Методи контрацепції: ефективність, переваги і недоліки
26.02.2020 614 0

Методи контрацепції: ефективність, переваги і недоліки

Сімейні стосунки
В закладки

Методи контрацепції: ефективність, переваги і недоліки

Добридень! У цій статті ми розповімо про те, які існують методи контрацепції, про їх переваги і недоліки, які з них є найбільш ефективними, які методи можна застосовувати після пологів.

Класифікація методів контрацепції

Проблему небажаного зачаття вирішують протизаплідні засоби - контрацептиви. Їх роль полягає в попередженні абортів, гінекологічних, венеричних, інших інфекційних захворювань.

Використовуючи сучасні методи контрацепції, пари самостійно вирішують, хочуть вони дитини чи ні.

Розглянемо класифікацію засобів контрацепції. До методів запобігання небажаній вагітності відносяться:

  • фізіологічні, або природні;
  • бар'єрні механічні;
  • хімічні;
  • гормональні;
  • внутрішньоматкова спіраль;
  • стерилізація хірургічним шляхом.

Вибір методу контрацепції багато в чому залежить від ефективності. Результативність визначають за кількістю завагітніли, з 100 користувалися тим чи іншим способом протягом року. Отриманий показник називається індексом Перля. Чим показник менше, тим вище надійність кошти.

Фізіологічні (природні) методи контрацепції

Контроль над народжуваністю можливий за допомогою безпечних методів контрацепції, що не містять гормонів. Фізіологічні способи запобігання засновані на обчисленні «небезпечних» днів, близьких до овуляції, виключення в цей період статевих контактів або використанні інших засобів контрацепції.

Запобігання таким шляхом не має побічних ефектів, не вимагає фінансових витрат. Однак, ним користуються тільки при регулярному, налагодженому менструального циклу. Тому природні методи не рекомендуються юним дівчатам з нестійкими місячними, нерегулярним статевим життям, які потребують оберігання від венеричних захворювань.

Календарний метод

Яйцеклітина зберігає життєздатність добу, сперматозоїди - 5 днів. На цьому засновані розрахунки календарного методу.

Спочатку протягом року відзначають щомісяця в календарі перший і останній день місячних. Потім визначають найкоротший цикл, наприклад, 25 днів. Від цієї цифри віднімають 18, виходить 7 - перший день фертильного періоду. Далі, вибирають найбільш тривалий цикл. У нашому випадку це буде 30. Віднімаємо число 11 від 30, отримуємо 19. У результаті розрахунків визначився «небезпечний» для зачаття період - з сьомого по дев'ятнадцятий день циклу.

Календарний метод вимагає точності, скрупульозності.

Температурний метод

Щоб уточнити день овуляції, щодня заміряють ректальну температуру не менше трьох місяців поспіль. Визначають показник, помістивши градусник в пряму кишку відразу після пробудження. Бажано процедуру проводити в один і той же час одним градусником не менше 5 хвилин.

Перед овуляцією показник знижується, а після неї відразу підвищується в середньому на півградуса щодо температури початкової фази циклу і тримається до закінчення місячних. Слід щоденно складати температурну криву, по якій легко обчислити день овуляції, визначити фертильний період.

Цервікальний метод

Суть методу полягає в оцінці слизу, взятої з шийки матки. Відразу після менструації виділення мінімальні. Пізніше з'являються густі, клейкі білі. Чим ближче до овуляції, тим інтенсивність виділень більше, збільшується їх тягучість. Слиз стає прозорою.

Останній день рясних виділень, схожих за консистенцією на яєчний білок, є днем ​​овуляції. На наступну добу слиз густіє і незабаром зникає зовсім.

При появі плям на білизні, зайвої зволоженості піхви утримуються від коїтусу або використовують інші методи контрацепції.

Недолік методу запобігання для жінок - суб'єктивність оцінки слизу, низька ефективність.

Перерваний статевий акт і інші методи

Суть методу - переривання статевого акту безпосередньо перед початком еякуляції. Цей спосіб контрацепції ненадійний, тому що окремі сперматозоїди виділяються раніше кульмінації коїтусу. Їх головне призначення - перевірка наявності слизу, необхідної для зачаття.

При сприятливих умовах невеликої кількості предеякуляціонной насінної рідини досить для запліднення яйцеклітини.

Для чоловіків перерваний акт неорганічний, викликає незадоволеність, негативні зміни в передміхуровій залозі.

Найчастіше практикується багатофункціональний метод, що включає відстеження ректальної температури, календарних дат і консистенції слизу.

Бар'єрні методи контрацепції

Спосіб, при якому використовуються спеціальні пристосування, що створюють механічні перешкоди для зачаття, називається бар'єрним.

Презервативи

Чоловічі і жіночі презервативи - найпоширеніший бар'єрний спосіб запобігання.

І ті й інші перешкоджають проникненню насінної рідини в матку механічним або бар'єрним шляхом.

Чоловічі контрацептиви надягають на ерегований статевий член. Жіночий фемідоми складається з двох кілець різного діаметра з прикріпленою латексної плівкою, що утворює порожнисту трубку завдовжки до 18 см. Кільце меншого діаметру, затягнуте плівкою, кріпиться на шийку матки, інше виводиться назовні.

Жіночий презерватив більш надійний, мінімально знижує чутливість. Чоловік кондом використовується одноразово. Так як це засіб ненадійно, може порватися при тривалому коитусе, після сексу перевіряють цілісність латексу. При необхідності застосовують методи екстреної контрацепції.

До недоліків відносять зниження ерекції через низьку чутливості, алергічні реакції на латекс.

Перевага презервативів перед іншими засобами контрацепції - захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Вагінальна діафрагма і шеечние ковпачки

Ці методи є менш затребуваними.

Діафрагма нагадує купол або чашу з тонкого латексу. Діаметр вироби коливається в інтервалі 5-10,5 см. Середній затребуваний розмір для родили жінок - 6 см, після пологів -7,5 см. Пристосування вводиться мінімум за 3 години до сексу в стислому вигляді, в піхву розправляється на шийці матки.

Витягується діафрагма протягом 6-24 годин після коїтусу.

Перевага цього контрацептиву в значному зниженні ймовірності захворювань шийки матки.

Цервікальні ковпачки підбираються за розміром шийки. При введенні утримуються вагінальними стінками. Це засіб складно закріпити самостійно, потрібна консультація гінеколога. Витягають ковпачки через 4-8 годин після коїтусу. Принцип запобігання той же, що і у інших бар'єрних засобів захисту.

Недоліки діафрагми і ковпачків - неповна захист від інфекцій і зачаття, тому ці кошти використовують, попередньо обробивши їх сперміцидом або прийнявши таблетки перорально.

Гідність - низька вартість, можливість багаторазового використання.

Гормональні методи контрацепції

До надійним методам планування вагітності відноситься гормональна контрацепція, що розрізняється за складом, формою, структурою і способом застосування:

Оральні контрацептиви

Активні речовини оральних контрацептивів - синтетичні жіночі статеві гормони. Таблетки унеможливлюють овуляцію за рахунок гальмування дозрівання яйцеклітини, згущення маткової слизу, що заважає заплідненню, перешкоджання скоротливості маткових труб.

На початковому етапі використання можуть виникати побічні реакції, виражені в нудоті, головних болях, рясних місячних. Згодом негативні ознаки зникають. При скасування прийому таблеток фертильність жінки відновлюється через місяць, що зручно при плануванні вагітності.

Комбіновані оральні контрацептиви (КОК) містять гестаген і синтетичний аналог естрогену в різних поєднаннях і концентраціях.

До найбільш затребуваним препаратів належать:

  • Новінет, Три-Регол, логест -для дівчат з регулярним сексом або жінок в період перед менопаузою;
  • Овідон, Нон-овлон - лікують гормональні порушення;
  • Регіведон, Марвелон, Медіана - для жінок репродуктивного віку.

До щадним таблетованих засобів відносяться міні-пили, що складаються з аналога прогестерону. Ці кошти використовуються жінками в період лактації, при наявності протипоказань прийому комбінованих препаратів. На відміну від КОК, для отримання результату міні-пили приймаються тривалий період щодня.

Переваги оральних гормональних засобів:

  • висока результативність;
  • доступність;
  • захист від овуляції, незалежна від статевого партнера;
  • можливість тривалого застосування;
  • лікування безпліддя, остеопорозу;
  • попередження позаматкової вагітності;
  • швидке відновлення фертильності.

Протипоказання:

  • гепатити, новоутворення печінки;
  • пухлини репродуктивних органів, молочних залоз;
  • ниркова недостатність;
  • порушення кровообігу мозку;
  • гіпертонія, інфаркт, інсульт, ішемія;
  • схильність до тромбоутворення;
  • важка форма діабету.

До мінусів відносяться: зміна менструального циклу на початковому етапі, наявність кров'яних виділень. При тривалому прийомі гормональних препаратів зростає ризик появи вагінального кандидозу, набору зайвої ваги.

Імплантовані контрацептиви

Індекс Перля захисних імплантів - 0-0,8, що доводить високу ефективність парентерального методу контрацепції. Фармакологічний ринок пропонує два препарати для цих цілей - Імпланон і Нортплант, дія яких полягає в гальмуванні виходу яйцеклітини, згущення слизу, зміні скорочень ендометрія, маткової труби.

Імплант вводять під шкіру внутрішньої сторони плеча. Процедура виконується в положенні лежачи, піднявши руку вгору, зігнувши в лікті.

До плюсів відносяться:

  • тривалість дії - 2-5 років;
  • введення один раз в 3 місяці;
  • відсутність негативного впливу на шлунок, печінку, нирки;
  • непотрібність контролю за концентрацією гормонів;
  • можливість використання при міомі матки.

Використання підшкірних імплантів виявило ряд недоліків:

  • засіб не підходить для родили дівчат;
  • значна вартість імпланта, установки, вилучення;
  • збій менструального циклу.

Застосування парентерального методу може супроводжуватися мігренню, млявістю, зниженням лібідо.

Ін'єкційні

Препарати, найпоширенішим з яких є Depo-Provera містять тільки гестаген. Дія цих засобів захисту виражається в пригніченні синтезу гормонів, які активізують репродуктивні функції яєчників, матки.

Вміст ампули вводиться шприцом об'ємом 1 мл в перші п'ять днів з моменту початку місячних, після викидня, аборту.

Що стосується післяпологовий контрацепції, то ін'єкцію роблять протягом п'яти днів після пологів за умови відсутності грудного вигодовування. При годуванні малюка материнським молоком - через півтора місяці.

Переваги ін'єкційного способу контрацепції - продовженої дії, зручність використання.

Основний недолік - тривалий (до року) відновлення фертильності жінки.

Вагінальні кільця

Вагінальні кільця виробляють з латексу. Параметри товщина 4 см, діаметр 5,5. Засіб вводиться в піхву один раз кожні три тижні з 7-денною перервою. Дія кільця полягає у виділенні гормонів, які пригнічують овуляцію, змінюють клейкість слизу, функції ендометрію.

По суті, вплив цього засобу на роботу репродуктивних органів однотипно з функціями комбінованих оральних контрацептивів. Відмінність - в способі використання.

Використання вагінальних кілець ефективно в післяпологовий період, якщо вставити виріб на 21 день після появи малюка. Для годуючих мам краще підібрати інше протизаплідний засіб, так як кільця зменшують лактацію.

Недолік кілець полягає в можливому випаданні, створенні дискомфорту піхви.

Перевага - відсутність негативного впливу на слизову шлунка, роботу органів виділення (печінка, нирки).

Пластир

На відміну від таблеток, які жінки іноді забувають випити, пластир рівномірно протягом тижня виділяє естрогени, прогестерон, що пригнічують овуляцію.

Спочатку пластир кріпиться на живіт, сідниці, плечі в перший день місячних. Міняється кожного тижня. Після 21 дня потрібно тижневу перерву.

Перевага кошти - простота використання, відсутність необхідності турбуватися про оберігання від небажаної вагітності протягом 7 днів.

З пластирами менш гостро проходить ПМС, знижується ризик появи злоякісних новоутворень репродуктивних органів, прямої кишки, молочних залоз.

Внутрішньоматкові методи контрацепції

Предмети у вигляді кільця, букв Т і В, спіралі, накрученою на вертикальний стрижень, поміщені в порожнину матки і перешкоджають запліднення яйцеклітини, називаються внутрішньоматковими засобами (ВМС).

Ці контрацептиви виготовляються з міді, срібла, пластика з додаванням гормонів або без них.

При підборі спіралі для кожної конкретної жінки гінекологи звертають увагу на вміст металів, прогестинів, форму, розмір і вік пацієнтки. Велике значення при виборі внутрішньоматкового контрацептиву має кількість вагітностей, пологів.

У немедикаментозних внутрішньоматкових засобів індекс Перля в два рази вище, ніж у гормональних. Це означає, що останні більш ефективні.

Найбільш затребувана серед оберігаються жінок спіраль Мірена, яка за рахунок виділення прогестерону, володіє протизаплідним дією, лікує міому, попереджає патологічне розростання ендометрія.

За даними статистики, найменш ефективні ВМС у вигляді кільця, що містить мідь.

До сих пір невідомий точний механізм впливу ВМС на зачаття. Передбачається, що спіраль змінює частоту скорочень стінок матки, збільшує м'язову активність фолієвої труб. В результаті сперматозоїди швидко потрапляють в матку і відразу ж гинуть, натикаючись на перешкоду, не досягнувши мети.

Виділяють основні фактори, що попереджають вагітність:

  • уповільнення руху сперматозоїдів в маткові труби;
  • прискорення переходу заплідненої яйцеклітини в матку, подальшу загибель через присутність стороннього тіла;
  • пригнічення запліднення;
  • зменшення просвіту цервікального каналу;
  • згущення слизу;
  • неможливість прикріплення яйцеклітини до стінки матки за рахунок запалення, потовщення ендометрія.

ВМС встановлюють після пологів, аборту, викидня або замість відслужив свій термін спіралі через мінімум півтора місяця. Через тиждень слід звернутися до лікаря. Якщо спіраль прижилася, то можна займатися сексом без побоювання зачаття.

Надалі для контролю наносять візит гінеколога кожні півроку.

Переваги ВМС перед іншими методами контрацепції:

  • пролонговану дію (1-5 років);
  • лікувальну дію;
  • зручність використання, відсутність дискомфорту під час статевого акту;
  • доступність, ефективність;
  • незалежність від партнера;
  • відсутність впливу на лактацію.

Можливі побічні явища:

  • вростання ВМС в ендометрій;
  • біль в животі;
  • відкриття кровотечі;
  • поява кіст на яєчниках;
  • напруга молочних залоз;
  • головні болі, погіршення настрою;
  • позаматкова вагітність.

Ці негативні ефекти більшою мірою спостерігаються на початковому етапі після установки спіралі. Згодом вони проходять.

Не рекомендується застосування ВМС при наступних станах:

  • інфекції сечостатевих шляхів;
  • новоутворення статевих органів;
  • підозри на вагітність;
  • низька здатність згущуватися крові;
  • алергічні реакції на метал;
  • тромбофлебіт, тромбоемболія;
  • гепатити, цироз, рак печінки;
  • гіперплазія ендометрію;
  • анатомічні особливості статевих органів.

Внутрішньоматкові засоби гінекологи не радять встановлювати родили дівчатам, так як в подальшому великі ризики ускладненої вагітності. Чи не підійде цей метод контрацепції жінкам, які не мають одного постійного партнера. Це пов'язано з високим ризиком зараження інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Хімічні методи контрацепції

До хімічних способів захисту від небажаної вагітності відносяться сперміциди, що складаються з речовин, що поширюються в піхву, що пригнічують активність сперматозоїдів.

Крім основної функції попередження зачаття, сперміциди знищують патогенну мікрофлору, борються зі збудниками трихомонозу, хламідіозу, уреаплазмозу, інших статевих інфекцій.

Найбільш затребувані кошти на ринку фармакологічних послуг - Патентекс Овал, Фарматекс, Стерелін.

Хімічні контрацептиви рясніють формами. Сперміциди випускаються в таблетках, розчинної плівці, що тануть і пінних свічках, годинну дію яких починається через 10-15 хвилин після введення в піхву.

Желе, креми використовують спільно з вагінальної діафрагмою або маточним ковпачком, що подовжує їх дію до шести годин.

Аерозоль, піна, дія яких обмежена тимчасовим періодом в 1 годину, починають захист відразу після нанесення. Перед застосуванням рекомендується струснути балончик.

Сперміцидна губка в формі подушечки з виїмкою для шийки матки не вимагає повторного введення перед кожним коитусом. Вона надає подвійний захист - механічну, затримуючи насінну рідину, і хімічну, виділяючи в піхву синтетичні речовини.

Переваги хімічного методу контрацепції:

  • застосування жінками будь-якого віку починаючи з підліткового і до настання менопаузи;
  • можливість регулярного використання, поєднання з іншими протизаплідними засобами;
  • використання в якості лубриканта;
  • захист від статевих інфекцій.

До негативних факторів відносять:

  • короткострокова дія, необхідність робити перерву між коитусом;
  • алергія на хімічні речовини, що виявляється в палінні, свербінні;
  • відстрочка гігієни статевих органів після парування.

Протипоказання - стеноз, запалення статевих органів.

Зважаючи на невисоку результативності, медики радять використовувати хімічний метод одночасно з бар'єрним.

Хірургічні методи контрацепції

Найнадійнішим, але незворотнім методом захисту від зачаття є стерилізація жінок і чоловіків. У представниць слабкої статі видаляють просвіт маткових труб шляхом коагуляції, використання стискають кілець, перев'язки, видалення частини труб. Ці маніпуляції унеможливлюють транспортування яйцеклітини з яєчника в матку.

У чоловіків проводять вазектомію, яка полягає в перев'язці насінних протоків або видаленні їх сегмента.

Хірургічне втручання може бути застосовано в будь-якому віці за важливими показниками, коли вагітність несе загрозу життю жінки.

Операцію роблять також за письмовою заявою, якщо заявник старше 35 років або має мінімум двох дітей.

Після усунення маточного просвіту можливий єдиний метод зачаття - екстракорпоральне запліднення.

Перед оперативним втручанням беруть письмову згоду, дають направлення на повне обстеження. Операцію проводять не більше півгодини лапароскопічним способом або роблять Лапаратомія при порожнинних операціях на репродуктивних органах.

Перев'язка маткових труб рекомендована в перші дні місячних і дві доби після народження дитини, коли ймовірність вагітності мінімальна.

Можливі ризики:

  • кровотечі;
  • проблеми з анестезією;
  • утворення гематом;
  • запалення органів малого таза;
  • підшкірна емфізема, газова емболія.

Перетягування сім'явивідного каналу вважається менш небезпечною маніпуляцією. У чоловіків присутній стійке упередження, що вазектомія негативно впливає на функції статевого члена, що не відповідає дійсності.

Після операції протягом трьох місяців чоловікам слід використовувати інші методи контрацепції, так як нездатність до запліднення настає до початку тринадцятого тижня.

Перевага хірургічного методу очевидно. Немає необхідності турбуватися про контрацепцію протягом решти життя. Головне протипоказання - незворотність методу. Якщо пара захоче дитини, то природним шляхом зачати його не вдасться. Єдиний вихід з положення - дороге ЕКО, що не дає 100-відсоткову гарантію.

Методи екстреної контрацепції

Якщо трапився разовий, незапланований секс, а під рукою не виявилося ніяких коштів проти зачаття, або порвався презерватив, не варто впадати у відчай. У таких випадках жінки часто з нетерпінням чекають початку місячних, а слід якомога швидше застосувати метод екстреної контрацепції.

Таблетовані засоби

Гормональні таблетки пригнічують овуляцію. Якщо запліднення яйцеклітини сталося, то активні речовини не дають їй закріпиться в матці за рахунок зміни скорочувальної здатності ендометрія. У перші години після незахищеного коїтусу результативність становить більше 90%, а через 72 години знижується наполовину.

Препарати, що містять аналог естрогену і прогестагену приймаються протягом трьох діб дворазово з інтервалом в 12 годин. Комбінування гормонів ефективно, але дає виражені побічні явища - нудота, сильні болі голови, молочних залоз. Застосовувані засоби - будь-які низькодозовані коки.

Також на фармакологічному ринку представлені спеціально розроблені контрацептиви для запобігання після незахищеного вагінального сексу.

Виділяють таблетки, які надають тільки гестагенний ефект, і негормональні на основі антипрогестинов, що діють до 120 годин після коїтусу.

Таблетки розрізняються за способом прийому:

  • препарат приймається одноразово (Ескапел, Гінепрестон, Міфегін);
  • використовується схема протягом 72 годин (Постинор, Ескінор-Ф).

У цих коштів менш виражені побічні ефекти, ніж у комбінованих.

Внутрішньоматкові контрацептиви

ВМС перешкоджає вагітності після незахищеного коїтусу, якщо встановлена ​​не пізніше 5 діб після нього. Чужорідне тіло перешкоджає прикріплення до стінки матки яйцеклітини після запліднення.

Пізніше це засіб виступає в якості планової захисту від вагітності.

Жінкам потрібно знати, що чим раніше вони звернуться до використання методів екстреної контрацепції, тим вище ймовірність не завагітніти.

Які методи контрацепції є найефективнішими

Кращими методами запобігання від зачаття є такі методи:

1. Хірургічна стерилізація.

Надійність цього способу перевершує тільки стриманість, так як 0,01% відводиться можливого відновлення просвіту маткових труб.

2. Гормональний імплант.

Засіб належить до найбільш ефективних методів, має таку ж результативністю, як чоловіча вазектомія і перев'язка маткових труб у жінок - 99,9%. Перевага методу - швидке відновлення фертильності.

3. Внутрішньоматкові гормональні спіралі.

Надійний спосіб захисту від вагітності. Чужорідне тіло, поміщене в матку, пригнічують активність сперми, відторгає запліднену яйцеклітину, не допускаючи її закріплення на ендометрії.

4. Ін'єкції гормонів.

Укол захищає жінку від вагітності протягом трьох місяців. Недолік - побічні ефекти у вигляді припинення менструації, зниження лібідо. Результативність - 99,9%.

5. Оральні гормональні препарати.

Впливаючи комплексно на репродуктивну жіночу систему, їх результативність становить 97,3% при регулярному застосуванні. Пропуск чергового прийому знижує ефективність методу.

6. Гормональне кільце і пластир.

У коштів однакова результативність - 92%. Пластир зручніше у використанні, ніж таблетки. Досить прикріпити його на ділянку тіла, найменш схильний до тертя одягом, і можна забути про оберігання на тиждень. А кільце, поміщене в матку, змінюється тільки через три тижні, не викликає дискомфорту при коїтус.

7. Засоби екстреної контрацепції.

Таблетки, призначені для захисту від вагітності після незахищеного сексу, не використовують для планової контрацепції. Ефективність засобів тим вище, чим раніше їх застосували після коїтусу. Середній показник результативності - 89%.

8. Бар'єрний метод - презервативи.

Головна перевага перед іншими засобами - захист від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Щоб контрацептив виконував свою функцію, його слід правильно використовувати, стежити за термінами зберігання, не застосовувати повторно. Результативність - 84%.

9. Фізіологічний метод - календарний.

Використовується тільки при регулярному менструальному циклі. Не потребує витрат, заснований на обчисленні календарних дат, сприятливих для уникнення зачаття. Ефективність - 80%.

До молоеффектівним способам контрацепції відноситься перерваний статевий акт, хімічні методи захисту.

Методи контрацепції після пологів

Запобігання після пологів має особливості, пов'язані з грудним вигодовуванням дитини.

Методи контрацепції при лактації

Найбезпечніший метод, який не потребує використання синтетичних засобів - лактаційний аменорея, заснована на відсутності менструації на тлі лактації. Вирізняється пролактин перешкоджає виходу яйцеклітини, що робить вагітність неможливою.

Місячні поновлюються, якщо перерви між годуваннями перевищують 3-4 години. В середньому період лактаційної аменореї триває 6-9 місяців.

При грудному вигодовуванні (ГВ) дозволені міні-пили, через півтора місяці після пологів - гормональні імпланти.

Популярні бар'єрні методи в поєднанні зі сперміцидами.

При наявності медичних показників, за письмовою заявою жінок, які досягли 35 років або мають не менше двох дітей, можлива стерилізація. Найчастіше цей метод здійснюють при кесаревому розтині.

Методи контрацепції жінок при відсутності грудного вигодовування

При відсутності ГВ використовуються будь-які методи контрацепції. Гінекологи рекомендують комбіновані оральні препарати починаючи з четвертого тижня, а внутрішньоматкові засоби - через місяць після пологів.

Для планування сім'ї важливо вчасно проконсультуватися з гінекологом, який підбере засіб контрацепції відповідно до жіночим здоров'ям, віком, фізіологічними особливостями.

Комментарии (0)
Додати коментар
Галасливі сусіди: методи боротьби
Галасливі сусіди: методи боротьби
Галасливі сусіди: методи боротьби
29.08.19 Психологія особистості
Питання про те, як боротися з галасливими сусідами, цікавить багатьох жителів багатоквартирних будинків.
Сприятливі дні для зачаття дитини
Сприятливі дні для зачаття дитини
Сприятливі дні для зачаття дитини
02.10.19 Вагітність і пологи
Важливим етапом в житті сімейної пари є планування вагітності. Майбутні мама і тато, які бажають народити здорового малюка, змінюють спосіб життя, відмовляються від
Як завагітніти двійнятами: поради гінеколога
Багато сімейні пари мріють не про одну дитину, а про двох відразу. Це справжнє диво в квадраті, яке радує тата і маму, а також викликає захват у навколишніх.
Китайський і японський календар зачаття дитини
Плануючи вагітність, багато пар хочуть народити дитину певної статі. Особливо це важливо для батьків, у яких вже є одна дитина - більшість сімей хочуть мати
Причини і лікування чоловічого безпліддя
Будь-яка сім'я вважається неповноцінною, якщо в ній немає дитини. У більшості випадків проблеми із зачаттям зустрічаються у жінок, а й чоловіча нездатність до
Веснянки на обличчі й тілі: способи боротьби
Веснянки на обличчі й тілі: способи боротьби
Веснянки на обличчі й тілі: способи боротьби
08.10.19 Догляд за обличчям і тілом
Важко знайти дівчину або жінку, якій подобаються веснянки на обличчі. Тим більше, що тільки особою такі сонячні відмітини у деяких дам не обмежуються.