Шлюбний договір подружжя: умови, плюси і мінуси
12.03.2020 457 0

Шлюбний договір подружжя: умови, плюси і мінуси

Сімейні стосунки
В закладки

Шлюбний договір подружжя: умови, плюси і мінуси

Останнім часом став дуже популярним шлюбний договір подружжя. Ми в статті розповідаємо про його основні умови, як його скласти. Яке є плюси і мінуси цього договору, поговоримо в статті.

Що таке шлюбний договір?

Документ являє собою контракт, який регулює права, обов'язки подружжя. Це дуже актуально для сучасного життя при її динамічному темпі, швидко мінливих умовах.

Шлюбний договір подружжя: умови, плюси і мінуси

Є пари, які вважають цей документ - надмірністю. У пристрасний, романтичний період у них виникає почуття, що він може якось зіпсувати відносини, принизити почуття. Багато хто не погоджуються укладати такий договір.

Проте, майнові суперечки - основна причина більшості сварок. Якщо скласти контракт, який регулює ці питання, відносини стануть тільки міцнішими, можливі претензії просто не з'являться.

Основні умови

  • Поділ власності на часткову, спільну.
  • Повинен бути пункт про поділ майна у разі розлучення.
  • Повинно бути зазначено все наявне майно, а також те, що буде придбано спільно.
  • Повинна бути вказана роздільна власність.
  • Повинно бути зазначено, хто з подружжя буде містити іншого, в якому випадку, до якого часу.
  • Повинен бути зазначений питання доходів, витрат, хто заробляє, хто, як витрачає сімейні кошти.

У шлюбний договір можуть бути внесені додаткові пункти. У ньому має бути вказаний обов'язково термін контракту, зазначена відповідальність партнерів за невиконання умов договору, можливі причини розірвання.

«Майнові суперечки - основна причина більшості сварок. Якщо скласти контракт, який регулює ці питання, відносини стануть тільки міцнішими, можливі претензії просто не з'являться ».


Ольга Шиян

Укладення шлюбного договору необхідно для розподілу власності, узгодження дій подружжя, вносяться права, обов'язки партнерів.

Типи майна

  • Майбутня власність часто визначається як часткова. Хто вніс великі кошти за придбання тієї чи іншої речі, буде згодом її господарем. На кого оформлена річ, той буде власником власності, при цьому користуватися даною річчю можуть всі члени сім'ї.
  • Якщо власність купується в кредит, вона визначається найчастіше як часткова. Тут суворо обумовлено, хто буде власником власності, хто виплачує основну суму відповідно до частки.
  • Майно, придбане після вступу в шлюб, часто визначається як спільне. При цьому кожен в праві розпоряджатися, користуватися цією власністю.

Як правило, шлюбний контракт укладається строком на 5 років, потім його можна заново переоформити відповідно до зміненими умовами життя.

Шлюбний договір подружжя: умови, плюси і мінуси

Які умови не можуть бути включені в шлюбний контракт

  • Заборонено включати в договір пункт, згідно з яким вся власність подружжя переходить у володіння когось одного.
  • Не можна обмежувати дієздатність, правоздатність чоловіка.
  • Немає можливості змушувати чоловіка приймати невигідні для себе умови
  • Не можна обмежувати право людини звертатися до суду.
  • Забороняється вписувати в договір обов'язки побутового, особистого характеру.
  • Не можна забороняти одному з подружжя спілкуватися з дітьми.

З моменту розлучення, відбувається виконання шлюбного договору.

Мінуси

Далі розглянемо плюси і мінуси подібного контракту між подружжям. Спочатку поговоримо про мінуси:

  1. Ви не зможете запобігти невірність одного з подружжя за подібним контрактом.
  2. Багато пар бояться укладати шлюбний договір. Закохані думають, він може істотно вплинути на перебіг відносин в гіршу сторону.
  3. Подібний документ має на увазі собою якийсь настрій на розлучення. Ви попередньо обговорює, що буде в разі розставання. Очевидно, що кожен з партнерів прагнути понести менших втрат, це виглядає не завжди благородно.
  4. Але в той же самий час ніхто не може виключити ймовірність розлучення, ніж відчувати величезний стрес, нерви від судових процесів, краще за раніше обговорити майнові питання в разі розлучення.
  5. Для багатьох пар укладення шлюбного договору просто неприпустимо. Люди в силу свого менталітету вважають неприпустимим обумовлювати за раніше грошові питання. Вони бачать в таких діях користь, зловмисність, а не ознака відкритих, довірчих відносин, коли кожен з партнерів готовий обговорити і домовитися з іншим про тонкощі спільного проживання.
  6. Подібний контакт залежить від законодавства. Якщо законодавство зміниться, а шлюбний договір не буде відкоректований, він стане просто недійсний. Бували випадки, коли через багато років договір втрачав свою законність, подружжю доводилося ділити майно в судовому порядку.
  7. Шлюбний договір укладається за допомогою нотаріуса, нотаріального завірення вимагають будь-які зміни контракту, а також його розірвання. Будуть витрачені серйозні кошти, вартість даних послуг не з дешевих. Буде витрачено час
  8. У разі наявності двозначності в договорі, можуть бути суперечки, судові процеси. В результаті шлюбний контракт можуть визнати недійсним. Щоб скласти грамотний, юридично достовірний договір, потрібно витратити чималу суму на грамотних фахівців.
  9. При укладанні шлюбного контракту можливі маніпуляції, обман. Один з подружжя може відчувати сильний тиск, особливо якщо шлюб був укладений при нерівних матеріальних умовах.
  10. Процес не обов'язково буде прозорим. Можливо, одному з партнерів доведеться йти на поводу у іншого.
  11. Шлюбний договір визначає тільки питання майна. Аспекти особистому житті він не регулює. Не можна визначити за допомогою шлюбного контракту як часто чоловік повинен дарувати дружині квіти, як повинна виглядати дружина і т.д. Документ має строго певну спрямованість. При наявності в ньому заборонених положень, не передбачених законом, він буде вважатися недійсним.
  12. З плином часу доведеться доповнювати договір, витрачати час і кошти. Життя має високу динаміку. Навіть найдокладніший документ, не може осягнути всі аспекти. Тому час від часу він потребує оновлення, додавання нових пунктів.

Плюси

Незважаючи на наявність мінусів про які ми написали вище, є і плюси.

  1. Шлюбний договір може бути оформлений як в самому шлюбі, так і перед вступом у шлюб.
  2. Ви зможете уникнути стресу в разі розлучення. Шлюбний контракт укладається в період спокійних, довірчих відносин. Подружжя враховують інтереси один одного, адже шлюб - це відповідальність перед один одним. Шлюбний контракт - відмінна альтернатива угодою про розподіл майна, яке доведеться неминуче укласти після розлучення. Зазвичай після розставання подружжя знаходиться в негативному стані, відчувають стрес, хвилювання, мають корисливі мотиви. У той час як шлюбний договір складається кохають одне одного,.
  3. Визначаються права на власність у шлюбі, до вступу в шлюб.

Можна відразу прописати в договорі, що вся власність, придбана до вступу в шлюб, є особистою, належить одному з подружжя. Це дуже зручно, адже в разі розірвання шлюбу, другий чоловік не зможе претендувати на особисту власність іншого.

  1. У шлюбному контракті можна прописати кому дістається подароване майно. При розлученні часто виникають суперечки про долю подарунків. На весілля молодим часто даруються дороги предмети побуту, машини, квартири. Шлюбний договір визначає власника подарованих речей, в разі розлучення можна уникнути суперечок, стресу.
  2. Уникнення судового розділу майна у разі розлучення. Судовий розділ майна - затяжний, нервовий процес. Розлучення сам по собі - важке випробування. Він не тільки означає втрату коханого, він виявляє різні корисливі мотиви, взаємну ворожнечу, можливу ненависть, роздратованість. Кожен прагнути «перетягнути ковдру на себе». Кожен хоче отримати максимальну вигоду від розірвання шлюбу. Шлюбний договір допомагає уникнути можливих майнових суперечок, тяжких судових рішень. Він захищає права партнерів.
  3. Документ визначає зобов'язання подружжя по виплаті боргів. Питання кредитів стоїть досить гостро. Часто один з подружжя бере кредит, а виплачувати його в підсумку доводиться другого. Щоб уникнути незручних, неприйнятних ситуацій, шлюбний контракт чітко визначає, хто буде закривати борги.
  4. Шлюбний договір чітко розподіляє витрати, доходи: яку частину свого доходу ви повинні принести в сім'ю, яку можна визначити на власні потреби. Шлюбний контракт чітко розподіляє обов'язки партнерів по виплатах, по оплаті продуктів харчування, організації відпочинку дітей, виплати комунальних платежів.
  5. Ваш партнер не зможе від вас ховати частину свого доходу, не платити за рахунками, витрачати гроші на вітер. Таким чином, здійснюється контроль над заробітком, виплатами.
  6. У разі втрати працездатності договір захищає непрацездатного чоловіка. Він визначає ситуації, коли один з подружжя містить іншого. Це принцип справедливого партнерства, гарантія безпеки, впевненості в завтрашньому дні навіть при бурхливо мінливих обставинах.
  7. Відносини між подружжям надійно регулюються, відбувається розподіл прав, обов'язків. Шлюб набуває більшу безпеку для кожного з партнерів.

«Ви зможете уникнути стресу в разі розлучення. Шлюбний контракт укладається в період спокійних, довірчих відносин. Подружжя враховують інтереси один одного, адже шлюб - це відповідальність перед один одним ».


Ольга Шиян

Висновок

Шлюбний договір - відносно нове поняття для російських реалій. Багато пар не наважуються здійснювати даний маневр. Деякі вважають, що шлюбний контракт може погіршити, охолодити стосунки.

Істотним мінусом подібного договору є передчасний настрій на розлучення, адже документ неодмінно визначає статус майна в разі розірвання шлюбу. Укладення даної контракту як би показує, що партнери не впевнені в тому, що проживуть разом все життя.

З іншого боку, шлюбний договір попереджає масу негативних моментів, що неминуче виникають у разі розлучення. Він регулює власність, права, обов'язки подружжя. За допомогою такого контракту можна уникнути істотного стресу, нервозності при розірванні шлюбу, проведенні судових тяжб.

Експертна думка

Ольга Шиян

Психолог, стаж практичної роботи 16 років

Шлюбний договір - спосіб убезпечити як себе, так і свого чоловіка. Потрібно розуміти, що майнова відповідальність один перед одним важлива для спільного життя і планування сім'ї. Укладення договору завжди проходить за обопільною згодою, тому не бійтеся запропонувати свої правки або прибрати щось з нього.

Так само зверніть увагу, що ви і ваш чоловік не можете порушувати правоздатність та дієздатність вашого партнера, а також обмежувати право батька або матері в спілкуванні з дитиною.

Комментарии (0)
Додати коментар
Купівля квартири в новобудові: що може зіпсувати новосілля
Придбання житла на первинному ринку має чимало істотних плюсів, тому покупка квартири в новобудові - самий часто розглядається варіант серед тих, хто прагне поліпшити
Ризики при покупці квартири: як убезпечити себе від третіх осіб
Купуючи нерухомість на вторинному ринку, перш ніж укладати угоду з її справжнім власником, необхідно чітко оцінити всі можливі ризики при покупці квартири.
Як уникнути розлучення
Як уникнути розлучення
Як уникнути розлучення
04.10.19 Весілля і шлюб
Щасливий шлюб досить часто руйнують побутові проблеми, образи, регулярні сварки і емоційне охолодження між партнерами.
Цивільний шлюб: переваги і недоліки
Багато пар практикують спільне проживання до офіційного оформлення любовних відносин в ЗАГС.
Причини розірвання шлюбу: чому розпадаються сім'ї
Міцна сім'я - велика рідкість. Згідно зі статистичними даними, кожен третій одруження закінчується розлученням.
Як зберегти відносини після розлучення
Двоє люблячих людей, створюючи сім'ю, звичайно ж, не думають про розлучення. Але, на жаль, в деяких випадках розрив відносин неминучий.