Дитяче злодійство: що робити, якщо дитина краде
22.08.2019 510 0

Дитяче злодійство: що робити, якщо дитина краде

Виховання і навчання
В закладки

Дитяче злодійство - тема делікатна і не дуже приємна, тому часто вона не обговорюється навіть з близькими родичами. Зазвичай, виявивши, що дитина бере без дозволу чужі речі, батьки не скупляться на найсуворіші покарання, не намагаючись зрозуміти першопричину вчинку. Однак дитячі психологи рекомендують не хапатися за ремінь в пориві гніву і обурення, а заспокоїтися і поговорити з милиша. Адже неправильно прийняте батьками виховне рішення, буде сприяти тільки віддалення дитини від сім'ї, його замкнутості, але не гарантує того, що він перестане брати чуже.

Дитяче злодійство: що робити, якщо дитина краде

Дитяче злодійство: перша реакція батьків

Вперше зіткнувшись з тим, що улюблене чадо принесло з дитячого саду або зі школи чужу річ, батьки, як правило, губляться і не знаходять нічого кращого, як відшмагати дитини. Це природно: для них вчинок дитини - шок, який викликає сором, гнів на самих себе за якісь огріхи у вихованні. Але «батіг», як виховний засіб, можливо, прийнятний в якихось інших випадках, але не в ситуації з дитячим злодійством. Припинити такі вчинки в майбутньому можна, тільки викликавши дитини на відверту розмову, докопавшись до причин, що спонукали його це зробити.

Дитячі психологи рекомендують батькам, які зіткнулися з крадіжкою дитини, не панікувати (виросте злодій) і ні в якому разі не бити малюка, а спробувати в спокійній розмові з'ясувати, чому дитина так вчинив. Биття може дати лише тимчасовий ефект, викликаючи у дитини природний страх перед фізичним болем, але вилікувати від бажання брати чуже воно не здатне. До того ж дитяча психологія виділяє цілком чіткі причини того, чому діти крадуть, знаючи які, батьки точно зможуть визначити, чому їхня дитина погано вчинив, зробити для себе висновки і прийняти правильне рішення.

Причини дитячого злодійства

За тим, що дитина бере чуже і привласнює собі, часто ховаються найрізноманітніші причини, але більшість з них має одну природу - глибоку дисгармонію, внутрішню кризу, тісно пов'язаний з сім'єю. За бажанням взяти чужу річ часто може ховатися дитяча заздрість: чому у когось є така іграшка, яку я хочу, а мені її не хочуть купувати. Крім цього, дитина може привласнити чужу річ, щоб зробити боляче власнику цієї речі, який дуже нею дорожить. Така собі дитяча помста. Відчуваючи свою фізичну перевагу, дитина може відбирати речі у інших дітей, з метою самоствердитися, а може поцупити, щоб отримати визнання серед однокласників.

Головною причиною крадіжки у дітей служить емоційна холодність в сім'ї, відсутність елементарної уваги і ласки до дитини, дитяче самотність, ворожість між батьками. У цьому випадку дитина може брати чужі речі з метою привернути до себе увагу. Він навіть може розуміти, що його будуть лаяти, покарають, але і такого варіанту уваги з боку батьків буде радий. Саме тому психологи рекомендують батькам не йти на поводу у свого гніву, а постаратися викликати дитини на розмову, делікатно з'ясувати причину його вчинку. І може бути задуматися, чи не тому дитина так вчинив, що у його батьків вічно немає часу на прості розмови, обійми, увагу.

Що робити, якщо дитина бере чужі речі

  1. Якщо малюкові ще немає 4-5 років, то бити тривогу і тим суворіше карати дитину не варто, оскільки в цьому віці діти беруть чуже часто просто тому, що у них не сформоване відчуття особистої і чужої власності. У цей період дитина так само легко може взяти чужу річ без попиту, як і віддати свою, не замислюючись про наслідки. Батькам важливо в цей період роз'яснити малюкові різницю між його речами і чужими, пояснити, чому брати чуже без дозволу недобре і чому він повинен це повернути і вибачитись.
  2. До 7 років зазвичай у дітей формується почуття відповідальності. Вони добре розуміють, що брати чуже не можна, але іноді бажання стати володарем якийсь дуже популярною іграшки, модного пенала або дорогої речі пересилює. Виявивши у дитини чужу річ, необхідно змусити її повернути, вибачитися і якось спробувати загладити свою провину. Карати дитину не варто в цьому віці за проступок просто тому, що його набагато більше засмучує необхідність розлучитися з вподобаним предметом, ніж те, що він буде покараний. До того ж, малюк ще дуже слабо уявляє собі, що таке цінність грошей і скільки потрібно працювати, щоб купити те, що так подобається. Як же відучити дитину брати чужі речі в цьому віці?
  3. Набагато більшого результату можна досягти, якщо запитати дитину, ніж йому так сподобалася ця річ і спробувати купити щось схоже. Правда, взявши обіцянку, що надалі він не стане брати чуже, а безпосередньо озвучить своє бажання будинку. Це послужить певним уроком дитині, допоможе йому зрозуміти, що його бажання батькам не байдужі, посприяє створенню в сім'ї більш теплих і довірчих відносин. І, звичайно, щоб не втратити довіру батьків, дитина не дозволить собі більше брати чуже.
  4. Говорити про усвідомлене дитячому крадіжці можна, коли дитина знаходиться у віці 12 - 15 років. У цей період він прекрасно розуміє, що красти - погано, що якщо таємне стане явним, понесе покарання не тільки він, а й батьки. Але із завидною завзятістю продовжує привласнювати чужі речі. Якщо не вжити певних заходів, то цілком можливо зіткнутися з ситуацією, коли дитина краде гроші у батьків і з дому зникають якісь коштовності або дорогі речі.Дитяче злодійство: що робити, якщо дитина краде
  5. Починаючи брати у чужих людей, закінчує дитина власною сім'єю. Виносячи з дому речі, в першу чергу, він відчуває свою безкарність, сподівається, що батьки настільки зайняті своїм життям, що не помітять пропажі. Тому виховні заходи в цей період повинні бути жорсткими. Хоча, як показує практика, якщо до цього віку прищепити дитині повагу до чужої праці, виховати моральні цінності, то навіть дуже слабовільний людина не дозволить собі взяти чужі речі.

Ніколи не пізно все виправити

Аналізуючи дитяче злодійство, не можна сказати, що всі діти, які привласнюють чужі речі, жорстокі, озлоблені і безпринципні двієчники з соціально-неблагополучних сімей. Насправді вкрасти може і тихоня-відмінник, і добра чуйна дівчинка, і єдина дитина із забезпеченої сім'ї. Такі діти, що дивно, зазвичай дуже сопережівательние особистості, з загостреним почуттям справедливості, ніколи не образять молодшого або слабкого. Об'єднує проступки всіх цих дітей одне - особисте самотність, неможливість з кимось поділитися своїми потаємними переживаннями і думками.

Батькам, які зіткнулися з тим, що дитина бере чужі речі без дозволу, психологи рекомендують переглянути власне ставлення до сім'ї і сімейних цінностей. Так чи так уже будуть важливі всі гроші світу, якщо в результаті дитина виросте нещасним або жорстокою людиною ?! Чи можна порівняти навіть найвищі доходи зі звичайною щасливою дитячою посмішкою ?! Чи не правильніше буде виділити в своєму напруженому графіку точний час, яке цілком буде присвячено дитині ?! Адже ні школа, ні двір, ні дитячого садочка, а саме батьки закладають в маленьку голівку поняття вічних цінностей, совісності, доброти.

Комментарии (0)
Додати коментар
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
Дитина б'ється в садку
09.08.19 Виховання і навчання
«Ваш син б'ється» - повідомляють схвильованої матері, і та хапається за носовичок. Хто б міг подумати, що її Вася забіяка!
Агресія у дітей: причини і методи подолання
Дитяча агресія - звичайне явище, яке супроводжує період дорослішання. Це одна з найбільш часто зустрічаються проблем, що турбують батьків і педагогів, якщо дитина
Покарання дітей: що можна і що не можна
Покарання дітей: що можна і що не можна
Покарання дітей: що можна і що не можна
01.08.19 Виховання і навчання
Як би ми не любили своїх дітей, відносини з ними далеко не завжди складаються ідеально. Напевно, всім батькам рано чи пізно доводиться стикатися з дитячими капризами,
Виховання самостійності у дітей
Багато батьків рано чи пізно з жахом виявляє, що їх підросли чада не має уявлення, як робиться якась елементарна річ.
Дитяча тривожність і страхи: особливості, причини, подолання
Боязнь темряви або грози, страх залишитися одному або вступити в дружні стосунки з однолітками, фантазії на тему монстрів і чудовиськ, що живуть в шафі або під ліжком -
Подарунки для дівчаток і хлопчиків на 2 роки
Подарунки для дівчаток і хлопчиків на 2 роки
Подарунки для дівчаток і хлопчиків на 2 роки
27.07.19 Подарункові ідеї по віковим групам
Доброго времени суток, мої дорогі читачі. Сьогодні я з вами поділюся порадами та ідеями, що подарувати дитині на 2 роки. Перш, ніж відправлятися в дитячий магазин і