Як отримати гарну засмагу
З приходом літа багато хто починає замислюватися над тим, як отримати гарну засмагу. Існує відразу два загальновідомих способу додання шкірі шоколадного відтінку: на море під палючим сонцем і в професійному солярії. Обидва способи зі своїми плюсами і мінусами варті уваги. Детально розглядаючи кожен з них, варто звернути увагу на нюанси, які підкажуть, як засмагати правильно.
Наслідки неправильного загоряння
Вирушаючи у відпустку на морське узбережжя за приємним кольором шкіри, пам'ятайте, що сонце може зіграти з вами злий жарт: замість красивого рівного загару ви отримаєте опіки, які будуть виглядати непривабливо.
Короткочасне перебування під палючими променями призводить до подразнення шкіри. Вона набуває червонуватого відтінку. Занадто тривале перебування під променями сонця викликає запалення і навіть набрякання шкірних ділянок. Якщо ви загоряєте опівдні, будьте готові до того, що ваша шкіра обгорить. Інтенсивне потрапляння прямих сонячних променів призводить до утворення на шкірі пухирів. Вона стає нееластичною і шорсткою, починає швидше старіти, нерідко це призводить до утворення зморшок. Ще одне небажане наслідок - тепловий удар.
Час під сонцем
Щоб отримати гарну засмагу на море, важливо правильно розрахувати час перебування на пляжі. Краще відправлятися за безпечним засмагою через деякий час після прийняття їжі. Не рекомендується робити це натщесерце або на повний шлунок. Ідеальний час - з 9 до 11 години ранку. Можна виходити на пляж ближче до вечора, приблизно о 4 годині дня. Починайте з 30-хвилинних сонячних ванн. Поступово збільшуйте час, але уникайте безперервного перебування під дією сонячних променів понад 3 годин.
Які засоби використовувати для засмаги
Засоби для засмаги на сонці обов'язково повинні бути в арсеналі у кожної дівчини, яка вирушає в подорож до моря. Сонцезахисні креми, масла та інші засоби розрізняються за рівнем захисту від ультрафіолетових променів (SPF) і підбираються індивідуально.
рекомендується:
- Для власниць світлої і дуже чутливої шкіри підходять засоби SPF 40-50, які забезпечують максимальний захист.
- Дівчатам з блідою шкірою варто використовувати засоби SPF 25-30, що забезпечують високий рівень протекції.
- Смагляві представниці прекрасної статі можуть сміливо вибирати засоби SPF 15-20. Альтернативний варіант - спеціальне масло, що надає невеликий захисний ефект.
Важливо відзначити, що кошти не втираються глибоко в шкіру, а лише наносяться на неї плавними рухами, що розтирають.
Правила гарної засмаги
- починати загоряти слід з невеликих проміжків часу (до 30 хвилин), поступово збільшуючи тривалість прийняття сонячних ванн;
- обов'язкове застосування сонцезахисного крему з необхідним ступенем SPF навіть при знаходженні в тіні;
- уникайте тривалого перебування під сонцем в одному положенні;
- постарайтеся виключити загоряння під час максимальної сонячної активності;
- використовуйте головний убір для захисту від сонячного удару;
- відмовтеся від використання парфумерних засобів з вмістом спирту перед виходом на пляж, так як вони підсушують шкіру;
- якомога частіше вживайте питну або мінеральну воду.
Профілактичні засоби
Засоби після засмаги дають розслабляючий ефект і використовуються для профілактики. Перед тим, як нанести на шкіру такий засіб, слід прийняти освіжаючий душ. Не можна ніжитися під гарячою водою. Після миття потрібно витертися рушником і нанести засіб на суху шкіру. Маленька підказка: якщо ви попередньо поставите його в холодильник, ефект від використання тільки посилиться. Вибирайте засоби, у складі яких немає лимона або огірка: вони мають здатність відбілювати.
Безпечний загар в солярії
Гарна засмага в солярії можна отримати в будь-який час року. Варто пам'ятати, що є деякі особливості такого вибору і супутні йому правила:
- Перед відвідуванням варто проконсультуватися з лікарем. При наявності деяких хвороб солярій може бути небезпечний для здоров'я. Дівчатам, у яких є проблеми з печінкою, вагітним жінкам, а також тим, хто страждає від гіпертонії або дерматиту, не слід відвідувати солярій. Приймати антибіотики і антидепресанти теж вкрай не рекомендується.
- Існують спеціальні засоби для отримання рівної засмаги в солярії.
- Як і у випадку з природним загаром, не рекомендується користуватися парфумами. Макіяж також доведеться змити.
- Очі обов'язково захищати, надягаючи спеціальні окуляри.
- Щоб не зробити волосся ламким, слід озброюватися кепкою або панамкою.
- Груди під час процедури повинна бути захищена. Можна залишитися в бюстгальтері або скористатися накладками. Родимки також слід закривати.
Як видалити загар
Дівчата, які забули про всі правила і отримали нерівний колір шкіри, нерідко цікавляться, як швидко прибрати загар в домашніх умовах. Найпростіші способи:
- Додайте в ванну настій звіробою. Він допоможе освітлити шкіру. Не варто перебувати в гарячій воді занадто довго.
- Візьміть лимон, картоплину чи огірок. Вичавіть сік продукту, занурте в нього ватний тампон і протріть уражену ділянку. Освітлюючий ефект повинен сприятливо подіяти.
- Біла глина - один із найдієвіших засобів. Те ж саме можна сказати про сметані та інших кисломолочних продуктах. Можете змішати відразу кілька компонентів: глину, сметану, овочевий сік.
- Сік звичайної петрушки надає профілактичну дію на засмаглу шкіру і освітлює її.
- Пийте вітаміни групи A і E, що сприяють швидкому відновленню клітин.
Дотримуйтесь правил засмаги під відкритим сонцем і в солярії, і проблеми зі шкірою не будуть вас турбувати.