не готові приймати рішення, брати на себе повну відповідальність, то робота на себе не для вас.

Підприємництво - постійна боротьба з конкурентами за клієнтів, ринки збуту. Потрібен запас коштів для життя і вкладень в справу на період становлення бізнесу, час на самоокупність, отримання прибутку.

Робота на себе відзначається періодами злету і падіння. Не завжди дохід стабільний.

Як офіційно почати працювати на себе

Після вибору конкретного справи, складання бізнес-плану, проходять реєстрацію в податковому органі як індивідуальні підприємці або товариства з обмеженою відповідальністю.

Якщо вибрали форму ІП, до оформлення заяви проконсультуйтеся у досвідченого бухгалтера, виберіть вид пільгового оподаткування.

Далі, визначитеся з відповідним для вашої справи кодом економічної діяльності, який відображений в довіднику ОКОВЕД-2.

Заповніть, надайте в податкову інспекцію або МФО документи згідно з Федеральним законом РФ від 08.08.2001 №129-ФЗ:

  • заяву про реєстрацію за формою Р21001;
  • копію паспорта;
  • документ, що підтверджує оплату держмита в розмірі 800 рублів;

За бажанням надається повідомлення про перехід на спрощену систему оподаткування (ССО).

Готову форму Р21001 підписуйте особисто в присутності інспектора або підпис і довіреність завірте у нотаріуса, якщо оформленням займається інша особа.

Лист записи ЕГРІП отримаєте в податковій через три робочих дні.

Для реєстрації ТОВ необхідно:

  1. Визначення юридичної адреси. Підходять власні, орендовані нежитлові приміщення, адреса прописки керівника.
  2. Наступним етапом придумайте оригінальну назву повне і скорочене.
  3. Виберіть один або кілька кодів КВЕД. Якщо який-небудь код економічної діяльності пропустіть, пізніше внесете зміни.
  4. Відкрийте розрахунковий рахунок у фінансовій установі.
  5. Визначтеся зі статутним капіталом.
  6. Сплатіть 4 тисячі рублів державного мита.
  7. Підготуйте і здайте документи для реєстрації - заява за формою Р11001, статут компанії, рішення засновника або протокол загальних зборів засновників.

Через три робочі дні, якщо надали пакет документів до податкової або через сім при здачі через МФЦ, отримаєте лист записи, що підтверджує внесення запису про ваш ТОВ в ЕГРЮЛ і свідоцтво про постановку на облік в податковому органі.

Незважаючи на недосконалість законодавства, тривалий період виходу на прибуток, ризики та інші перешкоди на шляху до досягнення мети, дерзайте. Не виходить у того, хто задовольняється малим, не має честолюбства і здорових амбіцій. Якщо володієте теоретичними і практичними знаннями в обраній сфері, вам щастить, то успіх не змусить себе чекати.

Комментарии (0)
Додати коментар
Особистий щоденник: як правильно вести
Особистий щоденник: як правильно вести
Особистий щоденник: як правильно вести
26.09.19 Психологія особистості
Щодня з людиною відбувається безліч подій, запам'ятати кожне в подробицях просто неможливо.
Як стати успішною жінкою в усьому: секрети тріумфу
Минув час, коли жіночі мрії про успішну кар'єру не сприймалися всерйоз. Зараз пані нарівні з чоловіками ставлять цілі, просуваються по службових сходах і розвиваються
Як стати успішною і багатою людиною
Як стати успішною і багатою людиною
Як стати успішною і багатою людиною
05.09.19 Психологія особистості
Мати високий фінансовий достаток мріють багато, але домагаються успіху лише одиниці. Небагато людей можуть підняти прибутковий бізнес з нуля, без отриманого від родичів
Як перестати заздрити людям: робота над собою
Заздрість досить часто стає причиною скоєння людиною страшних вчинків. Цей порок має руйнівну силу, змушує відчувати незадоволеність, біль, страждання, якщо хтось інший
Спекуляції на фондовому ринку
Спекуляція, спекулянт, перекупник - чомусь ці слова у суспільства викликають не найприємніші асоціації.
Кар'єра або сім'я
Кар'єра або сім'я
Кар'єра або сім'я
07.08.19 Сімейні стосунки
Багато дівчат і жінки вже не так сильно прагнуть вийти заміж і створити сім'ю. А ось побудувати кар'єру і успішно влаштуватися в житті для них куди більш цікавим, ніж