Галасливі сусіди: методи боротьби
29.08.2019 486 0

Галасливі сусіди: методи боротьби

Психологія особистості
В закладки

Питання про те, як боротися з галасливими сусідами, цікавить багатьох жителів багатоквартирних будинків. Часто поведінка тих, хто живе за сусідньою стіною, доставляє помітні незручності. Тривалий ремонт, постійні крики, гучна музика і навіть бійки набридають будь-якій людині. Що потрібно робити, щоб виграти в боротьбі з гучними сусідами?

Галасливі сусіди: методи боротьби

Питання про те, як боротися з галасливими сусідами, цікавить багатьох жителів багатоквартирних будинків. Часто поведінка тих, хто живе за сусідньою стіною, доставляє помітні незручності. Тривалий ремонт, постійні крики, гучна музика і навіть бійки набридають будь-якій людині. Що потрібно робити, щоб виграти в боротьбі з гучними сусідами?

Галасливі сусіди: методи боротьби

Що говорить законодавство

Відповідно до законодавства, рівень шуму в денний час (з 7 ранку до 11 вечора) не повинен перевищувати позначку в 40 дБ. Вночі граничний показник становить 30 дБ. В цей час строго заборонено:

  • грати на музичних інструментах, співати;
  • використовувати телевізор, музичний центр, програвач та інші електричні прилади, що виробляють шум;
  • проводити ремонтні, розвантажувальні роботи;
  • плескати дверима;
  • проводити будь-які інші гучні дії.

У деяких областях допустимі норми різняться з загальноприйнятими законами. Пам'ятайте: навіть одиничне недотримання встановленого порядку розглядається як адміністративне порушення, за яким слідує покарання.

Як залагодити проблему мирним шляхом

Один з найбільш простих методів боротьби з галасливими сусідами - розмова. Можливо, сусіди не здогадуються, що своєю поведінкою доставляють незручності. Скажіть, що від постійного шуму у вас погіршується самопочуття, а дитина не може спокійно спати. Запропонуйте сусідам компроміс.

Говоріть ввічливо, щоб не викликати посилює ситуацію агресії. Якщо ви помітили, що сусід поводиться неадекватно і не реагує на зауваження, значить, прийшов час пригрозити йому дзвінком в поліцію. Нерідко саме такий серйозний крок утихомирює сусідів, і конфлікт вирішується моментально.

Галасливі сусіди: методи боротьби

Якщо ви недавно переїхали або просто не спілкуєтеся з сусідами, можете вирішити проблему більш дипломатичним шляхом - написати анонімного листа і залишити його під потрібної дверима.

Якщо ви знаєте про неадекватність сусідів, не ризикуйте своєю безпекою і не намагайтеся усунути проблему мирним шляхом. Надайте цю роботу уповноваженим органам.

Звернення в поліцію

Багато людей не знають, куди скаржитися на галасливих сусідів, хоча відповідь на це питання очевидна - в поліцію. Ви можете набрати номер районного відділення або зайти до дільничного. Заява на галасливих сусідів пишеться за кілька хвилин. У ньому вказується:

  1. Місце і час зафіксованого порушення.
  2. Ім'я особи, яка порушувала порядок.
  3. Можливі свідки, які підтвердять факт правопорушення.

Можна відразу взяти з собою ще одного свідка, готового заявити, що скарги небезпідставні.

Співробітник правоохоронних органів прибуде на місце, зафіксує порушення, проведе роз'яснювальну бесіду з порушниками порядку і, якщо їх поведінка буде неадекватно, забере їх в поліцейський відділок.

Важливо відзначити, що він не має права виламувати двері або використовувати інші дії подібного характеру, щоб пробратися в квартиру. Якщо сусіди знаходяться в стані алкогольного сп'яніння, висока ймовірність, що двері ніхто не відкриє.

Що робити, якщо у сусідів ремонт

Відповідно до законодавства, ремонтні роботи в житлових будинках повинні починатися не раніше 9 години ранку і закінчуватися не пізніше 7 години вечора в будні дні. Проведення подібних робіт у вихідні та святкові дні заборонено законом. За порушення цього положення передбачені санкції.

Галасливі сусіди: методи боротьби

Протокол про правопорушення становить співробітник ЖЕС або ЖСПК. Письмова скарга на галасливих сусідів, які ведуть ремонтні роботи, направляється на розгляд до судових органів.

Альтернативний варіант - звернення в поліцію. Співробітник правоохоронних органів прибуде на місце, зафіксує правопорушення, складе письмовий рапорт, який пізніше буде переданий співробітникам ЖЕС. Уповноважений співробітник житлової служби з'явиться до правопорушника додому і першим ділом перевірить, чи не веде той самовільне перепланування. Далі піде розмова, а після - попередження. Одного такого застереження буває досить. Якщо ж це не дає бажаного, справа передається до судових органів.

Самостійне звернення в судові органи

Як позбутися від галасливих сусідів, якщо вони не відкривають двері працівникам міліції та ЖЕС? Співробітники правоохоронних органів не мають права самовільно вдиратися до квартири. Тому вихід залишається один - самостійно подавати позов до суду з вимогою про відшкодування моральної шкоди.

Важливий нюанс: на такий серйозний крок повинна бути вагома причина. Наприклад, погіршення здоров'я, пов'язане з правопорушеннями, вчиненими гучними сусідами. Якщо під час чергового гучного й багатолюдного збіговиська за стіною у вас підскакує тиск або починається напад сильного головного болю, викликайте наряд швидкої допомоги. Медичні працівники складуть виписку, що підтверджує ваш фізичний стан. Саме цей документ допоможе вам довести правопорушення в суді і навіть отримати грошове відшкодування.

Покарання для галасливих сусідів

Існують цілі теорії про те, як покарати галасливих сусідів: можна масово зібратися з сусідами, заявитися в квартиру незговірливих правопорушників і провести з ними роз'яснювальну бесіду.

Інший варіант - заподіювати їм відповідні незручності. Наприклад, включати гучну музику, коли галасливі сусіди все-таки вирішують заспокоїтися або починати ремонтні роботи, коли вони виходять у відпустку. Головне - не перегинати палицю і не приносити видимі незручності іншим, ні в чому не винним людям.

Якщо ситуація зовсім критична, а конфлікт з сусідами не виходить залагодити жодним із способів, слід розглянути можливість переїзду на нове місце, подалі від тривалих сварок і некерованих сусідів.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
09.08.19 Виховання і навчання
«Ваш син б'ється» - повідомляють схвильованої матері, і та хапається за носовичок. Хто б міг подумати, що її Вася забіяка!
Агресія у дітей: причини і методи подолання
Дитяча агресія - звичайне явище, яке супроводжує період дорослішання. Це одна з найбільш часто зустрічаються проблем, що турбують батьків і педагогів, якщо дитина
Що подарувати дитині в залежності від його віку і типу особистості
На світлі, напевно, немає дитини, який не любить подарунки. Отримати ж в подарунок те, про що давно мріяв, приємно подвійно.
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як боротися з хропінням
Хропіння - поширене явище, яке доставляє видимі незручності. Про те, як боротися з хропінням, хотіли б знати багато, хто стикався з подібною проблемою.
Фікус: види, догляд, розмноження
Фікус - одне з найпопулярніших живих прикрас в будинках і квартирах. Кімнатний фікус відрізняється цілим рядом специфічних особливостей: він погано переносить протяги,