Криза середнього віку у чоловіків
Чоловіки, незважаючи на зовнішню черствість і силу, істоти надзвичайно ранимі і чутливі. Досягнувши певного віку, вони починають переосмислювати минулий життєвий досвід і шкодувати про безповоротно втрачені можливості і нездійснених мріях. Це призводить до довгострокової депресії, бажанням змін в соціальній та особистому житті, робить людину дратівливою і нервовим. Що таке криза середнього віку у чоловіків, як розпізнати його по перших симптомів і яку допомогу може надати жінка своєму коханому, щоб він подолав зміни з мінімальними моральними втратами?
Критичний вік у чоловіків - що це
Глибокий психологічний стрес, який відчувають представниками чоловічої статі в складний період, досить часто жінки вважають дрібницею і нісенітницею. Дами думають, що джентльменам не властиво піддаватися душевних переживань, а досягнувши середини життя, вони просто зобов'язані думати виключно про сім'ю і про роботу. Хлопці мають іншу думку. Криза у чоловіків 30 років починається через те, що приходить розуміння - розвагам і відчайдушності кінець, настає час ставати серйозним і відповідальним. Він розвивається поступово і нерідко призводить до зловживання алкоголем, руйнування сім'ї або нервових розладів. Хоча набагато частіше переосмислення отриманого життєвого досвіду відбувається в вікових рамках від 35 до 50 років.
Коли в чоловіка настає криза середнього віку, він потребує допомоги, хоча сам може і не усвідомлювати цього. Завдання жінки, яка перебуває поруч, зробити все можливе, щоб обранець подолав критичні зміни і повернувся до нормального життя якомога швидше.
Причини і прояв
Деякі представники сильної статі зовсім не реагують на вікові рубежі. Якщо у людини є улюблена робота, міцна сім'я, яка є опорою і підтримкою, цікаве хобі і вірні друзі, критичний момент хоч і настає, але все переживання нищаться при корінні. Однак, якщо джентльмен самотній, не має товаришів, незадоволений своїм сімейним станом або кар'єрою, то пережити кризовий вік у чоловіків буде набагато складніше. Чому ж відбувається зміна в системі життєвих цінностей і пріоритетів?
Криза віку у чоловіків настає з наступних причин:
- невирішені проблеми в підлітковому перехідному періоді;
- обмеження інтересів - все життя крутиться навколо роботи і сім'ї;
- страх перед наближенням старістю і втратою чоловічих здібностей;
- зміни на біологічному рівні, в результаті соціальні пріоритети перемагати інтимні;
- емоційне збіднення, що приводить до втрати друзів і самотності;
- нереалізовані життєві плани.
Як проявляється криза середнього віку у чоловіків? Зміни в поведінці складно не помітити. Криза 35 і 40 років у чоловіків симптоми має наступні:
- Джентльмен починає стежити за собою: змінює стиль одягу на молодіжний, регулярно відвідує перукаря, щоб підфарбувати сиві волоски, записується в спортзал і відмовляється від шкідливих звичок.
- Чоловік намагається стежити за культурою сучасної молоді. Може почати ходити в клуби, слухати модну музику і вживати підлітковий сленг, зависати в комп'ютерних іграх, грати в футбол з підлітками у дворі. Все це необхідно, щоб довести самому собі - я ще сповнений сил і енергії.
- Криза 35 років у чоловіків нерідко супроводжується поспішним прагненням до здійснення давно задуманих цілей. Рухомий критичним станом, людина може зробити несподівані і незрозумілі іншим вчинки: купити за відкладені на «чорний день» гроші дорогу машину або відправитися подорожувати, зробити татуювання, піти з роботи або кинути сім'ю в пошуках нових відчуттів.
- Криза 45 років у чоловіків проявляється постійним бажанням демонструвати чоловічу силу. Досить часто їм недостатньо тільки дружини, джентльмени шукають визнання на стороні, вибираючи дівчат набагато молодше. Вони рідко усвідомлюють, що молоді панянки більше цікавляться їхнім матеріальним статусом, ніж душевними якостями. Разом з розумінням цього приходить чергове розчарування.
Скільки триває криза середнього віку у чоловіків? У кожному конкретному випадку його тривалість різна і залежить від тяжкості стану. Швидко прийти в норму і знайти сенс життя чоловікові допоможе відверта розмова з кваліфікованим психологом. Однак далеко не кожен погодиться звернутися до фахівця. Якщо у чоловіка криза середнього віку, перша, хто може йому допомогти - любляча і терпляча дружина.
Як вести себе жінці
Коли у чоловіків починається криза середнього віку, перебувати з ним поруч і зберігати спокій, дивлячись на переживання і депресію, досить складно. Любляча дружина, яка хоче зберегти сімейне щастя і допомогти чоловікові перемогти переломний період, зобов'язана діяти грамотно. Вона знає особливості характеру свого обранця і зможе витягти його з виру.
Якщо настала криза середнього віку у чоловіків, як подолати його з жіночої допомогою?
Чи не дорікайте
Дружину, якого накрила хвиля життєвих розчарувань, зараз несолодко. Не варто посилювати положення докорами і виразом невдоволення. Це тільки підштовхне людини шукати розради і розуміння на стороні. Постарайтеся створити в будинку комфортну обстановку, постійно хвалите коханого, будьте готові підтримати чоловіка і закрити очі на її дрібні і великі «пустощі».
Допоможіть втілити мрію
Криза середнього віку у чоловіків супроводжується бажанням зробити те, про що давно мріється. Станьте для улюбленого доброю феєю: подаруйте путівку в країну, де він завжди хотів побувати, дозвольте витратити накопичені гроші на автомобіль мрії або новий спінінг. Нехай джентльмен бачить в вас однодумницю, а не ворога.
Організуйте дозвілля
Сумні думки про недосконалість життя приходять лише тоді, коли людині нудно. Не давайте коханому занурюватися в похмурі думи, наповніть дозвілля цікавими для вас обох заняттями. Наприклад, можна записатися удвох в спортивний зал, знайти клуб, де грають в настільні ігри великими компаніями, постійно ходити на прогулянки, в кіно або в будь-яке інше місце розваг.
Урізноманітніть інтимне життя
Як пережити кризу середнього віку у чоловіка, якому потрібно постійно доводити, що він ідеальний у всьому? Більшість представників сильної статі, переживаючи вікової перелом, хочуть довести собі і оточуючим, що ще досить привабливі для оточуючих жінок. Щоб чоловік не відправився хвалитися чоловічою силою на сторону, мудра дружина зробить все можливе, щоб сімейна інтимне життя заграла новими фарбами.
Головна порада, яку дають заміжнім жінкам психологи - не погрожуйте чоловікові розлученням. У нестабільному психічному стані він може сам прийняти рішення розірвати шлюб і сім'я буде зруйнована.