6 поширених міфів про контактні лінзи і правда про них
Контактні лінзи давно перестали бути предметом розкоші. Такі зручні і маленькі, вони поступово "наступають на п'яти" масивним окулярам, що завдають так багато незручностей. Так склалося, що все, особливо нововведення, у нашому світі має обрости плітками, і лінзи не виняток. Найпоширеніші міфи ми сьогодні розглянемо та розберемося, правда це чи брехня.
Найпоширеніші міфи
Міф №1: лінзи шкідливі
Якщо використовувати контактні лінзи строго за вказівками лікаря-офтальмолога, вони принесуть тільки користь. Адже за своєю суттю цей виріб медичного призначення.
Міф №2: незручні у використанні
З першими лінзами так і було, але ж розвиток сучасної офтальмології не стоїть на місці і завдяки новим розробкам контактні лінзи просто не відчуваються на очах.
Міф №3: висока вартість
В наш час асортимент лінз в каталозі https://dostavkalinz.com.ua/categories/kontaktnye-linzy/ настільки широкий, що кожен може підібрати собі контактні лінзи, орієнтуючись не тільки на їх тип, а й на ціну та виробника: від найдоступніших до найдорожчих. Допомогти визначитися допоможуть призначення фахівця та консультанти магазину контактних лінз.
Міф №4: страх у використанні лінз
Поки не спробуєш самостійно, не переконаєшся, що страшно одягати лінзи лише вперше. Але завжди лікар показує та розповідає, як це робити правильно. Пацієнти дуже швидко навчаються користуватися і звикають до цього, як до всіх звичайних процесів життєдіяльності.
Міф №5: необережне використання може призвести до того, що лінза випадає з ока
Сучасні м'які контактні лінзи не випадають із очей, навіть за активної діяльності людини. Якщо вони підібрані професійно та з урахуванням усіх особливостей ока, пацієнт вільно займається різними видами спорту.
Міф №6: складний догляд
Насамперед, важливо зрозуміти, що лінзи вимагають ретельного догляду щодня. Так, це клопіткий процес, але на допомогу пацієнтам створені спеціальні розчини для догляду. Помістивши вироби в нього ввечері, після очищення, можна не хвилюватись за їх стан.
Підбір лінз
Контактна корекція показана при далекозорості, короткозорості, абліопії, анізометропії, астигматизмі, кератоконусі. Дуже часто окуляри не дають потрібного результату, стомлюючи очі, спотворюючи зображення. У цьому випадку лінзи – просто не замінні. Вони не лише покращують зір, а й беруть участь у лікуванні ока від недуги. Підбираючи виріб, офтальмолог орієнтується, насамперед, на особливості будови ока людини, враховуючи і рід її діяльності.
Не варто забувати, що лінзи – це вже частка вашого тіла, тому неприпустимо передавати їх у користування іншим людям. Мікрофлора слизової ока настільки чутлива до інфекцій та заражень, що можна легко підчепити ще якесь захворювання на додаток до вже існуючого.
Модними нині стали кольорові лінзи, здатні подарувати бажаний колір очей або цікавий малюнок на зіниці. Але фахівці виступають проти частого використання такого аксесуару.