Лінолеум або ламінат: нюанси вибору покриття
У процесі ремонту домовласники повинні вирішити який тип підлоги віддати перевагу. Кожен сам вирішує що краще постелити, але обгрунтовано вибрати ламінат або лінолеум можна детально вивчивши матеріали. Нижче детально розглянемо їх властивості.
Основні характеристики лінолеуму
Гнучкий синтетичний рулонний матеріал, який невибагливий в експлуатації і монтажі - це лінолеум. Є величезне різноманіття дизайну, а також товщини і типів.
Вибираючи лінолеум або ламінат, можна бути впевненим, що підібрати їх можна під будь-який інтер'єр. Але варіацій малюнка у останнього набагато більше.
Структура підстави
За матеріалом виготовлення розрізняють такі види: мармолеум (що складається з 100% природних матеріалів), нітроцелюлозний, еластичний гумовий. Найбільш широко на ринку представлений лінолеум з ПВХ.
Саме він використовується в житлових і комерційних приміщеннях. Його типи розрізняються за матеріалом підстави:
- Без підстави, дуже тонкий і міцний. Вимагає ідеально рівній поверхні для вистилання, а також використання підкладки;
- Ткана натуральна основа (джут) відрізняється екологічністю і високою ціною;
- Неткана (повсть), можна стелити на відносно нерівна підлога. Не рекомендується використовувати у ванній, на кухні. Погано переносить вологість, забезпечує хорошу звуко- і теплоізоляцію;
- Спінений ПВХ, підходить для укладання в приміщеннях з підвищеною вологістю. Має високу стійкість до навантажень точковим і механічним.
Товщина покриття
Товщина лінолеумного покриття відіграє важливу роль в зносостійкості матеріалу. Замислюючись про вибір лінолеуму чи іншої статі, на це потрібно обов'язково звертати увагу.
Тип Товщина ПВХ-покриття (в мм.) Товщина захисного шару (в мм.) Рекомендована область застосування тонкий 1,4 - 2 0,15 - 0,2 Житловий будинок середній 2 - 3 0,28 - 0,3 напівкомерційні (будинок або невеликий офіс) товстий 2 - 3,5 0,3 - 0,8 Комерційна (приміщення з інтенсивним навантаженням на підлогу)Класи лінолеуму по зносостійкості
Вирішуючи який вибрати лінолеум побутової або комерційний, потрібно звернути увагу і на товщину захисного шару. За цим параметром він ділиться на класи по зносостійкості.
клас зносостійкості Рекомендації щодо застосування 21 - 23 У житловому приміщенні. 21 клас для кімнат з меншою інтенсивністю експлуатації - спальня, кабінет. 22, 23 - для передпокою, кухні 31 - 34 У громадському приміщенні. 31, 32 підійдуть для робочих кабінетів, бутиків, номерів в готелях. 33, 34 для великих магазинів, офісів, шкільних коридорів, залів 41 - 43 У промислово-виробничому підприємстві. 41-ий слід настелити туди, де переважно сидяча робота. 42, 43 використовується в складах, цехахЛінолеум: плюси і мінуси
Замислюючись, що вибрати стать з полівінілхлориду або якусь іншу різновид, необхідно виокремити переваги і недоліки матеріалу.
переваги недоліки Доступна ціна Синтетичне походження Простота догляду (не боїться вологи) Моментально плавиться від дотику (падіння) гарячого предмета Тепло-та шумоізоляція статі (при наявності шару основи) Деформується при механічному впливі Простота монтажу Чутливий до зміни температури середовища Довговічність Великий вибір кольорівХарактеристики ламінату
Ламінат являє собою шарувату ламіноване покриття на деревній основі. Кожен з шарів виконує свою функцію. Представляючи, що буде виглядати в будинку привабливіше ламінована дошка або інший матеріал, часто вибирають першу. Адже він естетичний і практичний.
Структура матеріалу
Представлений у вигляді дощечок, збирається замковим з'єднанням. Розглянемо, чим ще він відрізняється від лінолеуму, яку має структуру.
Панель має товщину 4-12 мм, і складається вона з:
- Першого водовідштовхувального шару, який ізолює його від підлоги;
- Найбільш товстий несучий шар з пресованої стружки. Є каркасом всієї дошки і до неї прикріплені сполучні замки;
- Шар з малюнком під дерево або паркет, в залежності від дизайну дошки;
- Завершальні покриття зі смоли, забезпечують довговічність матеріалу, стійкість до зношування, стирання.
Класи
На підставі кількості верхніх шарів визначається клас ламінату. Він характеризує зносостійкість матеріалу і безпосередньо впливає на ціну. В даний час застосовується таке маркування.
клас ламінату Рекомендована сфера застосування 31 Приміщення з малим навантаженням на підлогу 32 Будинок або невеликий офіс 33 Громадські приміщення (ресторани, великі офіси), кімнати з високою прохідністю (вітальня) 34 Громадські приміщення з високим навантаженням (спортзали, великі магазини, зали очікування). При домашньому застосуванні практично не зношується.Зовнішній вигляд
Найчастіше дошках надають вид будь-якого натурального матеріалу, причому дизайн дуже реалістичний.
Дерево Імітація під натуральне дерево (клен, береза, дуб). Деякі моделі ламината не відрізнити від дошки паркету або справжнього дерев'яного статі Шкіра Дошки з малюнком у вигляді шкіри рептилій (крокодила, змії) Камінь В точності імітується поверхню різних типів натурального каменю Метал і скло Надається відповідний малюнок і типовий відливПлюси і мінуси ламінату
Розглянемо переваги матеріалу:
- естетичний вигляд статі і різноманіття дизайну;
- доступна ціна;
- простота монтажу;
- зносостійкість дощок високого класу;
- можливість використання з теплою підлогою;
- пожежна безпека;
- легкість догляду.
недоліки:
- при монтажі потрібно ідеально рівну основу;
- погано переносить підвищену вологість;
- синтетичне походження.
Порівняння матеріалів за основними параметрами
Порівняльний аналіз експлуатаційних якостей дозволить швидше визначитися з вибором.
Складність укладання
Розглянемо, що простіше послати на підлогу. При укладанні обох видів підлог, перепади чорнової підлоги не повинні перевищувати 2 мм. При цьому ламінат вимагає обов'язкової наявності підкладки, тоді як багато видів лінолеуму оснащені шаром повсті або спіненого полівінілхлориду.
Швидкість монтажу вище у ПВХ-покриття, так як його простіше порізати за розмірами і постелити. Він сідає на клей, тому помилки неприпустимі.
При укладанні ламінату потрібно підганяти і кріпити кожну дощечку, але простіше виправити помилку, так як стать можна розібрати.
Різниця в складності укладання є і явно лінолеум постелити легше.
Вологостійкість
У передпокій або на кухню потрібні найбільш стійкі підлоги. Адже ці приміщення часто схильні до підвищеної вологості. Від неї ламінована дошка відразу розбухає, особливо низьких класів. ПВХ-покриття більш стійко переносить вологість, але вода може затікати під нього. В результаті утворюється пліснява.
Звичайно, вініловий матеріал не розбухне і навіть затримає воду при правильному укладанні, допомагаючи уникнути стікання води на нижні поверхи. Для кухні і передпокої є альтернатива лінолеуму і ламінату - керамічна плитка.
Якщо сортування йде по параметру, що практичніше у вологих кімнатах лінолеум або ламінована підлога, перевагу слід віддати першому матеріалу. А ще краще третій варіант у вигляді плитки.
Звукоізоляція
Відмінність ламінату від лінолеуму в частині звукоізоляції невелике. Вона залежить від товщини дощок у першого, і від наявності шару підкладки у другого. Таким чином, в цій частині можливості рівні.
Що тепліше лінолеум або ламінат
За теплоізоляційними властивостями обидва матеріали покажуть приблизно однаковий результат. Лінолеум з товстим повстяним шаром і товстий ламінат з підкладкою можуть стати досить теплим статевим покриттям. Якщо ж брати ПВХ і пресовану деревну стружку без додаткових утеплювачів, то вони ніяк не перешкоджатимуть охолодженню статі.
Екологічність
Багато хто боїться, що якийсь із матеріалів небезпечніше або шкідливіше в квартирі, будинку. Обидва мають синтетичне походження, але для здоров'я абсолютно безпечні. Оснащені відповідними сертифікатами безпеки. При їх виробництві не завдається шкода навколишньому середовищу, в цьому сенсі вони екологічно чисті матеріали.
Тим, хто боїться алергічних реакцій, слід звернути увагу на показник граничної концентрації формальдегідів і в ламінованої дошки, і в ПВХ-покритті. Бажано, щоб речовина взагалі не було присутнє в складі матеріалу.
Якщо ж звернути увагу на те, що екологічніше в утилізації - однозначно, ламінат. Спалити лінолеум досить непросто через їдкого диму, а гниє він дуже повільно.
Довговічність
Підлогове покриття, яке краще і довше прослужить при однаковій ціновій категорії - лінолеум. Він відрізняється тим, що протримається на підлозі не менше 10 років, тоді як аналогічної вартості ламінат протягне не більш як 5 років.
Дорогі моделі ламінату можуть також похвалитися довгим експлуатаційним терміном. Платити за них доведеться набагато більше, ніж за лінолеум.
Простота в догляді
В експлуатації більш простий і невимогливий лінолеум. Якщо прислухатися до порад по догляду за речами, можна відзначити, що мити його допускається будь-яким способом. За умови, що шви добре проклеєні. Велика кількість води, порошки, використання щітки цілком допустимо.
Складніше з ламінатом, якщо порівнювати миття. По ньому можна пройтися добре вичавленої ганчіркою. Але в процесі щоденної експлуатації з нього можна відтерти будь-які плями або налиплі предмети. А значить, в дитячу ламінат підходить більше.
Також його досить важко пропалити, подряпати. Але відтирати абразивними або іншими агресивними речовинами не рекомендується. Підсумовуючи зазначимо, доглядати за ПВХ статями легше і простіше.
Експертна думка
Фахівці рекомендують перш, ніж робити вибір визначитися з навантаженням, яка припаде на підлоги. Наприклад, лінолеум низької вартості має більший термін придатності, ніж ламінат аналогічної ціни. Тому, для великих магазинів, громадських приміщень, офісів краще вибрати ПВХ покриття. Різновид з підкладкою не потребуватиме додаткових витрат на вирівнювання.
З іншого боку, якщо бізнес пов'язаний з красою, то варто витратитися на ламіновану дошку високого класу. Наприклад, для бутиків, салонів краси, фотостудій.
Для житла ламінат краще, така підлога виглядає дорожче і естетичний. Рекомендований для спальні, вітальні, дитячої кімнати. Кухонний краще зробити з вінілового покриття, як і для передпокою. Їх доведеться часто терти і мити.
Тому, після ремонту та оздоблення житла, для кожної кімнати краще вибрати своє підлогове покриття.
Таким чином, вибір типу підлоги індивідуальний для кожного приміщення. Якщо потрібно щось дешевше, то вибрати слід лінолеум з основою з повсті або спіненого ПВХ. Якщо є бажання оформити підлогу в більш цікавому дизайні, то краще ламінат.