Як підвищити самооцінку у підлітка
27.09.2019 353 0

Як підвищити самооцінку у підлітка

Діти
В закладки

Багато батьків стурбовані пригніченим станом своїх дітей в підлітковому віці. На таке похмуре настрій у підлітків є безліч причин. Одна з них - низька самооцінка у дитини.
Для того щоб підвищити самооцінку дитини, в першу чергу, батьки повинні з'ясувати причину ситуації, що склалася. Зовсім необов'язково відразу бігти до психолога, спочатку можна пошукати інформацію, доступну широкої аудиторії.

Як підвищити самооцінку у підлітка

Багато батьків стурбовані пригніченим станом своїх дітей в підлітковому віці. На таке похмуре настрій у підлітків є безліч причин. Одна з них - низька самооцінка у дитини.
Для того щоб підвищити самооцінку дитини, в першу чергу, батьки повинні з'ясувати причину ситуації, що склалася. Зовсім необов'язково відразу бігти до психолога, спочатку можна пошукати інформацію, доступну широкої аудиторії.

Як підвищити самооцінку у підлітка

Причини низької самооцінки у підлітків

Причин для низької самооцінки може бути кілька. По-перше, діти «віддзеркалював» з раннього дитинства поведінка батьків. Не дивно, що також на підсвідомому рівні роблять і підлітки.

В їх особистості з'єднуються особистості обох батьків, тому їх життєва позиція по відношенню до себе теж позначається. До того ж на самооцінку впливає оцінка мами і тата. Ті якості, які вони бачать і відзначають у своїй дитині слабкими, грають у формуванні заниженої самооцінки важливу роль.

Другою причиною може стати, так звана, змішана самооцінка. Це конфлікт між внутрішнім відчуттям себе, своїм статусом в колі друзів і батьківським баченням.
Поради щодо підвищення самооцінки деяких психологів зводяться до того, щоб людина зробила щось, чого він боїться і переборов страх. Однак це досить суперечливе твердження, через якого невпевнений у собі підліток може нашкодити собі.

З іншого боку, страхи можуть бути різні: хтось боїться навіть глянути в очі нелюбимого вчителя, не те що першим підняти руку на уроці і відповісти по справі. Таким чином, дотримуючись цієї поради, підліток може ще більше замкнутися в собі.

Для того щоб сформувати картину успіху, потрібно проаналізувати свої досягнення і результати в різних життєвих областях. Склавши такий список, можна ясно побачити, де спостерігаються пропуски, адекватно оцінити себе і зрозуміти в якому напрямку рухатися, щоб самооцінка не падала, а підвищувалася. Провівши подібний аналіз, можна приступити до конкретних дій для покращення стану.

П'ять практик для підвищення самооцінки

  1. Розділити лист на дві колонки. Виписати в стовпчик зліва свої слабкі сторони. В іншому стовпчику написати хоча б по одному плюса цієї негативної риси характеру. Сенс цієї вправи в тому, щоб зрозуміти - у кожної слабкості є свої позитивні сторони. Наприклад, можна бути занудою і педантом, але ніколи не спізнюватися і правильно розподіляти час. Або ви можете бути балакучим товариською людиною, а інші це розцінять, як настирливість.
  2. Для виконання наступної вправи знадобиться півгодини і ваша фантазія. Розслабтеся і уявіть себе в абсолютно безпечному комфортному місці, де ви можете бути кращою версією себе самого і насолоджуватися цим станом. Уявіть все, що у вас є, потім все, чого ви хочете досягти і чітко вловлювати відчуття. Ці позитивні картини можуть допомогти впоратися в стресовій ситуації. Завжди варто зберігати в пам'яті позитив, щоб підтримати свій стан.
  3. Прислухатися до свого внутрішнього критику - одне з найважливіших вправ в психології. Він сидить в нас з самого дитинства і будує перешкоди на шляху до кращого життя. Щоб позбутися від згубного впливу вашого внутрішнього критика, спробуйте його намалювати. Детально втілюйте образ на папері. Це допоможе прийти до усвідомлення, що критик лише мала частина вашої великої багатогранної особистості.
  4. Пошук внутрішнього помічника допоможе шукати у всьому позитивну сторону. Він же в потрібний момент зупинить внутрішнього критика. Постарайтеся подумки поговорити з внутрішнім помічником, опрацювати варіанти вашого діалогу і потім запишіть підбадьорливі фрази, якими він міг би відповісти критику. У ролі внутрішнього помічника може бути хто завгодно: люблячий батько або близький родич, а також будь-який вигаданий персонаж.
  5. П'ятий спосіб підвищити самооцінку - це любовний лист самому собі. Спробуйте поглянути на себе очима люблячого людини. Напишіть все, що він думає про вас. Це послання від люблячого вас серця стане опорою і надійною підтримкою самого себе. Коли людина усвідомлює, що любить себе, у нього обов'язково з'явиться впевненість.

Всі ці принципи хороші для роботи над підвищенням самооцінки у підлітків. Головне для дитини - заручитися підтримкою старшого покоління. Незважаючи на те, що підлітки здаються незалежними і впевненими в собі, не дивлячись на те, що часто відштовхують дорослих і не приймають допомогу, вона їм дуже потрібна. А підліткам зі зниженою самооцінкою любов, ніжність і чуйне ставлення батьків важливо подвійно.

Поради батькам

  • Перестати вимагати від дитини досконалості і усвідомити, що його життєвий шлях не повинен бути схожий на шлях батьків, а також відповідати їх баченню. У кожної людини свої помилки і досягнення і потрібно приймати їх з раннього віку.
  • Намагатися сформувати адекватний погляд на життя, не принижуючи і не перехвалівая підлітка.
  • Намагатися знайти ключі до взаєморозуміння саме зі своєю дитиною, частіше вести з ним розмови про те, що важливо. Варто також ділитися своїм життєвим досвідом з підростаючим поколінням, не читаючи при цьому нотацій.
  • Старанно підбирати стиль спілкування з підлітками, уникаючи по можливості насмішок і іронічних висловлювань. У віці 10-16 років це сприймається дуже гостро.
  •  Не боятися зізнаватися своїм дітям у власних помилках, а також щиро просити вибачення, якщо були не праві. Це формує правильні довірчі відносини між дітьми і батьками в будь-якому віці.

Комментарии (0)
Додати коментар
Правила поведінки дітей. Що можна дозволити?
Поведінка формується в процесі життя дитини і багато в чому залежить від зразків вчинків оточуючих дорослих і виховних впливів.
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
Криза 3 років у дитини
30.08.19 Виховання і навчання
Виховання дитини неминуче супроводжується труднощами, пов'язаними з його поведінкою. Час від часу доводиться переживати вікові кризи: спочатку першого року, потім криза
Чому діти брешуть батькам
Чому діти брешуть батькам
Чому діти брешуть батькам
16.08.19 Виховання і навчання
З самого раннього віку батьки прищеплюють дитині хороші манери, навчають його бути добрим і чесним.
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
Як підвищити занижену самооцінку
30.07.19 Психологія особистості
Впевненість у власних можливостях - запорука успішного розвитку особистості. Люди, у яких занижена самооцінка, що робити зі своїм життям просто не знають, вони часто
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
Чому чоловік не хоче дітей
30.08.19 Сімейні стосунки
У житті кожної жінки є головна мрія - щаслива сім'я і, звичайно ж, діти. Але буває так, що коханий чоловік не хоче дитини.