Чим зайнятися в житті
Часом наше життя робить крутий поворот і потрібно все почати спочатку. Ця стаття розповість, чим зайнятися в житті, як позбутися від стереотипів, як оцінити свої здібності об'єктивно і як зрозуміти, куди тримати шлях.
Якщо у вашому житті трапився крутий поворот, і вам знову доведеться розбиратися, чим зайнятися в житті, не турбуйтеся і не приймайте на свій рахунок. Розглядайте цю ситуацію як додаткову можливість розширити коло своїх навичок.
Якщо ситуація вже сталася, чи не закопуйте себе в міркуваннях про причини і вашої ролі в невдачі. Простіть себе і рухайтеся далі. Ніколи не пізно почати все спочатку, тим більше, якщо попередня діяльність вас не влаштовувала. Дозвольте собі бути щасливим і успішним.
Якщо ви визначаєтесь з професією або діяльністю вперше, враховуйте, що вибране заняття може в майбутньому вас не влаштувати і, швидше за все, воно не назавжди, як ви могли собі запланувати. Тому не перебільшуйте значення зробленого вами вибору.
Як знайти справу до душі
Ви сповнені рішучості, щоб змінити професію або зробити цей вибір вперше. Як вирішити, чим займатися в житті?
Позбавтеся від стереотипів
Важлива справа вимагає ясності розуму. Ви коли-небудь замислювалися про те, наскільки розум людини «зашлакован» стереотипами, які передаються з покоління в покоління і «підтверджуються» на практиці розповідями від ваших родичів-друзів-знайомих. Якщо ви чуєте такі міркування регулярно, то підсвідомо ви будете ними керуватися, навіть якщо вам здається, що ви в них не вірите.
Забудьте про них. Подумайте про те, що потрібно вам. Історія кожної людини індивідуальна. Професійна діяльність вибудовується за рахунок навичок людини як фахівця, його досвіду, особистих якостей і випадку. Так, іноді, наприклад, випадкові зустрічі кардинально змінюють хід подій, незважаючи на довгі роки роботи в успішній фірмі серед справжніх професіоналів.
Оцінюйте свої здібності і можливості об'єктивно
Відсутність таланту, навичок і / або досвіду роботи в певній сфері діяльності не говорить про те, що в майбутньому у вас не вийде досягти успіху в цій ніші. Наприклад, якщо в школі з математики у вас була трійка, це не означає, що ви не зможете стати фахівцем оптових продажів (якщо такий існує, приклад умовний).
Подумайте, які навички необхідні в цікавій для вас сфері, де ви зможете отримати досвід, що слід прочитати, щоб увійти в курс справи.
Будьте готові до боротьби
Обрана вами професія буде подобається не всім. Якщо ви коли-небудь чули від батьків фразу «Ну і ким ти будеш? Музикантом? Збираєшся до кінця життя в переході жебракувати? » або «Акторкою хочеш стати? Все життя ролі чекати будеш? А якщо ролей давати не будуть? А знаєш, скільки таких, як ти, актрис? », То ви розумієте, про що мова.
Подібна ситуація може складається і тоді, коли ви міняєте сферу діяльності в зрілому віці. Будьте готові почути щось на кшталт: «ну а освіту навіщо ти таке отримувала?» або «сім'ю тобі пора заводити, а не роботу міняти». Поставтеся до зауважень поблажливо, можливо родичі бажають вам добра. Дотримуйтесь своєю дорогою. Якщо справа не вигорить, ви отримаєте неоціненний досвід, а це теж добре.
Як діяти?
Ви відкинули сумніви і забули про стереотипах, але все ще далекі від конкретики у визначенні того, чим зайнятися в житті.
Як зрозуміти, чим займатися в житті:
- подумайте, про що ви мріяли в дитинстві? Чим пояснювали свій вибір? Можливо, ваша мрія перетворилася, і ви в силу обставин про неї забули (потрібно шукати більш затребувану професію, у вас іпотека, потрібно допомагати батькам та інше). Займіться реалізацією своєї мрії. Подумайте про свої життєві цінності. Може вони підкажуть вам, як зробити правильний вибір. Часом, щоб рухатися далі, людині потрібно закрити свій гештальт, т. Е. Закінчити розпочате. Більш докладно можна почитати в мережі;
- візьміть аркуш паперу і напиши перелік всіх професій, які вас приваблюють;
Важливо! Щоб заспокоїтися і упорядкувати думки, зверніть увагу на медитацію. Якщо ви посміхнулися, марно. Медитація - це не поза лотоса, ароматні палички, закочені очі і схрещені пальці на руках. Це діалог із самим собою. Це тиша в думках. З огляду на інформаційній перевантаженості спокійна обстановка і глибоке дихання здатне допомогти набагато більше, ніж вам здається.
- відзначте із зазначеного переліку ті професії, які близькі вашої спеціальності або утворення в цілому;
- далі вкажіть, якими навичками ви володієте. Постарайтеся визначити конкретні навички, наприклад: я досвідчений користувач ПК, володію 1С, вільно розмовляю англійською мовою та інше;
- також окремим списком перерахуйте навички, якими ви хотіли б мати (мрієте легко і грамотно писати тексти, освоїти якусь графічну програму або інше);
- зіставте професії, про які ви мрієте з навичками, якими вже володієте. Можливо, ви вже можете спробувати себе в новій сфері;
- подумайте, які з збіглися професій принесуть вам достатній дохід, які будуть для вас задоволенням;
- які професії співвідносяться з навичками, якими ви не володієте. Це ті навички, яким вам доведеться вчитися, якщо ви не знайдете собі заняття відразу;
- розвивайтеся;
Щоб розширити коло доступних для вас професій і занять, читайте книги з нових областей і незвичних вам жанрів, відвідайте тренінги або семінари в своєму місті, шукайте можливості отримати новий досвід. Не бійтеся, що будете виглядати на семінарах нерозумно. Так, ви прийшли на тренінг тільки для загального розвитку. Ну і що? Це ваша справа, ви за це платите гроші. Можливо, тут ви зустрінете нових цікавих людей, які поділяться з вами своїми планами або захопленнями, тим самим надихнуть і вас.
- поспілкуйтеся зі старими знайомими, які працюють в інших сферах діяльності. Запитуйте не про те, як багато вони отримують, а про те, чим їм подобається їхня робота. Запропонуйте знайомим свою допомогу в професійній діяльності в якості стажера або найманого робітника, щоб спробувати себе в новій сфері;
- щотижня вивчайте сподобалися професії. Впевнені, що заняття не для вас - викреслюйте. Не відмовляйтеся від професії бездумно: за типом доведеться довго вчитися або занадто мало грошей платять. Швидше за все ви не володієте всією глибиною знань з цього питання. Розширюйте свій кругозір. шукайте;
- займіться самоосвітою: зареєструйтеся на Курсере, пройдіть кілька курсів. Знання американських і вітчизняних вчених відкриють для вас нові сфери для діяльності, надихнуть і, можливо, допоможуть визначитися;
- заведіть блог. У ньому ви зможете ділитися своїми знаннями, досвідом роботи або враженнями. Відео-блог вимагає великих витрат і досвіду, тому почніть з малого;
- постарайтеся кожен день займатися чимось новим: займіться музикою, малюванням, читанням, курсами, акторською майстерністю, кулінарією. Якщо кожен день приділяти новим заняттям трохи часу, обов'язково знайдеться той, що вам сподобається;
- заведіть щоденник. Щодня або по можливості записуйте виконані справи, які будуть корисні для вашого кар'єрного або особистого розвитку. Наприклад, почав проходити Соло на клавіатурі, щоб навчитися друкувати сліпим десятипальцевим набором. Або відвідав виставку в місцевій галереї, вирішив зайнятися мистецтвом як хобі;
- щодня ставте перед собою цілі і досягайте їх. Звучить дуже шаблонно. Але це працює. Так ви зможете систематизувати свій час протягом дня, зрозуміти, на що ви його витрачаєте, а досягнення мети додасть вам задоволеності і впевненості. Серйозно! Ставте перед собою реальні невеликі цілі або завдання, так, щоб ви змогли їх виконати протягом дня, і вони були б для вас корисними. Записуйте мети попередньо або напередодні ввечері. З ранку дуже важко збагнути, куди рухатися і чого домагатися.
Де шукати мотивацію?
Якщо після тривалих пошуків ви відчуваєте тільки тугу і втому, ви погано шукали або нове заняття вам зовсім не потрібно. Іноді міркування про пошук себе в цьому житті потрібні людині для залучення уваги або для пояснення іншим своєї бездіяльності: мовляв, ну талант-то у мене є, просто не цінує ніхто, все зараз тільки через зв'язки.
Мотивація і натхнення прийде в процесі роботи, коли ви зрозумієте, що можете домагатися поставлених цілей і працюєте над ними щодня. Почніть з малого!
Заробляти або насолоджуватися улюбленою справою?
Якщо улюблена справа не приносить бажаного доходу, це не означає, що від нього потрібно відмовлятися на користь чогось більш прибуткового. Можливо, ви дієте не в тому напрямку і працюєте не в тій організації. Як показує практика, заробляти можна на будь-якій справі, яке користується попитом.
приклад
Наприклад, ви відмінно малюєте. Здавалося б, чим цікавим зайнятися в житті, якщо я вмію тільки малювати? Створювати портрети на пляжі і в переході ви встигнете завжди. Подумайте про те, що насправді добре малювати можуть не всі. Художник може стати відмінним дизайнером (необов'язково при цьому вміти шити або розуміти в будівництві, щоб стати дизайнером інтер'єрів, почніть з малого!), Створювати арт-портрети, логотипи, зображення в векторі, співпрацювати з видавництвами і створювати зображення до художніх творів і багато іншого . При цьому необов'язково чекати поки ви закінчите художню школу. Завдяки інтернету приступити до роботи ви можете в будь-який час. Якщо ви вже закінчили художню школу, для вас відкрита дорога, наприклад, в архітектори, однак для цього доведеться додатково отримати освіту.
Улюблене заняття не завжди приносить таке задоволення, як ви собі уявляєте в самому початку шляху. Здається, що це буде дуже цікаво, захоплююче, ви, наприклад, будете спілкуватися з людьми, удосконалювати свої навички, підніматися кар'єрними сходами, а коли насправді стикаєтеся з роботою, виявляється, що спілкуватися з людьми не завжди буває приємно, і люди бувають різні, а проекти бувають на стільки складними, що забуваєш поїсти, не те, що проходити якісь нові курси з метою самонавчання.
Якщо гідну оплату праці від ненависної роботи вас не радує, проте від грошей вам відмовитися ніяк не можна, продумайте шляхи відходу, т. Е. Знайдіть собі хобі.
Як визначити, чим займатися в житті, і в яку сферу податися? Спробувати кожну з них. Поспілкуватися з співробітниками бажаних підприємств і посад. Пройти практику або стажування в якості помічника керівника або рядового співробітника.
Серйозний дохід часто з'являється не на початку кар'єри. Вирішіть для себе, чи готові ви старанно працювати і отримувати досвід задовго до появи великої зарплати і вражаючою посади?
Як зрозуміти: моє це чи не моє?
На думку Мег Джей, американського психолога, сумніви традиційно мучать особистостей у віці до 30 років. Для загального розвитку можете ознайомитися з її роботою «Важливі роки», проте не переживайте, що ваші 20 років далеко позаду.
Щоб вирішити для себе, чи потрібна вам обрана робота, нею потрібно займатися, а не розмірковувати. Якщо ви порівнюєте себе з однокласницею або сусідом, які були набагато дурніші вас, однак заробляють більше, проблема не у вашій роботі або талантах, а в вас. Ви ніколи не знайдете свою сферу діяльності, оскільки завжди будуть люди, які працюють менше, а задоволення і грошей отримують більше, а ви так і залишитеся з низькою самооцінкою, якщо не почнете працювати над собою.
Не шукайте собі заняття або роботу на все життя. Тягар відповідальності при пошуку не дасть вам розслабитися і вибрати, оскільки ви дуже перебільшуєте значення цього вибору. Працюйте над тим, чим подобається займатися. Чи не вважайте незароблених грошей. Подивіться відео з виступів на каналі TED про роботу за покликанням. Особливо корисно відео «Припиніть шукати свою мрію».
Думайте і працюйте над тим, щоб стати незамінним фахівцем в цій сфері, і тоді ваша робота буде оплачуватися відповідно.
Отримуйте задоволення від роботи. Серйозно. Це почуття не приходить від конкретної діяльності або від високого доходу. Відчуття задоволення і задоволення від роботи потрібно вміти отримувати, а не чекати, поки воно зійде до вас. Над цим також доведеться попрацювати.
Тест: як визначити, чим займатися в житті
Як зрозуміти, чим хочеш займатися в житті? Звернутися до психолога або пройти тест в мережі Інтернет.
У школі перед випуском психологи пропонують дітям пройти ряд тестів на профорієнтацію. Результати тестів допомагають випускникам зрозуміти, в яких сферах їм було б комфортніше за все психологічно і професійно. Якщо ви пам'ятаєте, питання також охоплюють навички учнів: що краще у них виходить, чи люблять вони спілкуватися з людьми, легко вони користуються технікою та інше. Подібні тести універсальні, а тому їх можна проходити в будь-якому віці.
Щоб отримати професійну пораду, розшифровку і допомогу, ви можете звернутися до психолога або в центр зайнятості. Так, ось так приходите в центр зайнятості, навіть якщо у вас є робота, і говорите: «Не знаю, чим займатися в житті», хочу отримати консультацію, пройти тест на профорієнтацію. Якщо відповідальний співробітник на місці, вам обов'язково допоможуть.
Якщо відвідувати держустанова бажання немає, шукайте тести самостійно, бажано в фаховій літературі (хоча б їх назви) або на спеціалізованих сайтах. Так результати будуть більш об'єктивними.
Найважливіше в проходженні тестів - відповідати чесно.
Висновок
Якщо основна проблема вашому житті полягає в тому, що у вас немає грошей, то ваша проблема не в грошах, а в роботі, якої ви присвячуєте свій час. Не шукайте ідеальну роботу або заняття, уваги на роботу «не для мене» і дрібні труднощі, які виникають в будь-якій сфері діяльності. Не порівнюйте свої цілі і дохід з чужими успіхами. Вчіться отримувати задоволення від будь-якої роботи, будьте універсальними і гнучкими у професійній діяльності, і тоді «ваша» робота вас обов'язково знайде.