Як поєднати роботу і дитини
26.03.2020 354 0

Як поєднати роботу і дитини

Сімейні стосунки
В закладки

Як поєднати роботу і дитиниНародження дитини - знакова подія в кожній родині. Життя надалі зміниться назавжди. Але не всі сім'ї виявляються готові до таких кардинальних змін. Ритм життя мами настільки відрізняється від того, до якого вона звикла (особливо в большом городе), що може навіть призвести до післяпологової депресії. Робота і сім'я для жінки дуже важливі, але потрібно враховувати величезну кількість чинників, щоб згодом не пошкодувати про рішення вийти на роботу. Отже, сьогодні ми поговоримо про те, як поєднувати роботу і дитини сучасної мамі, хто вона - працююча мама.

Різні мами - різні діти

Не слід робити з цього проблему. Ви звикли жити в певному ритмі, і ось після народження дитини все змінюється. Можливо навколо вас з'являються, як шуліки порадники, які говорять вам, що ви все неправильно робите. Це тільки посилює стрес. Але, якщо ви впевнені в своїх силах щодо того, як виховувати свою дитину, то відкиньте всі ці голоси і робіть так, як вам здається правильні. Тому що тільки мама знає, що краще для її дитини.

Звичайно, всі люди різні. І діти теж. Вирішуючи питання про те, чи варто працювати мамі чи ні, потрібно розуміти, до якого типу психіки відноситься вона і її дитина. Серед різних видів психотипів можна виділити два, на які потрібно звернути особливу увагу: люди з шкірним вектором і люди з анальним вектором.

У чому їх відмінності?

Люди з шкірним вектором дуже активні, у них йде на лад будь-яку справу. Вони мультизадачність і легко тримають в голові деталі декількох проектів одночасно. Такі мами люблять, коли у них є багато завдань і є до чого прагнути. Вони отримують величезне моральне задоволення, коли виходить щось зробити в строк. При цьому в разі невдачі такі мами відчувають велике розчарування і внутрішню спустошеність.

Таким мама дуже важливо правильно розставляти пріоритети і складати приблизний список справ на майбутній день. Приблизний - тому що з дітьми не можна на 100% бути впевненим, як пройде день. У дитини може боліти животик, різатися зубки або просто боліти голова через різку зміну атмосферного тиску.

Рішення проблеми:

Дитина організовує, тому багато мам знають скільки у них є час на ті чи інші справи по дому або з роботи. Але організовуйте свій час навколо дитини, а не вписуючи дитини в свій графік. В іншому випадку у вас «закульгає» виховання. Пам'ятайте про те, що діти не мають почуття часу і тому вони не розуміють, чому потрібно зробити ту чи іншу дію швидко. Наберіться терпіння і закінчите свої справи, коли вирішите всі питання з дитиною.

Мами з анальним психотипом так само відчувають стрес. Люди цього психологічного типу люблять все робити грунтовно, не поспішаючи, завжди доводячи справу до кінця. З дитиною навіть суп зварити - вже пригода. Ніколи не знаєш, встигнеш закинути моркву вчасно і вчасно вимкнути готову страву, або згадаєш про нього тільки по характерному запаху пригорілі овочів з кухні.

Така мама буде дуже сильно нервувати, знаючи, що їй потрібно поєднати п'ять справ одночасно. Від емоційного перенапруження мама буде ще більше хвилюватися, переживати і перестане отримувати задоволення від життя і материнства, і від того, що не вдається зрозуміти, як поєднати роботу і виховання дітей.

Рішення проблеми:

Ваш перфекціонізм у вас в крові. Тому заспокойтеся і зрозумійте, що ви непогана мама. Мільйони жінок у світі поділяють вашу думку. І якщо ви хочете вийти на роботу - це нормально. Як і те, що ви не хочете цього робити і присвятити весь час свого малюка.

Сім'я і робота

Як поєднати роботу і дитини

Жінці потрібно бути готовою до ситуації, що після народження дитини на її плечі ляже ще більше обов'язків. Чоловіки не завжди готові розділити труднощі змін в родині з народженням дитини. Адже в їх житті змінюється не так багато речей, як у вашій. Але не всі чоловіки такі. І щоб зберегти гармонію в сім'ї жінці потрібно згадати про мудрість і терпимість. Погодьтеся, з народженням малюка, ваша друга половина почала отримувати значно менше уваги. Про це потрібно пам'ятати і при першій-ліпшій можливості нагадувати чоловікові, що ви його любите, цінуєте і т.д.

А так чи потрібно мамі працювати? Ні, звичайно, бувають безвихідні ситуації, коли жінка не може собі дозволити не працювати, інакше банально буде нічого їсти. Коли мамі потрібно буде вийти на роботу - кожна сім'я вирішує самостійно. Іноді мама може провести з дитиною хоча б півроку, враховуючи, що на кожну дитину в перші півтора року його життя виплачується певну грошову допомогу (його розмір залежить від регіону проживання сім'ї, а також від наявності трудового стажу жінки до виходу у відпустку по догляду за дитиною ) .Але бувають ситуації, в яких мама не зможе присвятити себе малюкові навіть і місяця. На жаль, життєві обставини бувають різні. Особливо, якщо мама є єдиним годувальником у родині.

Загальна економічна обстановка також може вплинути на рішення вийти рано на роботу. Багатьом відомі випадки житлової іпотеки, яку сім'ї брали в іноземній валюті, але внаслідок різко зміненого курсу щомісячні виплати становили величезні суми.

Але часто мами прагнуть вийти на роботу не тільки з фінансових міркувань. Що може служити причиною?

  • кар'єра: Якщо мама займала високу посаду в компанії перед виходом у декрет, то їй буде шкода втрачати позиції, завойовані з такою працею. Всім очевидно, що за кілька років, проведених в турботах про малюка, завдають певної шкоди професійної кваліфікації жінки. Не так давно існувала практика, що жінка не могла отримати підвищення на посаді в перші два роки після виходу з декрету. Чи не кожна людина готова дивитися, що його досягнення припадають пилом. До того ж є професії, де потрібно постійно тримати «руку на пульсі» і відстежувати всі зміни. Особливо це стосується бухгалтерів, фінансистів, юристів.
  • незалежність: Не в кожній родині вдається грамотно вибудувати загальний бюджет після виходу в декрет. На жаль, деякі чоловіки сприймають цей період як «вона ж не працює», а отже не зовсім розуміють, скільки грошей і на які потреби необхідні дружині. ТАК і жінкам не завжди приємно просити гроші на кожну покупку, або звітувати з чеками за кожен витрачений рубль. Тому багато жінок прагнуть раніше вийти на роботу, щоб знову мати «свої» власні гроші, за які не доведеться пояснюватися.

Як поєднувати роботу і сім'ю

Як поєднати роботу і дитини

Звичайно, якщо до народження дитини ви не вміли правильно організовувати свій час, то після пологів вам буде важче навчитися цьому швидко. Тому, по можливості підготуйтеся до вагітності та пологах заздалегідь. Підготуєте свого чоловіка, розділіть обов'язки по дому ще на етапі вагітності, щоб після пологів ні у нього ні у вас не було шоку. Пам'ятайте, звичку можна сформувати за 21 день. Якщо для вас важлива робота, вирішите це питання заздалегідь. Можливо начальство піде вам на зустріч і дозволити працювати видалено, або ви вирішите відкрити свою справу, або виберіть інший спосіб заробити гроші (фріланс, інтернет-магазин і т.д.).

У тому, що мама працює є і плюси, і мінуси. У чому вони?

Це, звичайно ж, дуже високий ритм життя, і супутній рівень стресу. У такої мами в голові постійно думки, що ще потрібно зробити, як би щось не забути і не упустити. З роботи така мама приходить втомленою, а домашні справи ніхто не відміняв. Потрібно і вечерю приготувати, і одяг випрати і попрасувати, забратися і багато-багато іншого. Часто все спілкування з дитиною ввечері обмежується однією пісенькою або наспіх прочитаним оповіданням перед сном. Тому що мамі ще потрібно зробити 101 справу перед тим, як лягти спати самій. Звичайно, це позначається на взаєминах з дитиною, так як дотримати баланс «сім'я і робота» досить складно.

Але не мінусами єдиними. Є і позитивні моменти.

  1. По-перше, мама не залишається замкненою в чотирьох стінах. Вона виходить в офіс, спілкується з колегами, клієнтами, співробітниками.
  2. По-друге, працююча мама продовжує розвиватися як професіонал, її досвід продовжує збільшуватися. Вона задоволена своїм кар'єрним зростанням і можливістю бути корисною суспільству. Особливо це важливо для мам, у яких надлишок енергії і нових ідей, але які однією будинку складно, а іноді і неможливо втілити в життя. А працюючи, така мама задовольняє свої амбіції і прагнення і приходить додому з почуттям «виконаного обов'язку». Відчуття відірваності і обмеженості пропадає. А щаслива мама - це основа будь-якої щасливої ​​родини. Діти теж повинні бачити, що у батьків є свої інтереси і бажання, що життя не закінчується з народженням дитини.

Можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Думаючи про те, як поєднати роботу і дитини, потрібно брати до уваги безліч чинників:

  • вік дитини;
  • можливість іноді залишатися вдома в разі необхідності (хвороба, погане самопочуття або просто на прохання дитини);
  • тривалість відсутності (кілька годин на день, кілька повних робочих днів на тиждень, повний робочий тиждень, чи будуть тривалі відрядження і так далі).

Якщо малюк ще зовсім маленький, то потрібно знайти того, хто буде з ним залишатися вдома і забезпечувати догляд за ним. Чи буде це бабуся або няня - вирішувати сім'ї. Так як і в тому, і в іншому випадку є свої нюанси. Бабусі часто балують дітей, не строго слідують вказівкам батьків по харчуванню і прогулянкам, використовують застарілі методи лікування. На жаль це може стати предметом конфліктів зі старшими родичами. Краще всі питання обговорити заздалегідь, щоб в процесі не довелося терміново шукати няню, тому що бабусі відмовилися сидіти з дитиною.

Якщо вибір зроблено на користь няні, то заручитися хорошими рекомендаціями про роботу цієї людини. Не полінуйтеся обдзвонити попередніх роботодавців і особисто дізнатися їхню думку про няню: чи всі їм сподобалося і чому вони з нею розлучилися. Все-таки вся відповідальність за дитину лежить, перш за все, на його батьків.

Які є можливості щодо суміщення роботи та догляду за дитиною?

  • Віддалена робота

Це, мабуть, один з найбільш сприятливих варіантів - коли мама працює з дому. Є маса професій, які дозволяють це зробити:

  1. копірайтер - можна писати тексти і статті за гроші;
  2. бухгалтер - можна домовитися про те, щоб вести бухгалтерську звітність на дому;
  3. юрист - займатися вивченням судової практики і різних актів можна з дому;
  4. дизайн - завдяки мережі Інтернет можна погоджувати проекти віддалено;
  5. перекладач - необхідності працювати з офісу також немає;
  6. програміст - так, бувають і жінки програмісти теж;
  7. репетитор - можна викладати по скайпу, головне тільки забезпечити необхідну тишу в будинку;
  8. оператор колл центру - достатньо купити гарнітуру і можна обдзвонювати клієнтів різних фірм;
  9. менеджер з туризму - телефон, інтернет і електронна пошта головні інструменти в роботі віддаленого менеджера по туризму.
  • Гнучкий графік

У професіях, де віддаленість неможлива, можна постаратися домовитися про гнучкий графік роботи. Наприклад, мама може працювати 2 або 3 дні в тиждень або повну тиждень, але на неповний робочий день. Варіацій може бути багато. Суть в тому, що мама відсутні не дуже довгий час, і дитині набагато простіше перенести такі розставання.

  • Власний бізнес

Як один з варіантів - власний бізнес. Ті, у кого він був і до декрету, природно, його продовжать. І тут питань навіть не виникає.

А ось для «офісних» мама це варіант роботи. Народження дитини є величезним мотивуючим фактором. Це можливість озирнутися навколо, придивитися до нових можливостей, а також цей час, щоб розібратися в собі і в своїх істинних бажаннях. Не рідкість випадки, коли мами відкривали в собі нові таланти, про які раніше й не підозрювали. Причому з користю для сімейного бюджету.

Деякі мами організовують спільні покупки. Для цього потрібно мати воістину грандіозною самоорганізацією, так як потрібно постійно стежити за замовленнями і оплатами, відповідати на питання покупців. До того ж потрібно їздити на роздачі товару. Це складна діяльність, але багатьом вона подобається.

Хтось починає пекти торти та іншу випічку на замовлення. І такі домашні пекарні користуються великим попитом. Тут до кожного клієнта підходять індивідуально, а також використовують тільки натуральні інгредієнти.

Деякі умільці шиють і в'яжуть для інших діточок: шапки, шарфи, снуди, сукні, новорічні костюми і все-все-все, що можна тільки собі уявити.

Інших привертає фотографія. Адже кожна мама хоче відобразити буквально кожну мить життя свого дорогоцінного дитини. І багато домагаються великого майстерності у виборі ракурсу, а також в ретуші одержані фотографій. Дивлячись на фотографії таких умілих мам, багато їх друзі і знайомі просять зробити для них те ж саме, але вже за гонорар.

Режим працюючої мами

Як поєднати роботу і дитини

Для працюючої мами слово режим має стати найголовнішим. Так буде легше перебудуватися на новий лад і дитині, і самій мамі. Розуміючи потреби своєї діяльності, можна і потрібно організувати грамотний робочий процес.

Якщо малюк ще зовсім маленький, то він, як правило, їсть і спить. Часу уві сні він проводить досить багато, тому мама може працювати і спілкуватися з колегами і клієнтами по телефону. Якщо дитина вже постарше, то можна організовувати простір для його ігор, щоб він міг там самостійно себе розважати спочатку 5, потім 10, потім 15 хвилин. З плином часу дитина зможе гратися сам і годину, і навіть два.

Але тут є одне важливе уточнення - протягом дня обов'язково має бути час, коли мама займається тільки дитиною. І це не означає поміняти підгузник або нагодувати обідом. Це означає, що вона з ним грає, читає, малює і ліпить, і не відволікається ні на що інше. Давно вже помічено, що навіть півгодини повного уваги мами потім дозволяють їй спокійно попрацювати протягом досить тривалого часу, а малюк (особливо це стосується дітей старше двох років) не буде постійно чіплятися за маму, залазити в її комп'ютер або чіпати її робочі матеріали.

Мама сама може вирішити, в залежності від своєї роботи, коли буде цей час - вранці або ввечері, але воно обов'язково повинно бути. Це дозволить зберегти хороший рівень прихильності дитини до мами і його впевненості, що мама його любить.

У будь-якому випадку вихід мами на роботу - це не трагедія для сім'ї і не означає остаточний кінець світу. Мільйони мам по всьому світу успішно працюють і виховують своїх дітей. Тому при грамотній підготовці ніяких великих проблем не виникне. Просто це новий етап в житті жінки.

Радислав Гандапас завжди тонко помічає психологічні моменти. У цьому відео він розповість як поєднати бізнес і сім'ю без шкоди в будь-якої сфері.

Корисні статті:

Практичні поради психолога молодій сім'ї

Хто головний в сім'ї

Батько і син: психологія стосунків

Вплив ролі батька на розвиток особистості дівчинки

Як налагодити зіпсовані відносини зі свекрухою

Комментарии (0)
Додати коментар
Старший і молодший дитина в сім'ї
Старший і молодший дитина в сім'ї
Старший і молодший дитина в сім'ї
27.09.19 Виховання і навчання
З поява в родині немовляти багато чого змінюється в будинку. Змінюється і статус, а з ним і обов'язки всіх членів сім'ї.
Розлучення: як уберегти дитину від негативних переживань?
Розлучаються батьки. Однак те, як це відбувається, часто зачіпає життя самих дітей, які страждають більше своїх тат і мам.
Післяпологова депресія: симптоми і як боротися
Жінки готуються до майбутнього материнства і пов'язаних з ним складнощів ще під час вагітності.
Не люблю свою дитину
Не люблю свою дитину
Не люблю свою дитину
20.09.19 Психологія особистості
Любов до дитини у багатьох батьків виникає з першої секунди його життя. Здається, що неможливо залишитися байдужим до маленького грудочки щастя, вперше взявши його на
Криза сімейних відносин після народження дитини
Після весілля, мабуть, найгучніша і яскрава подія в житті молодих - народження дитини. До нього готуються, чекають з нетерпінням і внутрішнім трепетом, друзі і близькі
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
30.08.19 Сімейні стосунки
У житті кожної жінки є головна мрія - щаслива сім'я і, звичайно ж, діти. Але буває так, що коханий чоловік не хоче дитини.