Що таке лазерний пілінг обличчя: види, результати, ціна, відгук, фото до і після
Привіт, дорогі красуні нашого сайту! У сучасній косметології існує величезна кількість омолоджуючих процедур. У цій статті розповімо про одну з таких передових методик, як лазерний пілінг обличчя.
Що таке лазерний пілінг
Лазерні технології відомі з 60-х років двадцятого століття і успішно застосовуються в різних областях. Лазер активно почали використовувати в промисловості, медицині, потім і в косметології.
Лазерне випромінювання має здатність впливати на певні ділянки тканин на різній глибині і з різним ступенем впливу. При цьому вчені навчилися регулювати інтенсивність випромінювання і довжину хвиль, час впливу. Сталося це не відразу, а лише в 1983 році, коли був відкритий метод виборчого фототермолиза - лазер прогрівав певні великі ділянки шкіри. З цього моменту почався розвиток цілого розділу в косметології - лазерної косметології.
У 2003 році був розроблений метод фракційного (імпульсного) фототермолиза, який дозволив розширити рамки косметології і дав повний контроль над лазерними маніпуляціями. Суть цього методу полягає в Пучкова або точковому впливі променя лазера в мікродозах (фракціях).
Термін «термолиз» означає розкладання хімічних сполук під дією температури без застосування каталізаторів.
Дуже скоро лазерні технології стали застосовувати не тільки для епіляції, корекції судинних сіток, а й як омолоджуючих процедур - лазерного пілінгу та лазерної шліфовки.
Суть лазерної терапії полягає в тому, що пучок світла з певною довжиною хвилі впливає на тканини, завдаючи мікротравми і руйнуючи в цьому місці тканину. Тим самим на місці зруйнованих клітин з'являються нові, більш оновлені. Навколо мікротравми активізується розподіл і регенерація клітин, стимулюється вироблення колагену і еластину.
Переваги лазерного пілінгу особи:
- Ефективність - є більш результативним у порівнянні з іншими видами пілінгу;
- Тривалість ефекту - лазерний пілінг здатний зберігати досягнуті зміни до декількох років;
- Бактерицидность і мінімум ускладнень - лазерне випромінювання здатне вбивати мікроби і позбавити від токсинів, тому в місці мікротравм не виникає ускладнень;
- Безшовне омолодження - за ефектом на ранніх стадіях вікових змін порівнянна з пластичними операціями;
- Позбавлення від мікрорубці, нерівностей, ефект ліфтингу.
Види лазерного пілінгу
Розрізняють два види лазерного пілінгу: холодний і гарячий.
- Холодний лазерний пілінг спрямований на усунення верхніх шарів шкіри, не зачіпаючи епідерміс. Такий спосіб пілінгу називають поверхневим і він надає регенеруючу дію на шкіру, отшелушивая і очищаючи в щадному режимі. Для холодного пілінгу використовуються короткі довжини променів і вплив відбувається на невелику глибину тканин.
- Гарячий лазерний пілінг діє також пошарово, при цьому прогріваючи нижні шари епідермісу. Цей вид пілінгу більш ефективний і називається серединним або глибоким. Гарячий метод більш хворобливий, але і ефективний. Гарячий лазерний пілінг активно застосовується в медицині і косметології для лікування рубців, пігментних плям.
Види лазерних апаратів
Для лазерного пілінгу використовуються два види лазерів:
- ербієвий;
- карбонатний, карбоновий (CO2) або вуглекислотний.
ербіевий лазер використовує в своїй конструкції хімічний елемент ербій, крізь який проходить промінь. Тим самим ербіевого лазерне вплив надає дбайливе відлущування і застосовується для холодного лазерного пілінгу.
карбоновий лазер здатний зрізати тканини аналогічно хірургічного скальпеля. Дія карбонового пілінгу особи більш глибоке, а результат краще. Карбоновий лазер використовується для гарячого лазерного пілінгу.
Сучасні апарати для лазерного пілінгу представлені ще одним видом використовуваного лазера - комбінований. Залежно від області впливу таким апаратом застосовується карбоновий або ербієвий вид лазера.
Лазерний пілінг і лазерне шліфування: відмінності
Багато хто плутає лазерну шліфовку з пілінгом. Однак, це різні процедури, незважаючи на схожу методику проведення.
- Лазерний пілінг відноситься до поверхневої чищення, а шліфовка до серединної і глибокої чисткам. Лазерна шліфовка зачіпає глибокі шари тканин і проводиться під загальною анестезією. Найчастіше, шліфування проводиться карбоновим лазером.
- За ефектом шліфування більш результативна візуально і по стійкості, але є болючою процедурою і має більш тривалий період відновлення. Пілінг ж відноситься до більш щадить процедурі.
відмінності |
лазерний пілінг |
Лазерна шліфовка особи |
Глибина проникнення в шкіру | до 30 мкм: зачіпається тільки верхній ороговілий шар епідермісу | 100-150 мкм і місцями руйнує базальну мембрану і дерму |
призначення | Усунення косметичних дефектів, поліпшення кольору шкіри | Оновлення шкіри і видалення зморшок, татуювань, рубців, розтяжок. |
цілі процедури | Усунення неглибоких проблем | Широкий спектр дії: від розгладження зморшок до усунення видимих дефектів шкіри. |
Показання та протипоказання
Лазерний пілінг можна застосовувати в наступних випадках:
- нерівна шкіра;
- пігментні плями;
- невеликі рубці і сліди від акне;
- фотостаріння;
- неглибокі зморшки.
До протипоказань відносяться:
- запальні процеси на шкірі;
- гнійничкові, відкриті і мокнучі рани;
- вагітність;
- цукровий діабет;
- захворювання серця і судин;
- глибокі келоїдні рубці;
- гіперпігментація;
- епілепсія;
- інфекційні захворювання;
- будь-які стани з підвищенням температури;
- онкологічне захворювання;
- герпес;
- захворювання крові і її погана згортання;
- гіперчутлива шкіра.
Проведення процедури лазерного пілінгу
- Підготовчий етап - перед лазерним пілінгом обов'язкова консультація з фахівцем, який дасть необхідні рекомендації по підготовці до процедури, подальшому догляді і про всі стадії процедури. За тиждень перед пілінгом слід уникати відвідування сауни або лазні, а також не можна робити інші види пілінгу, чисток. За два дні не слід використовувати декоративну косметику. На момент процедури шкіра повинна бути чистою, без косметики.
- Процедура лазерного пілінгу - перед сеансом наноситься анестезуючий крем або гель приблизно за півгодини до лазерного пілінгу. Може наноситися і спеціальний лосьйон. Видаються спеціальні окуляри для захисту очей або накладки, шапочка для волосся. Процедура проводиться лежачи, фахівець вибирає потрібний режим і вид лазера і проводить пілінг особи. Після обробки лазером на шкірі залишаються сухі помітні пятна.Процедура займає від 20-30 хвилин до 1 години, в залежності від кількості проходів. Після сеансу на обличчя наноситься спеціальний захисний крем або лосьйон.
При глибокому лазерному пілінг і лазерній шліфовці використовується загальний наркоз в спеціалізованій клініці.
- відновлювальний період - про це етапі розповімо докладніше.
Відновлення та догляд після лазерного пілінгу
Успішний результат багато в чому залежить від подальшого догляду. Фахівцем рекомендується спеціальні креми та мазі, що містять загоюють компоненти, так як після лазерного пілінгу на обличчі спочатку утворюються набряки і почервоніння. Відразу після сеансу можливі больові відчуття, печіння і свербіж. Потім протягом декількох днів утворюються синці з виділенням сукровиця, освітою кірки. Всі ці наслідки проходять при належному догляді через 7-10 днів.
Загалом відновний період триває близько 20 днів до остаточного формування результату. Миючі засоби, виписані лікарем-косметологом необхідно наносити якомога частіше, потім застосовувати загоюють мазі і креми. Іноді рекомендують холодні компреси. Також можуть бути рекомендовані лікарські препарати для прийому всередину.
Після лазерного пілінгу необхідно захищати обличчя від ультрафіолету, використовуючи спеціальні креми з УФ-фактором. Шкіра після пілінгу стає світліше і чутливіші.
У відновний період необхідно дотримуватися збалансованого харчування, уникати жирного, солоного, великої кількості кофеїну і алкоголю.
Тривалість ефекту і частота процедур
Після лазерного пілінгу протягом року йде активне вироблення власного колагену. Стійкість ефекту зберігається протягом 5 років. Для ефективного результату необхідно курсове проведення лазерного пілінгу. Кількість процедур і їх періодичність на курс будуть залежати від стану шкіри і її проблемності. В середньому курс триває 2-6 процедур з різною періодичністю через місяць, три тижні або два місяці.
Вікова категорія для лазерного пілінгу не обмежена. Єдиним обмеженням є неповнолітній вік і наявність протипоказань. В основному, лазерний пілінг підходить для жінок з 25 років.
Фото до і після лазерного пілінгу шкіри обличчя
Побічні ефекти і можливі ускладнення
При неправильній методиці проведення, недостатньої кваліфікації фахівця і неналежному догляді після лазерного пілінгу можуть виникнути ускладнення:
- термічні опіки;
- загострення герпесу;
- гіперпігментація;
- запальні процеси;
- міліі - білі цятки або висипання.
До побічних ефектів можна віднести підвищення чутливості шкіри, зниженні бар'єрних функцій в перший час після процедури.
Лазерний пілінг: шліфування шкіри - відгук, фото до і після.