Гідне обличчя: як облаштувати передпокій
26.08.2019 351 0

Гідне обличчя: як облаштувати передпокій

Будинок
В закладки

Найчастіше, невелике за габаритами, це вхідний приміщення несе максимальне навантаження - служить місцем зберігання найрізноманітніших предметів, взуття, речей, виступає кордоном між зовнішнім світом і житлом, є «обличчям» останнього. Тому, як облаштувати передпокій в квартирі, зробити її зручною, практичною, красивою і функціональною - серйозне завдання для господарського і практичного власника.

Гідне обличчя: як облаштувати передпокій

Найчастіше, невелике за габаритами, це вхідний приміщення несе максимальне навантаження - служить місцем зберігання найрізноманітніших предметів, взуття, речей, виступає кордоном між зовнішнім світом і житлом, є «обличчям» останнього. Тому, як облаштувати передпокій в квартирі, зробити її зручною, практичною, красивою і функціональною - серйозне завдання для господарського і практичного власника.

Гідне обличчя: як облаштувати передпокій

Маленький передпокій: труднощі дизайну і меблювання

Найчастіше, особливо, коли мається на увазі передпокій у маленькій квартирі будинку типової забудови, облаштовувати доводиться невелике нежитлове приміщення з повною відсутністю віконних прорізів. Відсутність природного світла - це одна з труднощів при оформленні прихожей, оскільки світло тут повинен бути комфортним і в той же час яскравим, щоб можна було перед відходом з будинку підправити макіяж, помітити пляма на одязі і оцінити бездоганність почищеним взуття.

Друга складність, яка заважає облаштувати передпокій по своєму смаку, - прохідність приміщення. Нерідко меблювання приміщення ускладнюють дверні прорізи, кількість яких може тільки починатися з трьох - чотирьох. Цих недоліків позбавлені квартири-студії, що мають вільне планування. Ухвалення оптимальних планувальних рішень може бути ускладнене і специфікою геометрії передпокої: занадто вузька і довга, яка не має чіткої правильної форми або кордонів. З огляду на всі складнощі облаштування, а також конкретні розміри і навантаження приміщення, підбирається оптимальний спосіб меблювання: замовні гарнітури, модульні рішення, готові комплекти або штучні деталі.

Готові передпокої: бюджетне рішення проблеми

Компактні меблеві гарнітури для прихожих - найпростіший і економічний варіант облаштування вхідних території. У подібні меблеві композиції входять всілякі полиці, консолі, тумби, пенали або невеликі шафки. Основу таких меблів становить панель, на яку зазвичай кріпляться гачки-вішалки для одягу, дзеркало з підсвічуванням і всі інші елементи, складові необхідний функціонал.

Гідне обличчя: як облаштувати передпокій

Незважаючи на компактність і доступність цього варіанту підійде він далеко не всім. Головний мінус - раціональність компонування всіх меблевих елементів в готовому комплексі передпокої виробник розробив на свій розсуд. Тому поміняти якісь елементи місцями під свої потреби і зручність не вийде. Та й не факт, що готова система передпокої підійде по «размерчікі»: чи не виявиться завеликою або замалою для приміщення.

Оформлення передпокою за модульним принципом

Корпусні елементи різної функціональності, відповідні один одному по глибині або висоті, допоможуть створити ідеальну передпокій навіть в складному по геометрії приміщенні. У цій ситуації власник житлоплощі вирішує сам, що і в якій кількості йому необхідно, тому оптимальний варіант облаштування передпокої знаходиться найлегше. При бажанні і особливості планування приміщення всі вибрані елементи можуть бути згруповані лінійно, розташовані групами або ж, навпаки, розставлені окремо.

Облаштування передпокою в квартирі модульними системами має великий плюс: корпусні елементи, незважаючи на конструктивну незалежність, поєднуються за розмірами і кольором. Це дає можливість з окремих модулів обставити передпокій, яка буде виглядати цілісним, єдиним гарнітуром. Застосування меблевих «конструкторів» з модулів дозволяє максимально використовувати можливості приміщення, раціонально облаштувати передпокій без шкоди особистій зручності і бюджету.

Збірна передпокій: облаштування штучними деталями

Найскладніша, але і сама захоплююча завдання - зібрати гармонійну, зручну і комфортну передпокій з штучних елементів меблів. Захоплююча, тому що доводиться шукати конкретні меблеві дрібниці, компонуючи їх за своїм смаком, а непроста - тому що доводиться враховувати і розмір передпокою, і її конструкційні особливості, і можливості приміщення. До обов'язкових предметів, що становлять зручну передпокій, можна віднести різні види вішалок (панель з гачками, окремі гачки, штанги), банкетку, лавку або пуф для перевзування, тумбу або полиці для взуття, дзеркало. Габарити кожного елемента розраховують, грунтуючись на розмірах передпокої, але є і загальні правила вибору.

Дзеркало повинно бути зручним як мінімум для того, щоб надіти головний убір, а розташовувати його потрібно ближче до дверей. Підбирати пуф або банкетку для перевзування краще такої моделі, яка поєднує в собі і зручне сидіння, і місце для зберігання взуття. Вішалка, якщо немає можливості поставити в передпокої шафка, повинна мати достатню кількість гачків. Якщо мова йде про панелі з гачками, то добре, якщо до неї прикріплена полиця для головних уборів. І, звичайно, в передпокої обов'язково має знайтися місце для горизонтальних поверхонь. Вони зручні для складання рукавичок, ключів, сумок, окулярів, мобільних телефонів.

Гідне обличчя: як облаштувати передпокій

Головні принципи ергономіки

Для того щоб вхідна зона була максимально зручною для всіх членів сім'ї і при цьому не виглядала як склад комісійного магазину, необхідно, щоб облаштування передпокої проводилося відповідно до головних принципів ергономіки. Тобто, щоб було продумано не тільки кількість меблів, але її розташування, а також кількість вішалок, дитячі гачки, якщо в будинку є дитина, гачки для повідця і полку для ганчірок, якщо в квартирі проживає пес.

Дуже важливо не перевантажувати нічим зайвим зону безпосередньо перед вхідними дверима. Тут необхідно залишити місце достатня для маневрів при одяганні і взуванні: для нахилів, розмаху рук. Біля вхідних дверей буде завбачливо організувати місце для перевзування, і встановити окрему підлогову вішалку для просихання мокрій після дощу або снігу одягу.

Зайва меблі в передпокої зручності не додасть, а от заважати буде здорово. Тому готові і модульні меблеві системи або штучні елементи для передпокою варто підбирати в такому комплекті, який би не доставляв незручностей. Розставляти меблі потрібно, не тільки з огляду на кількість і розташування дверних прорізів, що виходять в передпокій, але і спосіб відкривання міжкімнатних дверей. Меблі не повинна заважати ні відкривати двері, ні вільно пересуватися по квартирі.

Комментарии (0)
Додати коментар
Як створити затишок в домі
Дуже приємно повертатися в будинок, де панує спокійна атмосфера і радує око багато приємних дрібниць.
Ремонт в двокімнатній квартирі
Ремонт - величезне випробування для всіх членів сім'ї і одночасно відмінна можливість зробити житло більш комфортним, стильним і безпечним.
Лінолеум або ламінат: нюанси вибору покриття
У процесі ремонту домовласники повинні вирішити який тип підлоги віддати перевагу. Кожен сам вирішує що краще постелити, але обгрунтовано вибрати ламінат або лінолеум
Позбавляємося від харчової молі: ефективні методи
Поява в кухонних шафках паразитуючих комах можна не помітити. Харчова моль здатна за лічені дні зіпсувати величезні запаси харчових продуктів.
Дизайн маленької квартири
Крихітні кімнати, мініатюрна кухня, низькі стелі, суміщений санвузол - все це типові характеристики маленької квартири.
Ризики при покупці квартири: як убезпечити себе від третіх осіб
Купуючи нерухомість на вторинному ринку, перш ніж укладати угоду з її справжнім власником, необхідно чітко оцінити всі можливі ризики при покупці квартири.