Як стати хорошою людиною - що нам заважає бути добрими людьми
Добридень! З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як стати хорошою людиною. Даним питанням задаються багато людей. І це зовсім не означає, що кожен з них є поганим. Просто рано чи пізно багато з нас усвідомлюють, що хочуть розвиватися, а, значить, і ставати краще.
Хороша людина: який він?
Хороші люди найчастіше викликають симпатію і стають прикладом для наслідування - вони справжні, моральні, глибокі. Вони не заподіють зла і завжди прийдуть на допомогу. Так зазвичай оцінюють хороших людей навколишні. Але все відносно. Адже бути хорошим для всіх не вийде. Якщо ви підгодовуєте бездомну кішку, ви шляхетні в очах сусідки, але жахливо злите цим інших людей. Якщо ви ставитеся негативно до шкідливих звичок, ви станете подразником для компанії, шумно відзначає якусь подію. Для начальника ви хороший співробітник, але для товаришів по службі ви стаєте приводом для єхидства.
Тому назріває наступне питання: а чи потрібно бути для всіх хорошим? У світі часто відбувається підміна понять - «бути хорошою людиною» і «плисти за течією, підлаштовуючись під кожного на своєму шляху».
Ми не можемо завжди і для всіх бути хорошими, але ми можемо, в першу чергу, стати хорошим для себе.
Важливо знайти баланс між внутрішнім відчуттям того, що я завжди все роблю правильно, на високому моральному рівні, і тим, якими характеристиками інші наділяють «хорошої людини».
Загальновизнаними для хороших людей вважаються такі якості:
- Доброта. Це синонім «хорошого», витік, основа поняття. Доброта повинна виходити зсередини - по відношенню до себе, оточуючих, друзям і навіть недругам. Вона не має меж, законів і правил, головне - діяти серцем.
- Співчуття, співпереживання. Емпатія - найважливіша властивість у взаєминах. Уміння співчувати іншим і сприймати чужу біду як свою - наша головна відмінність і перевага серед живих істот.
- Чесність. Чесні люди викликають повагу і захоплення. Це якість таїть в собі не тільки чесну мова, відсутність таємниць, але і чесне ставлення до оточуючих. Але якщо ви маєте звичку «виливати» правду на всі, про що вас навіть не просять - на звання «хорошу людину» навряд чи доведеться розраховувати.
- Надійність. Коли оточуючі знають, що на вас можна покластися, вам можна довіритися, і ви не підведете - ви стаєте для них надійною людиною.
- Ввічливість, доброзичливість. Це зазвичай виходить від душі, а не з бажання сподобатися. Хороший людина не буде грубити, грубіянити, відмовчуватися в діалозі.
- Відповідальність. Відповідальність за свої вчинки, слова, принципи, вміння тримати обіцянки і слідувати своїм переконанням незважаючи ні на що.
- Почуття гумору. До таких людей тягнуться оточуючі. Іронія і самоіронія не дають людині песимістично дивитися на життя, впадати в депресії і злитися на оточуючих.
- Самокритичність. Це гарна якість, що дозволяє собі розвиватися і самовдосконалюватися. Потрібно тільки знати межу між самокритичністю і самобичуванням, щоб не звернути на невірний шлях.
- Самовідданість, уміння поставити чужі інтереси вище своїх, безкорисливість. На цій посаді ховається і дружба, і відповідальність, і надійність. Ця риса характеру властива благородним і добрим людям.
- Оптимізм, уміння зберігати позитивний настрій. Такі люди завжди вірять у краще і заряджають своєю позитивною енергією оточуючих.
Хороший чи я людина? Все залежить від того, якими почуттями ви керуєтеся в тій чи іншій ситуації або які емоції відчуваєте при певних діях. Щоб краще розібратися в собі, дайте відповідь чесно своєму відображенню в дзеркалі на питання:
- «Що ти думаєш про незнайомих людей?» Хороша людина не стане оцінювати незнайомця за зовнішнім виглядом, тим більше кепкувати, критикувати або принижувати його навіть подумки. Він буде міркувати про більш важливі речі.
- «Як ти ставишся до рідних?» Хороші люди ставляться до родичів шанобливо і довірливо. Рідними людьми не нехтують, не залишають їх «на потім», а всіляко підтримують і допомагають їм.
- «Допомагаєш ти своїм друзям?» І тут не має значення, робите ви для них глобальні вчинки або допомагаєте по дрібницях. Головне - робите чи ні.
Якщо не вистачає будь-яких якостей для спокійної і успішного життя, їх можна розвинути, придбати і вдосконалити.
Як людина змінюється на краще
Як людина стає хорошим? У процесі виховання батьки прищеплюють дитині важливі цінності і моральні якості, які в процесі життя розвиваються з віком і досвідом.
Починається все з того, що дитину вчать ділитися іграшками, не битися, не скаржитися, бути ввічливим, сміливим, допомагати дорослим, не ображати тварин. Дорослішаючи, людина вчиться відповідати за власні вчинки та слова, набуваючи такі важливі якості, як відповідальність, надійність, силу волі і стійкість до стресів.
Люди наповнюють свій внутрішній світ хорошим, завдяки рефлексії. Лише подивившись на себе з боку, оцінивши свої думки і дії, можливе переосмислення власних цінностей в кращу сторону.
Шлях, по якому йде людина, стаючи хорошим, довгий. Зміни відбуваються, якщо він починає робити маленькі, несуттєві, на перший погляд, речі:
- здійснювати добрі вчинки - допомогти сусідці донести сумку, заспокоїти колегу по роботі, відкрити двері перед дитиною і т. д .;
- вчиться слухати іншого - у взаєминах це важливе вміння;
- позбавляється від шаблонів і дурних забобонів, стає більш терпимим до оточуючих (вчиться приймати людей такими, якими вони є);
- намагається щиро радіти чужим успіхам;
- розвиває любов до себе, життя, країні, оточуючим.
Всі знають, що добре слово - половина щастя, і ще більшою силою володіє добру справу!
Про те, як людина стає хорошим, часто міркували великі люди, чиї праці нам добре знайомі. Л. Н. Толстой визначив: для цього необхідно жити з користю для інших, нести хороше в життя, віддавати добро оточуючим, вкладати свої сили і душу на благо місця, де ти знаходишся, аналізувати свої думки, почуття і вчинки.
Поет Микола Заболоцький ділився своїми міркуваннями так: щоб стати хорошим, необхідно об'єктивно заглянути всередину себе і відрефлексувати власні переконання і установки. Чи не проходити повз чужу біду, боротися з несправедливістю, заступитися за слабкого, то благочестя із активною людиною.
І таких прикладів сотні, тисячі - кожен письменник несе в собі борг окреслити баланс добра і зла.
Як згадувалося вище, хороші люди не можуть стати ідеальними для всіх. Якщо ви поспішаєте на допомогу до одного, кидаючи, при цьому мати з важкими пакетами, для кого ви хороший? А коли ви доглядаєте за хворим батьком, ігноруючи дружину з дітьми?
Важливо не плутати і розмежовувати це поняття для різних ситуацій і людей.
- Наприклад, щоб стати хорошим другом, необхідно мати почуття гумору, вміти слухати і говорити, бути відповідальним і надійним людиною.
- Для своєї другої половини важливо бути люблячим, вірним і чесним, а також уважним, турботливим і вміти дарувати позитивні емоції.
- Щоб стати хорошим батьком важливо дотримуватися демократичного стилю у вихованні - приділяти увагу, вміти доносити дитині важливі речі без криків, стати справжнім другом і авторитетом.
- В релігії лише смиренні люди стають хорошими, це найголовніший показник даної цінності.
Люди стають хорошими тоді, коли викорінюють власний егоїзм, набувають важливі життєві якості, змінюють власні установки і впускають в душу любов.
Був хорошим, а став ... Чому відбувається деградація?
Можна почути такий вислів: «Що з тобою трапилося? Ти раніше був такий хороший! ». А ви коли-небудь замислювалися про те, чому і як хороші люди стають поганими?
У всіх є недоліки, з якими можна миритися. Деякі люди дуже правдиві (навіть занадто), але зате вони найнадійніші і хороші друзі. Іншим властиво вічно скаржитися на життя, але бути при цьому дуже добрими людьми.
Людина стає гірше (або, як кажуть, деградує) внаслідок того, що він втрачає свої цінності, або в його судженнях сформувалися ірраціональні установки, а в емоційній сфері переважають негативні почуття і оцінки. Причин такого повороту подій може бути маса - люди стають гіршими і від хорошого, успішного життя, і від стресових, напружених ситуацій.
Основні почуття, які змінюють наше життя на гірше:
- заздрість;
- ревнощі;
- хронічне подразнення;
- скупість;
- святенництво;
- нездоровий егоїзм;
- ненависть;
- зловтіха;
- лінь.
Звичайно, вкрай мало людей, хто хоча б раз в житті не відчував подібні почуття. При цьому ніхто відразу ж поганим не став. Головне, щоб негативні почуття не ставали пріоритетними і не переросли в риси характеру. Що для цього потрібно робити?
Важливо навчитися усвідомлювати свої негативні емоції в той момент, коли їх відчуваєте. Чи не намагайтеся їх заперечувати і витісняти. Контролюйте їх і не дозволяйте, щоб вони затьмарювали ваш розум і керували поведінкою. Знайдіть причину таких почуттів і працюйте з нею.
Можна використовувати експрес-методи позбавлення від руйнівних емоцій, наприклад:
- Якщо негатив викликав хтось із оточуючих, можна подумки уявити уявний бар'єр між вами (у вигляді скла, водоспаду, стіни і т. П), що створить перешкоду для надходження до вас негативної енергії від нього і не дозволить вам проявляти агресію.
- Можна уявити кривдника в смішному, жалюгідному, безглуздому вигляді.
- Візьміть за правило відразу ж в такі моменти думати про те, що якщо людина злиться, дратується, відчуває заздрість, то він нещасний. Можливо, подумки виникне бажання пожаліти його.
- Якщо вас дратують звичайні (а, може навіть, хороші) речі або люди, то, швидше за все, і ви нещасні. Подумайте, що вас руйнує зсередини, що не дає спокою, що вам необхідно для щастя?
- Можна виписати негативні емоції на папір (або намалювати їх), потім її зім'яти і викинути або спалити.
- Використовуйте дихальні техніки.
- Прогуляйтеся на свіжому повітрі, помилуйтеся красивими пейзажами.
- Кожен раз, як тільки відчуваєте, що вас захльостує хвиля негативу, подумайте про двох-трьох хороших речах, які є у вашому житті, про те, що вас дійсно радує і змушує посміхатися.
Важливо не займатися самообманом, будьте чесними з собою. Яскравий приклад показує поет Микола Олексійович Некрасов у своєму сатиричному творі «Моральна людина». Він барвисто описує добропорядного і законослухняного героя, який за цією маскою приховує свою вульгарність, підлість, душевну ницість і моральне каліцтво.
Ще одне явище, яке додає негативу в наше життя, - ірраціональні установки. Це негативні судження, яка формує мислення і керують нашою поведінкою.
Деструктивні установки, що заважають нам жити:
- «Я роблю все добре і вимагаю такого ж ставлення до себе». Це свідомо погана позиція, яка буде розвивати в людині образу, злість і роздратування. Вчіться робити вчинки безкорисливо, робіть це для себе, не чекайте нічого натомість.
- «Я б ніколи не зробив подібного!» Говорити і думати так - нерозумно і ненадійно. Ніколи не говори ніколи і старайся дивитися на ситуації безоціночно. Адже ми ніколи не знаємо, що трапиться з нами. Можливо, ви в цій ситуації вчинили б ще гірше.
- «Я допомагаю, будь мені вдячний». Не робіть це заради похвали і подяки, хороші люди так не мислять.
- «Я пам'ятаю все, тому й ставлюся до людей так, як вони заслужили». Вчіться викидати сміття з голови - не зліться, що не таїть образу, Не ховайтеся за поганими спогадами. Чи не підживлюють негативом.
Ці речі псують наш внутрішній світ, часто виливаючись у психосоматичні захворювання. Що потрібно зробити, щоб скорегувати свої установки і уникнути негативних наслідків?
Пам'ятка:
- викорінювати свої погані звички;
- не вбирає негатив - захищайте себе від дурних телешоу і порожніх людей;
- розвивайте в собі безкорисливість;
- витісняйте гірке минуле - взяли безцінний досвід і відпустили ситуацію;
- абстрагуйтеся від стереотипів;
- поважайте оточуючих;
- не бійтеся робити помилок - страх породжує непотрібне насіння.
Безумовно, без копіткої роботи над собою тут не обійтися. Але, проявивши пильність, ви обов'язково досягнете мети.
Як стати добрим і хорошим чоловіком
Вмить стати добрим і хорошим чоловіком не вийде - це копітка робота, звички, кроки, які покращують спочатку наш внутрішній світ, а потім і життя навколо нас. Спочатку ми повинні заглянути вглиб себе і дозволити нашим установкам і мислення змінитися. А це, в свою чергу, допоможе налагодити і взаємодія з оточуючими.
Визначтеся з тим, що для вас означає «стати хорошою людиною», а саме:
- - позбутися від негативних думок, почуттів і рис характеру;
- - наповнити себе хорошими почуттями і розвинути позитивні якості;
- - одночасно викорінити в собі все негативне (думки, почуття, риси і дії) і розвивати все позитивне: це найбільш часта стратегія поведінки.
Отже, основні правила, провідні нас до бажаної мети - стати хорошою людиною:
- Коли ви визначилися, які якості в собі потрібно розвивати - прислухайтеся до свого «Я». Ви повинні це зробити заради себе, а не заради похвали і заохочення з боку. Якщо є серед оточення приклад для наслідування - відмінно! Тримайте цей приклад в голові, рефлексуйте, вчіться у нього.
- Не лінуйтеся. Апатію, лінь і депресію женіть активним способом життя. Не відкладайте справи на потім, не шукайте собі виправдань. Ви побачите, як життя заграє новими фарбами.
- Не порівнюйте себе з іншими, будьте собою. Ми всі люди, і у нас різні здібності, таланти, положення, темпераменти і т. Д. Хваліть себе, посміхайтеся частіше, дихайте глибше. Проявляйте себе, показуйте свої достоїнства, не женіться за чужим виглядом.
- Любіть себе. Поки ви не навчитеся любити і приймати себе, про любов до оточуючих і мови бути не може. Любов йде під руку з щирістю і добротою, тому вчіться цьому мистецтву.
- Не давайте негативним емоціям правити вами, чи не зганяйте на людях свої статки. Сублімується цю енергію - спорт, прибирання, хобі, медитація, сон і т. Д. Не зліться на себе і не ставте ярлики на інших.
- Пам'ятайте про бумеранг. Що віддаєте життя, то і отримуєте натомість. Живіть цим правилом, вірте в нього.
- Намагайтеся всюди розгледіти хороше. Не надягайте рожеві окуляри, які плутають реальність з ілюзіями. Шукайте позитив - хороші люди відрізняються цієї важливою рисою.
- Чи не скупіться, діліться з людьми чим завгодно - настроєм, хлібом, енергією, речами, знаннями. Будьте щедрою людиною, станьте надихаючим прикладом.
- Вмійте прощати. Коли ви прощаєте людини, ви звільняєтесь від внутрішніх проблем, що накопичилися негативних емоцій. Прощення породжує поблажливість.
- Кожен день робіть щось хороше. Перетворіть це правило в звичку. Для людей це може бути посмішка, фізична допомога, а для планети - викинутий в урну сміття. Все починається з дрібниць.
- Викорінюйте в собі нарцисизм і егоцентричні. Люди, які далі свого носа не бачать, зазвичай викликають сміх, жалість або роздратування. Якщо у вас вийде жити, думаючи і дбаючи про сторонніх - ви на правильному шляху!
- Умійте радіти чужим перемогам, успіхам і особистісним якостям. Заздрість важко перемогти, але боротися з нею потрібно обов'язково! Це руйнує якість. Акцентуйте увагу на власних перевагах і прийміть той факт, що чуже - це не ваше.
- Намагайтеся зрозуміти і прийняти інших. Ви зможете розвинути в собі співчуття, співчуття, тактовність. Якщо вас дратує літня людина - згадайте, що вік не питає нас, коли йому заступити на зміну. А інші раси, релігії, цінності лише дають нам привід зрозуміти, як багатогранний наш світ. Зрозумійте - люди різні, і всі вони заслуговують доброго до себе ставлення (як мінімум розуміння і прийняття).
- Хваліть інших людей. Не скупіться на компліменти, якщо це гідно хороших слів - дайте їх. Не чекайте нічого натомість - робіть від серця.
- Не поспішайте. Поспіх підвищує нервозність. Терпіння - важлива якість. Вмійте насолоджуватися життям, цінуйте моменти, не поспішайте самі і не квапте інших.
- Ставте перед собою цілі, записуйте і перегляду в інтернеті. Нехай це будуть незначні перемоги, але які бажані!
- Будьте порядною людиною. Слухайте своє серце, не відступайте від принципів незважаючи ні на що! Живіть по совісті, не віддавайте свої переконання, чиніть так, як вважаєте за потрібне.
- Будьте хорошим і доброю людиною, але не приймайте все близько до серця, не дозволяйте собою маніпулювати, захищайтеся гумором, набивайте руку власними промахами. Головне - нічого не бійтеся. Пам'ятайте, що добру справу живить душу і тіло!
Все починається з себе! А коли ти впускаєш в свій світ добро, чистоту думок і віру - тоді оточення автоматично стає хорошим. Все непотрібне просто відсіюється за непотрібністю. Любіть себе, вірте в себе, наповнюйте своє життя світлом.