
Злазить шкіра на пальцях: причини, способи лікування
Привіт, шановні читачі. У цій статті хочемо вам розповісти про те, чому злазить шкіра на пальцях і як впоратися з цією проблемою.
Причини
Перш ніж приступати до вирішення проблеми лущення шкіри на пальцях необхідно з'ясувати причину даного патологічного процесу. Отже, чому злазить шкіра на пальцях, долонях і між пальців:
- дерматологічні патології;
- негативний вплив на організм радіоактивного опромінення;
- тривалий прийом гормональних і антибактеріальних препаратів;
- вплив високої і низької температури на поверхневі шари дерми;
- агресивна дія хімічних засобів;
- захворювання підшлункової залози;
- авітаміноз;
- психоемоційний перенапруження;
- неправильний догляд за шкірою;
- алергічні реакції.
Давайте розберемося докладніше, чому злазить шкіра на пальцях рук.
Нестача вітамінів
Недостатнє надходження вітамінів, мінералів, мікро і макроелементів призводить до розвитку безлічі патологічних процесів, які зачіпають роботу всіх органів, а також призводить до зниження стійкості імунної системи.
За стан шкіри на пальцях відповідає вітамін А і Е. Пік, коли тріскаються пальці і злазить шкіра, доводиться на зиму, ранню весну і пізню осінь. У цей час відбувається різке зниження надходження корисних речовин в людський організм.
Як правило, накопичених «запасів» за літній період досить, щоб не зіткнутися з проблемою розтріскування шкіри на руках. Але коли недостача стає критичною - утворюються тріщини.
Щоб впоратися з такою проблемою, досить трохи змінити свій раціон харчування. З пізньої осені і до ранньої весни додайте в свій раціон більше овочів і фруктів, які можна придбати в магазині.
Для того, щоб поповнити запаси вітаміну А потрібно вживати в їжу сливи, томати, капусту, моркву, гарбуз, абрикос та інші. Щоб забезпечити свій організм вітаміном Е, їжте більше злакових, яєць і молочної продукції.
Побутова хімія
Агресивна дія хімічних сполук, які містяться в миючих засобах, найбільш часто призводять до розтріскування шкіри на подушечках пальців і між пальців. Від впливу хімічних речовин на шкіру рук страждають частіше жінки, ніж чоловіки. При попаданні хімічних сполук на поверхневі шари дерми, відбувається хімічна реакція, результатом якої є лущення і тріщини на пальцях.
Щоб справитися з цією причиною, досить використовувати гумові рукавички для миття посуду, підлог і інших робіт, які пов'язані з прямим контактом з побутовою хімією. В іншому випадку на тлі отруєння епідермісу хімічними засобами можуть розвиватися алергічні реакції, екзема, дерматити та інші дерматологічні захворювання.
Алергія
Алергічна реакція одна з причин, чому у дитини злазить шкіра між пальців. Найбільш часто так проявляється харчова алергія, рідше на засоби гігієни, шерсть, пил та інші.
Якщо у вас злазить шкіра на пальцях рук і ніг, необхідно звернутися за консультацією до дерматолога і алерголога, які допоможуть за допомогою лабораторних досліджень визначити причину появи алергії. Справитися з індивідуальною непереносимістю побутових продуктів і продуктів харчування допоможе повна відмова від них і їх похідних.
Якщо не боротися з тріщинами на пальцях і між ними існує висока ймовірність інфікування, що може привести до серйозних ускладнень.
Шкірні захворювання
Основними дерматологічними проблемами, які призводять до розтріскування і лущення шкіра пальців є дерматити, псоріаз, екзема, червоний вовчак, грибок.
Грибок - заснована причина, чому злазить шкіра на пальцях рук і ніг. Неправильний догляд за шкірою, підвищена вологість створює сприятливе середовище для розмноження грибкової інфекції, яка живе в організмі людини. Характерними ознаками є тріщини, лущення, зміни кольору ділянок шкірних покривів, свербіж.
Справитися самостійно з дерматологічними проблемами складно, тому необхідно звернутися за консультацією до фахівця. Дерматолог допоможе встановити тип патологічного збудника і призначить лікування, яке буде активно відносно виявленої патогенної флори.
Стрес
Ще одна причина, чому тріскаються пальці, і злазить шкіра - стрес. Він негативно впливає на весь організм, призводить до порушення працездатності всіх органів, порушує обмінні процеси.
Щоб справитися з цією першопричиною, максимально постарайтеся захистити себе від нервових перенапруг, негативних емоцій і перевтоми. Якщо така можливість відсутня в період максимального навантаження можна використовувати медикаментозні препарати природного походження, які мають виражений седативний ефект.
Недостатнє зволоження
Надлишок вологи на шкірних покривах призводить до розмноження грибкової інфекції. Надмірна сухість знижує еластичність і м'якість епідермісу, що призводить до порушення його цілісності.
Справитися з цією причиною допоможе достатнє зволоження шкіри. Щоб наносяться зволожуючі засоби надавали максимальний ефект необхідно провести видалення ороговілого шару дерми за допомогою щітки і пемзи.
Як доглядати за шкірою рук
Щоб впоратися з проблемою лущення, розтріскування і свербіння шкірних покривів необхідно дотримуватися наступних правил:
- Слідкуйте за гігієною рук. Після відвідування громадських місць ретельно мийте руки під проточною водою. Це допоможе позбутися від інфекції, бруду.
- Мийте руки в теплій воді. Занадто гаряча вода робить шкіру сухою, а холодна не може в достатній мірі справитися з патогенною флорою.
- Для гігієнічних процедур використовуйте мило з натуральними компонентами, з ефектом зволоження і живлення.
- Після процедури очищення рук ретельно просушіть їх. Це допоможе прибрати зайву вологу з шкіри, що запобіжить розмноження грибкової інфекції.
- Після миття рук нанесіть зволожуючий крем. Перед сном рекомендуємо використовувати вітамінні креми, які не тільки зволожать дерму, а й наситять її корисними речовинами, що допоможе підвищити місцевий імунітет і впоратися з нестачею вітамінів.
- При наявності алергічних реакцій, усуньте її причину.
- Для роботи з хімічними засобами, водою використовуйте гумові рукавички.
Медикаментозне лікування
Залежно від причини появи тріщин, лущення і свербіння на пальцях і між пальців, фахівцями призначається одне або кілька напрямків лікування:
- Для відновлення шкірних покривів використовуються зволожуючі, ранозагоювальні, що пом'якшують, живильні креми, мазі, бальзами. Косметичні засоби допоможуть впоратися з неглибокими тріщинами і незначним лущенням. Лікарські мазі і креми допоможуть впоратися з більш вираженими проблемами. Важливо, щоб обрані засоби складалися з натуральних компонентів.
- Для запобігання інфікування уражених ділянок шкіри пальців призначаються антисептичні засоби для місцевого застосування.
- Якщо тріскаються пальці і злазить шкіра через проникнення бактеріальної інфекції на поверхневі шари дерми, використовуються препарати з антибактеріальним ефектом.
- При порушенні живильної і обмінної функції рекомендовані препарати місцевої та загальної дії для нормалізації метаболізму.
- Для лікування грибка використовуються спеціальні протигрибкові засоби для зовнішнього застосування. У разі важкого перебігу і обширного ураження призначаються протигрибкові ліки для перорального прийому.
- Якщо злазить шкіра на пальцях в зв'язку з розвитком дерматиту, псоріазу або екземи призначаються гормональні препарати для місцевого застосування.
- Для лікування алергічних проявів на пальцях використовуються антигістамінні препарати для зовнішнього або внутрішнього застосування.
Салонні процедури
Справитися з лущенням і тріщинами можна відвідавши косметичні салони, де вам запропонують провести одну з процедур: парафінотерапія, гарячий манікюр і спеціальні СПА процедури для рук. Всі ці процедури є доступними.
Перед проведенням парафінотерапії фахівець обов'язково підготує шкіру за допомогою м'якої скрабу, а після неї завдасть зволожуючий, живильний або вітамінний крем. Далі проводиться безпосередньо процедура. Завершується догляд за шкірою рук зволожуючим кремом. Кількість таких процедур може коливатися від 5 до 10.
Для проведення гарячого манікюру косметолог пропонує опустити руки в теплу косметичне масло. Тепло сприяє прискоренню обмінних процесів в тканинах, покращує циркуляцію крові, розкриває пори. Це допомагає краще наситити шкіру рук поживними речовинами. По закінченню сеансу на руки наноситься зволожуючий крем.
СПА-манікюр - комплексна процедура, яка спрямована на харчування, омолодження шкіри, регенерацію клітинних структур. У комплекс входить пілінг, ванночки, маски і масаж рук.
Косметичні засоби
Для усунення лущення, розтріскування шкіри в якості основної та допоміжної терапії можуть використовуватися косметичні засоби. Для отримання необхідного ефекту необхідно використовувати крему, мазі, бальзами, які мають ранозагоювальну, зволожуючим, живильним дією. Перед покупкою крему або мазі ознайомтеся з його складом. Як правило, найбільш ефективні засоби включають:
- гліцерин - компонент мазі, крему або бальзаму, який володіє хорошим зволожуючим ефектом;
- ромашка - лікарська рослина, яке має ранозагоювальну, регенеруючу, протизапальну й антисептичну дію;
- алое - містить безліч корисних речовин, які допомагають пом'якшити ущільнені ділянки шкіри, має дезінфікуючу і ранозагоювальний ефект;
- лецитин - зволожуючий компонент крему, який часто використовується замість гліцерину;
- гіалуронова кислота - забезпечує достатнє зволоження і омолодження;
- колаген - підвищує еластичність поверхневих шарів дерми, зволожує і перешкоджає зневоднення шкіри;
- ліноленова кислота - підтримує водний баланс шкіри, покращує захисні сили.
Ванночки для рук
Для боротьби з проблемою лущення і тріщин приготуйте лікарські ванночки:
З крохмалем. Розведіть в 2 л. теплої води 20 г крохмалю і потримайте в отриманому розчині руки протягом 20 хвилин. Після процедури використовуйте зволожуючий крем.
- З картоплею. Для приготування такої ванни вам необхідно відварити 2 невеликих бульби картоплі, розім'яти їх в пюре. До картоплі додайте молоко і воду в пропорції 1: 2. Час процедури до 30 хвилин.
- З желатином. Приготуйте 5 г желатину відповідно до інструкції, яка вказана на упаковці. Після його набухання, додайте 200 мл води і доведіть до кипіння. Остудіть до прийнятної температури.
- З молоком і гліцерином. Для приготування розведіть 6 крапель гліцерину в воді з молоком в співвідношенні 1: 1. Після додайте 20 г кукурудзяного крохмалю і розмішайте. Тривалість процедури від 5 до 15 хвилин.
- З відваром. Для рук будуть корисними ванночки з додаванням відвару лікарських трав, для приготування якого можна використовувати одну рослину або комбінувати кілька. Ромашка, календула, подорожник, звіробій, черемха, кропива та інші лікарські трави допоможуть, якщо злазить шкіра на пальцях рук.
Відмінним ранозагоювальну ефектом володіють ванночки з морською сіллю і содою. Останній компонент необхідно виключити, якщо причиною тріщин стала сухість шкіри, так як сода надає підсушує.
Домашні мазі
Для усунення лущення і розтріскування шкіри на пальцях приготуйте домашню мазь, яка містить тільки натуральні компоненти.
Мазь з чистотілом. Чистотіл має гарний антисептичну, ранозагоювальну ефектом, а також сприяє регенерації дерми. Для приготування вам знадобиться:
- листя чистотілу - 1 ст .;
- 200 мл рослинного масла;
- 1 ст. л бджолиного воску.
Залийте водою листя рослин і доведіть до кипіння. До відвару додайте бджолиний віск. Готуйте мазь до повного розчинення воску.
Мазь з медом. Мед - це джерело вітамінів, мінералів, мікро і макроелементів, має дезінфікуючу, ранозагоювальну, поживним, зволожуючим і знеболюючим ефектом. Для приготування мазі вам знадобиться мед, борошно в рівних співвідношеннях і жир. Всі інгредієнти змішайте до отримання мазі консистенції густої сметани.
Для наступної мазі з медом вам знадобиться:
- 1 частина бджолиного продукту;
- 1 частина вершкового масла;
- 1 частина борошна;
- 1 частина горілки або розведеного спирту.
Змішайте всі компоненти і нанесіть на пошкоджені ділянки масажними рухами.
крем. Змішайте 200 мл жирної сметани з 1 яйцем і соком одного лимона. Такий засіб допоможе впоратися з тріщинами і лущенням, а також допоможе вирівняти колір рук і впоратися з пігментними плямами.
масло бузку. Для приготування вам знадобляться квіти білого бузку. Заповніть ними банку і залийте рослинним нерафінованою олією. Наполягати такий засіб необхідно протягом 3 тижнів.
Аплікації
Рекомендуємо всі процедури проводити комплексно: після ванночок робити аплікації, після чого змащувати руки мазями.
- кедровий компрес. Змочіть в кедровому маслі тканину або марлю і оберніть нею руки на півгодини.
- Огіркова аплікація. Щоб приготуй компрес, очистіть огірок і натріть його м'якоть на тертці або подрібніть в блендері. Нанесіть на пошкоджені ділянки на 40 хвилин.
Профілактика
Щоб запобігти лущення і розтріскування шкіри важливо дотримуватися наступних рекомендацій:
- в морозні дні носите рукавички, наприклад під впливом низьких температур на розпарені або вологі руки;
- уникайте тривалого впливу ультрафіолетового випромінювання;
- роботу по дому, контактуйте з водою і хімічними речовинами виконуйте в гумових рукавичках;
- ретельно витирайте руки після миття;
- використовуйте мило з мінімальним входженням хімічних компонентів;
- після миття рук наносите на шкіру зволожуючий або живильний крем, на ніч рекомендуємо використовувати вітамінний склад для рук;
- при наявності алергії виключіть алергени;
- щотижня використовуйте пілінги, ванночки і маски для рук;
- при появі ознак дерматологічних проблем проконсультуйтеся з лікарем.




