Вертикальне озеленення своїми руками
Вертикальне озеленення являє собою вирощування рослин за допомогою вертикальних опор. Таке незвичайне розташування рослин дозволяє:
- надати ділянці обсяг;
- приховати непривабливі місця;
- розділити ділянку;
- додати декор.
Вертикальне озеленення являє собою вирощування рослин за допомогою вертикальних опор. Таке незвичайне розташування рослин дозволяє:
- надати ділянці обсяг;
- приховати непривабливі місця;
- розділити ділянку;
- додати декор.
Застосовувані конструкції
Як конструкцій для вертикального озеленення використовуються наступні опори: перголи, стіни будинків, альтанок і терас, арки, екрани, навіси, сітки, стовбури дерев, натягнуті нитки, шпалери (спеціальні саморобні решітки для рослин).
Вибір опори залежить від рослин та ділянки. Рослини можуть бути сланкими або лазять. Для рослин, що стелються вибираються більш похилі опори. Вибір рослин і місця декорування - це два важливих моменти дизайну, які необхідно враховувати одночасно.
Незважаючи на те, що для даного типу озеленення, як і для саду в горщику, використовуються і багаторічні, і однорічні рослини, вони мають різні вимоги до освітленості і температурі. Тому важливо звертати увагу на сторону ділянки, де знаходиться місце або архітектурна форма для декорування.
Значення сторін світу в декоруванні
Знання, в якій частині ділянки знаходиться місце для декорування, допоможе з вибором рослин. З наявного списку можна вибрати вподобане рослина або те, яке більше підходить по стилю.
- На північному напрямку краще садити плющ, виноград, камелії, жасмин, капуцин, кизильник, Ескалон, айву.
- Південна сторона підходить більше для гліцинії, актинідії, жимолості, плетистой троянди, магнолії, клематиса, лимонника.
- Кліматичні умови на східній стороні ідеальні для гліцинії, магнолії, канатника, камелії, хіонантуса.
- На західній стороні краще розташувати гортензію, виноград, плющ, Гаррі, клематис, Керрі, капуцин, айву.
Рослини для вертикального озеленення
Кожне з рослин має свої особливості. При розробці дизайну вертикального озеленення необхідно звернути увагу на розмір рослини, особливо його листя, квітуче воно чи ні. Це важливо при виборі його в якості декору. Якщо прикрашається господарська частина, то варто відмовитися від квітучих рослин - вони будуть виглядати недоречно.
Рослини з широким листям добре підходять для відділення простору, створення тіні і захисту від вітру, сторонніх очей і шуму.
Для саду каменів, майданчики для відпочинку і спорту краще вибирати рослини, які дають соковиту зелень і не створюють обсяг. Вони стануть хорошим продовженням газонної декоративної трави і не будуть виділятися на тлі галявин і кам'яних брил.
Вибір рослин для архітектурних споруд
Для кожної споруди на присадибній ділянці дизайнери пропонують вибрати певні рослини. Якщо вони не влаштовують з якої-небудь причини, то варто підбирати схожі.
Озеленення стін будинків неможливо уявити без плюща. Хміль, ломонос, горошок, виноград, кобея і древогубец будуть добре виглядати на екрані, де б він не знаходився.
Для оформлення терас, арок, пергол варто придивитися до троянди, древогубец, клематисів, актинідії, гліцинії, Ломоносов, жимолості, пасльоні, декоративної квасолі і лимоннику.
Для прикраси стовбура дерева або кам'яної скульптури варто вибрати ломонос, жимолость, виноград, гортензію.
Головна перевага вертикального озеленення полягає в можливості складання окремих опор, які з легкістю будуть обвивати будівництво. Для окремих опор підійдуть троянди, клематиси. Ці рослини будуть вигідно виглядати на опорах у вигляді чаші, кулі, парасольки.
Вибір місця і рослини багато в чому залежить від смаку власників ділянки. Важливо, щоб крім практичної користі рослина приносило також естетичне задоволення.