До сезону застуд готові: профілактика та лікування сезонних захворювань
Необхідність швидкого одужання в наш час нікому пояснювати не потрібно – багато хто переносить застуду на ногах через неможливість "випасти" із процесу. Звичайно, в ідеалі потрібно відлежатися вдома, а не заражати колег. Однак це не завжди можливо. Що ж робити?
Народні засоби
Лікування перевіреними народними засобами на кшталт чаю з медом, імбиром, лимоном, журавлинні морси, полоскання ще ніхто не відміняв. Але щоб швидко повернутися "у стрій", доведеться поряд із народною медициною скористатися важчою артилерією.
Дія переважної більшості лікарських засобів пов'язана з наявністю в складі певних компонентів.
Легкі препарати
Найпопулярніша речовина — парацетамол – жарознижувальний засіб, що має також знеболювальний і протизапальний ефект. Купити жарознижувальні засоби можна в онлайн-аптеці Ліки є і застосовувати під час лікування і дорослих, і дітей у зв'язку з його малою токсичністю та хорошою вивченістю. Однак зловживати цим препаратом не можна, оскільки від частого вживання дія препарату може знизитися. Крім того, безконтрольний прийом препарату може призвести до побічних дій. Тому людям, які часто хворіють, варто подбати про своє здоров'я заздалегідь і почати, наприклад, прийом препаратів на рослинній основі або зробити щеплення.
У будь-якому разі уважно вивчіть інструкцію, перелік протипоказань і побічних дій. Дітям молодше 3 місяців дозування має підбирати лікар.
За якої температури приймати жарознижувальний засіб? Про це знають усі мами. Дітям до 3 місяців температуру не збивають, поки вона не досягне 37°С, дітлахам старшого віку – 38°С. Пов'язано це з тим, що така температура сама допомагає впоратися із застудою: при 37–38°З багато бактерій і вірусів припиняють розмножуватися.
Поради для дорослих
Для дорослих існують такі правила: температуру починають збивати при позначці 39°С. Однак якщо застуду і підвищення температури супроводжує "бліда лихоманка", необхідна медична допомога. Такий тип лихоманки небезпечний, виникає спазм судин. Збивати температуру в цьому випадку починають при 37,5–38°С.
Завдяки судинозвужувальній дії, наступний популярний компонент — фенілефрин — полегшує дихання. Однак його слід застосовувати в парі з олійовмісними краплями для усунення сухості. Особливо ефективним є застосування препарату на початку захворювання при рясних виділеннях. Надмірне вживання засобу може спровокувати розвиток атрофії слизової оболонки носа або хронічний нежить, коли краплі вже не чинитимуть необхідного впливу.
Допоміжні засоби від застуди
Хлорфенірамін - антигістамінний препарат. Входить до складу ліків для зняття симптомів алергії.
Аскорбінова кислота є потужним антиоксидантом, стимулює вироблення інтерферону.
Для посилення і прискорення ефекту парацетамолу в склади для лікування застуди часто включають кофеїн.
Головне, під час приймання будь-яких ліків читати інструкції, звертати увагу на побічні дії та розумно оцінювати необхідність вживання препаратів. А найкраще підготуватися до "сезону застуд" заздалегідь:
- загартовуватися;
- займатися спортом;
- правильно харчуватися;
- приймати вітаміни.
Тобто краще попередити хворобу. Тоді, можливо, і лікуватися не знадобиться.