Внесення мінеральних добрив
08.10.2019 536 0

Внесення мінеральних добрив

Сад та город
В закладки

Для того щоб рослини нормально росли і розвивалися потрібно подбати про освітленість, відповідному температурному режимі, вологи, грунті і, звичайно ж, про своєчасне підживлення - внесення мінеральних добрив в грунт.

Внесення мінеральних добрив

Для того щоб рослини нормально росли і розвивалися потрібно подбати про освітленість, відповідному температурному режимі, вологи, грунті і, звичайно ж, про своєчасне підживлення - внесення мінеральних добрив в грунт.

Внесення мінеральних добрив

Важливі елементи

Для добрива рослин можна використовувати органічні та мінеральні добрива. Перші не тільки забезпечують рослини необхідними поживними речовинами, а й покращують структуру ґрунту. Але проблема полягає в тому, що не у всіх дачників є можливість придбати або зібрати необхідну кількість органіки. Та й процес мінералізації органіки (переходу в доступну для рослин форму) займає певний проміжок часу. Тому оптимальним вважається варіант, коли поєднують внесення мінеральних добрив з органічними.

Поглинаються рослинами хімічні елементи поділяють на макро- і мікроелементи. До перших відносяться фосфор, калій і азот. Ці елементи так називають, тому що рослини поглинають їх у великій кількості. Мікроелементи (цинк, мідь, марганець, бор, молібден) потрібні садовим культурам в невеликій кількості.

Правила внесення підгодівлі

Більшу частину добрив вносять восени під час перекопування. Але азотні добрива дуже швидко розчиняються і опускаються на нижні горизонти грунту, стаючи недоступними для кореневої системи рослин. Тому азот у вигляді аміачної селітри вносять безпосередньо перед посадкою. При цьому, бажано, її розчиняти в воді. Якщо ж азот вноситься в сухому вигляді, то оброблений грунт необхідно відразу ж зволожити. У сухих гранулах добрива утворюються летючі аміачні сполуки. Азот допомагає рослинам нарощувати зелену масу.

Фосфор і калій зміцнюють рослини і підвищують їх стійкість до стресів. Ці елементи вносять восени і повторно в другій половині літа. В період бутонізації, дозрівання плодів.

Брак мікроелементів не настільки критична. В основному рослини страждають від нестачі заліза і цинку. Якщо нахапає заліза, рослини хворіють хлорозом. Дефіцит цинку проявляється у вигляді розеткових (мельчания) листя.

Зазвичай добрива вносять в грунт. Але позакореневе підживлення дуже ефективні, коли рослина необхідно швидко «нагодувати». Для позакореневих підживлень використовують спеціальні комплексні добрива. Азот через лист краще засвоюється в амідній формі (розчин сечовини).

Нагодувати і не нашкодити

Максимальна кількість добрив споживається рослинами на початку літа, в період активного росту і розвитку. Але, тим не менше, до внесення мінеральних добрив потрібно ставитися акуратно. Зайва кількість мікро- і макроелементів призводить до загибелі мікроорганізмів і дощових черв'яків, до вимивання органічних речовин і до утворення глинистих вторинних мінералів.

Щоб уникнути описаних неприємностей, необхідно контролювати склад грунту і не перевищувати встановлені норми, в яких прописано в якій кількості повинні міститися в грунті макро- і мікроелементи. Причому, необхідно звертати увагу на те, що норма вмісту мінералів залежить від типу грунту.

Хімічний склад грунту дізнаються в лабораторних умовах. Якщо ж немає можливості провести подібний аналіз, можна вносити мінеральні добрива, орієнтуючись на те, яка кількість добрив споживається рослиною за рік. Так, наприклад, плодові дерева, що дають повноцінний урожай забирають близько 1 кг азоту, 0,4 кг фосфору і 1 кг калію з однієї сотки землі.

Також буде не зайвим дотримуватися рекомендацій виробників. На упаковці завжди вказується норма витрати добрив.

Комментарии (0)
Додати коментар
Вирощування кавового дерева в домашніх умовах
Кімнатні рослини - прикраси кожного будинку. На підвіконнях можна ростити найкрасивіших декоративно-квітучих і декоративно-листяних представників флори.
Вертикальне озеленення своїми руками
Вертикальне озеленення являє собою вирощування рослин за допомогою вертикальних опор. Таке незвичайне розташування рослин дозволяє:
Сад в горщику
Сад в горщику
Сад в горщику
24.09.19 Сад та город
Контейнерна посадка рослин дозволяє не тільки прикрасити замощені куточки саду, а й внести нотку незвичайності і завершеності в існуючі композиції.
Грошове дерево (крассула) в нашому домі
Крассулу (Crassula) в народі зазвичай називають толстянка, Грошовим деревом або котіледони деревовидним (Cotyledon arborescens).
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
Чарівна орхідея
01.08.19 Сад та город
Які квіти асоціюються з красою і елегантністю? Безумовно, це орхідеї. Завдяки своєму природному витонченості, вони придбали величезну популярність у всьому світі і
Гідрогель - недорогий, оригінальний і вражаючий подарунок для всіх
Привіт, дорогі читачі! Новий рік вже відступає, а низка свят продовжує свій хід, а, значить, ідеї оригінальних подарунків і раніше актуальні як ніколи.